Yılan Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 1 vote

Yılan Taşının Genel Özellikleri

Yılan taşının ismi üzerindeki çizgiler ve renginden dolayı yılan derisine benzediği içi ismini oradan almaktadır. Bu taşın diğer ismi ise serpantin taşı olarak da bilinmektedir. Çok sayıda mineralin ve yer altındaki sıcak suların değişimi ile birlikte oluşan doğal bir taş ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak sertlik derecesi 3-4,5 olarak değişim gösteren bir taştır. Malesef bu taşlarda genel olarak sertlik derecesi aynı düzeyde olamıyor. Bu taşların çok değişken bir restlik derecesi vardır. Bu taşlar aynı yerden çıkarılsa bile aralarında sertlik derecesi çok farklılık gösterebilmektedir. Bir çok renge sahip olan bu taşlar karşımıza genel olarak şu renklerde çıkmaktadır; siyah renkte, sarı renkte, yeşil renkte, gri renkte, beyaz renkte ve kırmızı rentkte gibi renkleri vardır. Çoğunlukla yılan taşı ismi sace bizim ülkemizde yaygın olrak kullanılır. Diğer yabancı ülkeler bu taşı yılan taşı olarak değil de diğer ismi olan serpanti taşı olarak kullanmaktadırlar. Serpent kelimesinin kökü Latinceden gelmektedir. Bu kelime zamanla türetilerek serpanti ismini almıştır. Yılan taşı yani serpanti her yerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Herkes bu taşa istediği zaman sahip olabilmektedir. Bu taşın orjinalliğini anlayabilmek için bu taşı ısıya mağruz bırakmamız gerekebilir. Yüksek sıcaklıkta yılan taşı değişime uğramaktadır. Bir başka yolu ise bu taşı kırarak içerisindeki çizgilere bakabiliriz. Kırdığımız zaman içerisinde çizgiler varsa bu taşa kesinlikle orjınal bir taşdır.Eyer taşı kırdığımızda çizgileri göremiyor isek bu taşın orijinal olmadığını rahatlıkla anlayabiliriz.

Yılan Taşının Çıkarıldığı Belirli Başlı Yerler

Aslında dünyanın bir çok yerinde rahatlıkla çıkarılan bu taş çok yaygındır. Genel olarak yaygın ülkeler vardır; ABD kıtası, Afrika kıtası, Rusya ülkesi, İsviçre ülkesi, Kanada ülkesi ve İtalya ülkesinde genel olarak yaygın bir şekilde çıkarılmaktadır bu taş.

Yılan Taşının Bize Sağladığı Faydalar;

Yılan taşı bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Genel olarak mide hastalığına iyi gelmektedir. Miğdemizde ki belirli sebeplerden dolayı ağrımasını engeller. Miğdemizin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Çok eski zamanlarda bu yılan taşı büyülerden korunmak ve kurtulmak için de kullanılmıştır. Hastalıklara iyi geldiği için de kullanılmıştır. Başka bir şekilde kullanma şekli ise akrep sokması , yılan sokması ve arı sokmalarından korunmak için kullanılan bir taştır yılan taşı. Bu taş bu hayvanların sokmaları durumunda zehrin temizlenmesinde de oldukça kullanılmıştır. Yılan taşı günlük hayatta kişilerin yorucu geçen günlerini stres dolu günlerinde kişiye sakinlik verir ve iç huzurunun ortaya çıkmasını sağlar. İnsanları çok değişken olan duygularını net bir şekilde duygularını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Bu taş böbrek hastalıklarında da oldukça faydalı bir taştır. Bu taş şansı ve kısmeti açtığı için kullanılan bir doğal taştır. Yılan taşı regl hastalığını hafiflettiği için yaygın olarak tercih edilir. Bu yılan taşı kişilerin kötü duyguları olan kin, nefret ,kıskançlık ve düşmanlık gibi dugularının ortadan kaldırılmasında oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Vücudumuzda bulanan yaralardan dolayı oluşan enfeksiyonların temizlenmesinde kullanılan bir doğal taştır. İnsanların negatif duyguları köreltip hayata pozitif bakma ve enerjik olmasını sağlayan çok yararlı bir doğal taştır. Bu doğal taş sayesinde kişiler iş hayatlarında enerji dolu olmasını sağlar. Doğal olarak da bu taş enerji verdiği için kişinin dünyaya olan bakışını çok farklı şekilde değiştirmektedir. Bu değişiklikler kişilerde kısmet açmaya kadar bir çok güzel yönde etkilediği söylenmektedir. Kişilerin kişi bozukluklarını ortadan kaldırmaya yarayarak kişide olumlu yönde değişimler görülmektedir. Aslında her türlü doğal taş faydalıdır. Kişileri mutlu etmek açısından kendilerini mutlu ve huzurlu hismetlerini sağlayan taşlardır bu doğal taşlar.

Doğada bir çok doğal taş vardır. Yılan taşını kullanırken vücudumuza temas ettirmemiz gerekmektedir eyer vücudumuza temas etmezse bir faydasını göremeyebiliriz. Bu yüzden temas etmesi çok önemli bir olaydır.

Doğada genellikle çok sayıda bulunan doğal taşlar insan oğluna oldukça faydası vardır. İnsan oğlu var olduklarından beri bu tür doğal taşları kullanmıştır. İnsanlar bu taşlara oldukça çok inanmıştır ki onları hiçbir zaman yaşamlarından çıkarmamışlardır. Eyer biz bu doğal taşlara inanmazsak hiçbir şekilde bu taşlardan kesinlikle bir fayda görmemiz söz konusu bile olamaz. Her şeyin başında inanmak gelir eğer inanç olmazsa hiç bir şey olmaz.

Şunu kesin olarak belirtmem lazım ki bu doğal taşlar sihirli bir değnek olamaz. Kişinin inancına bağlı olarak tedaviler söz konusudur. Bu taşları kullandığınızda sizde bulunan hastalık ya da hastalıklar kesin olarak geçeceğinin bir garantisi yoktur.

Hayatımızın hemen hemen her yerinde kullandığımız bu doğal taşlar faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.Dinimizde de bu taşların oldukça kullanıldığını görmekteyiz. Bunlar zümrüt taşı, mercan taşı ve inci taşlarıdır. Genel olark ülkemizde de kullanılmaktadır.

Yılan Taşı Nasıl Anlaşılır?

Bu yılan taşını ele aldığımız zaman anlaşılması kolay bir doğal taştır. Eyer bu taşı elimize aldığımızda taşın ne olduğunu anlayamıyorsak bazı testler uygulanır. Bu doğal yılan taşının imitasyon ürünü olduğu için, bu yöntemleri kullanmamız gerekebilir. Bu zamanda insanlar bu doğal taşların sahtelerini yapmaktadırlar. Bunun için üzerinin boyalı olup olmadığını anlamak için küçük bir kısmının kırılması ile anlayabiriz. Kırılması sonucunda dış rengi ve iç rengi aynı ise taşımız orijinal olmaktadır. Ya da başka bir yöntem olan ısıtma yöntemini kullanabiliriz. Isıttığımız zaman taşın içerisi belli olduğundan içerisini rahatlıkla görebiliriz eyer taşın dışı boya ise. Dikkat edeli ki bu doğal taşları fazla ısıtmayalım eyer fazla ısıtırsak taşın özelliğini kaybetmemiz söz konusu olabilir.