Yemen Taşı Nedir ? Yemen Akik Taşı Faydaları Nelerdir ?

5 (100%) 1 vote

Sağlık enerjisi bir insanda bolca bulunur. Her zaman vardır, en zorlu çevrelerde ve durumlarda dahi varlığını devam ettirmeyi sağlar. Her şey insanlar içindir. Sağlıklı bir vücut bu enerjiyle uyumludur, enerji akışına açıktır. Sonuç olarak, vücuda enerji verilir. Böyle bir vücut genellikle, sağlık, günlük aktiviteler ve beklenmedik fiziksel talepler için genç kalitedir, esneklik ve güce sahiptir. Sağlıklı bir vücuda yalnızca insanlar tarafından erişilebilir değildir, doğal varlığınızdır. Sağlık, kişinin vücudunun yanı sıra diğer yönleri için de geçerlidir. Kişinin tüm perspektifleri ve yaşamları aşkla var olabilir. Bu, çoğu manevi uygulama ve dinin en büyük amacıdır.

Aşk ile uyumlu bir kişinin hayata vereceği doğal karşılıklı hislerle, duygular korkmaz veya utanmaz. Başkaları ile karşılıklı iletişim kurulduğunda genellikle incinme, öfke dugusu, sevinçler, sevgi ve korkular yaşamaktayız. Sağlıklı olan duygulara sahip bir kişi hayatın inişlerine ve çıkışlarına cevap verir. Kızgın halde, korkmuş bir durumda ve ne kadar heyecanlı olurlarsa olsunlar her şeyin üstesinden gelebilirler. Bu gibi sorunlar onlar için bir bahane anlamı taşımaz. Teorik olarak düşünürsek, çocuklar bunların mükemmel birer örneğidir. Duyguları destekleyen ve buna izin sağlayan bir ortamda, çocuklar duygularını rahat bir şekilde ifade ederler. Maalesef bu kısmende olsa, duyguların baskılanma durumunun olmasına ve sonucunda da kalbin daralma durumuna gelen, aile ile ilgili olan ve kültürel kuralları öğrendiğinde olur.

Duyguların sağlıklı bir şekilde akışı engellendiğinde veya bastırılma durumlarında, ona enerji eklenir veya başka bir deyişle vasıtası bulur. Tutundurulan enerji sonuçta, hastalık, çalışma, ilişkiler, bolluk veya yaşamın diğer yönleri gibi zorluklarla kendini gösterir. Duygular hayatın doğal bir parçası ve birbirimize nasıl bağlı olduğumuzu, yaşama ve yaşam derinliğine, birbirimize açıklık getirmemize nasıl yol açtığımızı ortaya koymaktadır. Duygularını bastıran bir kişi kendisini yaşamdan ve bizi besleyen ve güçlendiren hayat enerjisinden çeker. İnsanlar, yaşadıklarından çok daha uzun ömürleri olabilir. Duygularımızı bastırmak hayatımızı kısaltmak ve yaşamın bolca sağlıklı bir şekilde yaşam kabiliyetimizi azaltmamızdır.

Yemen taşı şeriflerce övülen, birçok hastalık için iyi, bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ve doğada birçok renk ve türe sahip değerli bir taştır. Çevik bir özelliğe sahip olan bu taş, vücudu giydiği andan itibaren kullanıcının enerjisini kendine çekerek kişiyi çıplak gözle koruduğu bilinmektedir. Akik taşının bereket getirdiğine inanılıyor. Farklı renklerde bir taştır ve taş renkleri açısından taş özelliklerini değiştirmediği için, tüm türlerin taş özellikleri açısından aynı olduğu bilinmektedir.

Taşların şahı olan bu taşlar, ölümsüz taş özelliği taşımaktadır. Antik zamanlardan beri süs, mücevher ve bazen negatif enerjilere karşı koruyucu bir faktör olarak kullanılmıştır. Bir merkez etrafında çeşitli renklerde dairelerin bir görünümüdür. Sert ve renk parçaları ışıktan geçen bir yapıya sahiptir. Sicilya’daki Achates Nehri’nin adından almıştır. Agat ve Akit olarak bilinen taşlar kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil renktedir. Peygamberimiz (a.s), bir kaplama halkasını bir mühür olarak kullanmıştır. Bazı kişiler bu değerli taşlara Ateş Taşı veya Gezinme Taşı da diyorlar.

