Yıldıztaşı Faydaları , Özellikleri , Kullanım Alanları Nelerdir?

Beğendiysen Oy Ver

Kolay bulunabilen özelliğe sahip olan yıldız taşı Brezilya, İtalya, Çin, Tibet, Nepal, Rusya gibi ülkelerde çıkarılıyor. Farklı boyutlarda çıkarılabilen yıldız taşı opak tonlarda olabiliyor. Renk konusunda tek bir renkten ziyade farklı renklere sahip bir taştır. Yıldıztaşı faydaları nelerdir? Yıldız taşının birçok faydası olduğu biliniyor. Yıldız taşı bereket taşı olarak bilinen bir taştır. Stres ve öfkeye karşı evleri koruma özelliğinden bahsediliyor. Eski uygarlıklarda yıldız taşı evlerin camlarına ve kapılarına asılarak negatif enerjinin evlerden uzak kalması sağlanıyordu. Günümüzde ise yıldız taşı elektromanyetik özelliği emmesi açısından insanlar tarafından tercih ediliyor. Bu taşın kullanımı özellikle de cep telefonu kullanımında önemli bir yere sahiptir.

Yıldız Taşının Önemli Özellikleri

Yıldız taşı insanlar üzerinde psikolojik etkisi büyük bir taştır. Belli bir süre kullanıldıktan sonra kişiye kararlılık ve liderlik hissi kazandırıyor. İnsanlardaki şefkat duygusunun gelişmesine katkı sağlar ve daha azimli olmalarında yardımcı olur. İnsanlardaki zihinsel durumlara etki ederek hem bedensel hem de zihinsel olarak daha dengeli olmalarını sağlar. Aşırı öfkeli insanların öfkelerini yatıştırmalarında yardımcı olur. Duygusal olarak zedelenen insanların iyileşmelerinde iyi bir tetikleyici olduğu söylenebilir. İnsanlara fiziksel olarak da iyilik hissi verir ve kişilerin kendilerini daha zinde hissetmelerine yardımcı olur. Kalbin daha sağlıklı olmasına etki eder ve insanları olumsuz düşünceler karşısında daha korunaklı olmalarını sağlar.

Yıldız Taşı Nasıl Kullanılmalıdır?

Yıldız taşının kullanımı oldukça kolaydır. Şifalı taşlar olarak da bilinen yıldız taşları doğada farklı renk tonlarında bulunuyor. Her renk taşın kendine göre bir özelliği bulunuyor. İyileştirici bir özelliğe sahip olan yıldız taşı daha çok doğal halde kolye olarak kullanılıyor. Kişilerin üstlerinde taşıyabilmeleri için minik takılar olarak satışa sunulduğu gibi anahtarlık yapımında da kullanılan bir taştır. Taşı en çok kullanan insanlar psişik vampirizime maruz kalanlar, dar çevre kalıpları içerisinde sıkışıp kalan ve depresyon eşiğine gelenler, kendini duygusal yönden idare etmede yetersiz olanlar, liderlik özelliği kazanmak isteyenler, dar düşünce kalıpları içerisinden çıkamayan insanlardır. Yıldız taşı hayal kurmayı seven insanların taşı olarak da biliniyor.