Yemen Taşının Faydaları Nelerdir ?

Yemen taşı, çağımızın en büyük problemi olan ve kütlenin iyi olduğu belirlenen kütüğe karşı etkili bir taştır. Zihinsel gücümüzü ve gücümüzü arttırma mantığımızı sağlar. Damarlarda koruyucu güç arttırıcı etkiler tespit edilmiştir. Deri rahatsızlıkları için iyi olduğu söyleniyor. Diş ve kemiklere iyi gelir. Nazara karşı koruma görevi üstlenir. Annenin hamilelik döneminde bebeğin sağlığı için yararlı olduğu belirlenmiştir. Kan dolaşımını düzenlediği ve kan basıncını dengeleme yeteneğine sahip olduğu bulunmuştur. Taşıyan kişinin olumsuzluğundan koruyucu bir etki vardır. Bu özellik hadislerde kanıtlanmıştır. Uykusuzluk ve kabus sorunları olanlar için iyi gelen taştır. Metaforizmi hızlandırıyor. Korkaklığa karşı iyi olduğu biliniyor. Çevredeki uyumu arttırır. Akik taş, kötü hissettiğinizde şeylerin güzel yönlerini görmenizi sağlar. Negatif enerji, insanı arındırır ve insana iyi bir mutluluk verir.

Taşıyıcıyı tehlikeye karşı korur ve uyuşmazlıklarına son verir. Uykusuzluk durumlarında, korkaklık hislerinde, nazarlık durumlarında ve hatta metobolizmanın düzgün işleyiş durumları için faydalıdır. Gerçekleri anlamada oldukça yardımcı olur. Güçlü halde ve erkeksi hisse sahip olan akik taşı, cinsellik açısından oldukça faydalıdır. Yemen taşı vücudun gergin olan kısımlarına bir sıcaklık duygusu verir ve gerginliğin azalmasına katkı sağlar. Vücuttaki negatif enerjiyi boşaltır ve böylece stres ortadan kaldırır. Kişinin sosyalleşmesine, çevresiyle ve insanlarla uyum içinde olmasına yardımcı olur. Korkularını yenmesi için cesaret yükseltmeye yardımcı olur. İstihbarat ve mantık gücünün gelişmesine yardımcı olur. Vücudun güçlenmesini sağlarken, lenf dolaşımını da rahatlatmaktadır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsanoğlu, dünyadaki doğal taşların etkilerini kullandı. Herşeyden önce inancın her şeyin başında olduğunu söylemek gerekiyor. Her açıdan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda ikna olmanız gerekir. Doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceleriniz varsa, bu taşın benim için iyi gelmeyeceği düşüncesi içinde iseniz, nefret ettiğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Yemen taşını kullanmaya başlıyorsanız umarım bu taşı hastalığım için kullanırsınız, böylece kullandığınız şifa kaynaklarını yalnızca taş olarak değil, aynı düşünceyle kullanırsınız ve umarım siz de şifanızı bulacaksınız.

Bununla birlikte, bu doğal taşların sihirli değnek olmadığını, ancak hastalığınızın kesinlikle geçeceğini beklememelisiniz. Çünkü herhangi bir hastalığın çözümü her zaman mümkün değildir. Kanser tedavisini örnek olarak gören herkes kemoterapi alacaktır. Kanser hastalarının tedavisi kemoterapi ve çeşitli ilaçlarla yapılır, ancak herkes kesinlikle ondan kurtulamaz ve bazı hastalar için yapılan bu tedavi pozitif olur, hastalık iyileşmeden kurtulur ve bazı insanlar şifayı bulamazlar. Burada unutulmaması gereken en önemli husus şifayı her daim ve her zaman veren Rabbimiz’dir. Bir önceki örnekte de belirttiğimiz gibi, kurtulmuş olan kişi tedaviye, diğer tedaviden de kurtulamayan kişiye bakar.