Yakut Taşı

Yakut Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

4.8 (96.52%) 23 votes

Yakut taşı, derin kırmızı bir değerli taş ve kristal olarak bilinir. Enerji seviyelerinizi şarj etmek için mükemmel bir taştır ve aklınızı daha olumlu ve kendinden emin olmasını teşvik edebilir. Çarpıcı rengi, canlılığın, duyusallığın ve cinsel enerjinin teşvik edilmesi için çok etkili olan enerjisine benzemektedir. Ayrıca bu güzel kırmızı kristal, cinsel işlev bozukluğunun üstesinden gelmeye ve yeni aşkı çekmenize yardımcı olabilir. Bu çok kalp merkezli bir taştır ve Yaratıcı’nın İlahi sevgiyi simgeler. Bu, bir tezahür taşıdır ve servetin her çeşit tutulmasını destekleyecektir .

Yakut isminin anlamı Latince “kırmızı” kelimesinden gelir. Yakut yatakları Kenya, Burma, Hindistan, Tayland, Kamboçya, Rusya, Madagaskar, Meksika ve ABD’de bulunur. Geçmişte, 1800’lü yılların arasındaki farklılıkları çözene kadar, kırmızı taşların diğer çeşitlerine yakutlar, özellikle Kırmızı Telli ve bazı Kızıl Garnet denirdi. Yakut’un rengi kırmızıdır ve bu renk taşın içine krom dahil edilmiştir. Doğal kristaller taşlarda değişik mineral miktarlarına sahip olabileceğinden, kırmızı gölge farklı olabilir.

Yakut Taşı 2

Yakut taşı, yaşam için enerji ve coşku yayan bir yoğunlukla yayılan bir titreşime sahiptir. Akılın netliği ile liderliği ve artan yoğunlaşmayı teşvik eder. Bu güzel kırmızı taş, kalbinize dayalı bir perspektiften kendi gücünü ve yaratıcı potansiyelini görmenize olanak tanır. Onun enerjisi, pineal bezin uyarılması yoluyla net görselleştirme konusunda size yardımcı olabilir. Bu taş üçüncü şakra için bir çakra taşı olarak bilinmemekle birlikte, bu göz bebeği üçüncü gözün temelini oluşturmaktadır . Bu taşın simyasal özelliklerinden biri, bir mutluluk duygusu vermek ve yaşam arzusunu teşvik etmektir. Enerji seviyelerinizi yeniden şarj etmenize yardımcı olarak size yardımcı olacaktır. Bu enerji artışı yüzyıllar boyu popüler bir taş haline gelmesinin bir parçası olabilir. Size vermiş olduğunuz güçle Yakut taşı, yorulmanın üstesinden gelmenizde size yardımcı olacaktır. Cinsel işlev bozukluğu yaşıyorsanız, onu kullanmak durumunuzu iyileştirmede size yardımcı olacaktır. Yakut hem bir taban hem de kök çakra taşı ve bir kalp çakra taşıdır ve kırmızı ışının enerjisini tutar.

Yakut taşının satın alınması kolaydır ve cebinizde tutabileceğiniz taş parçalarını satın almak mümkündür. Taş, aurik alanın içinde kaldığı sürece yararlı olacaktır. Bu doğal kırmızı kristal, risk alma konusunda rahat olmanızı sağlar ve sizi ölüm korkusundan değil, yaşamın tüm deneyimlerini kucaklamak için öğretir. Cinsel çekiciliğinizi hissetmenize yardımcı olur, çünkü sakral veya göbek çakrasında güçlü bir şekilde çalışır, cinselliğinize ve sosyal yaşama yardımcı olmak için faydaları da bulunmaktadır.

Yakut taşının rengi, siyah rengine yakındır ve kanın oksijen taşıma kapasitesine yardımcı olmak için değerli bir taş olduğu bilinmektedir. Hayal kabiliyetinizi arttırmak ve özellikle de açık renk hayalleri yaşamayı arzularsanız, yastığın altına bir yakut taş koyun. Bunu kullanırken, cinsel işlev bozukluğunun üstesinden gelmek ve yeni bir aşk çekmek için Yakut taşının nasıl kullanılacağını keşfedeceksiniz. Vücudu enerjilendirir ve dengeler ve motivasyonunuzu geliştirir ve pratik hedefler belirlemenizi teşvik eder. Bu taş, aşırı titreşim ruhsal enerjisinin dünyaya salınmasına izin vermek için, ana çakraya, daha sonra toprak yıldız çakranına bağlanacaktır. Genelde, baş dönmesi veya aralıklı duygu gibi belirtilerin, genel olarak iyi olma hissi eşliğinde, manevi topraklama gereksiniminin bir işareti olabileceğini anlamayabilirsiniz. Topraklama taşları kullanmak faydalı olacaktır. Dünyaya bağlanırken ve fazladan enerjiyi serbest bıraktığınızda, karşılığında size toprak ve denge kuran bazı toprak enerjisi de karşılığında alacaksınız.

Yakut Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Yakut taşı güçlü bir enerjik şehvetlilik ve hayat sevgisi ve güzelliğe sahiptir. Ağırlık sorunlarınız varsa, kendinize aşkı hissetmenizi teşvik ettiği için yakut taşı kullanmanız size yardımcı olacaktır. Ruhunuzun bulunduğu beden için daha fazla sevgi duymaya başlayınca, bu aşk hayatınıza akar ve bir gelişmenin yaşanmaya başladığını görebilirsiniz. Sakral çakra sayesinde bu taş, yaratıcılığınızı arttırmaya yardımcı olacak olumlu bir taş olduğu için daha yaratıcı olmanıza da yardımcı olacaktır.

* Güzel Yakut takıları çok uzun süre üretildi ve bu Yakut kolyeler, bilezikler ve yüzükler içeriyor. Yakut taşlar çok caziptir ve taşı kullanmak için eski ve geleneksel bir yöntemdir. Hem eski hem de geleneksel doğum taşları oldukları için doğum yeri listesinde aylardalar. Yüzlerce yıldır kullanıldıkları için bu şaşırtıcı değil, çünkü olağanüstü derecede güzeldir. Yakut taşlarından yapılan mücevherlerin birçok farklı stilleri de satılmaktadır.

* Bu, enerjinizi ve canlılığını uyandıran güzel bir taş. Güçlü titreşim, duyusallık, cinsellik ve yaşam tutkusundaki artışı teşvik edecektir. Yakut taşları, hayatınızı bugün için yaşamanızı ve yarın ortaya çıkabilecek olumsuz bir şeyden korkmamanızı sağlar. Bu güzel taşlar bütçenizin içinde değilse, yerine mücevher olarak da bulunabilen bir parça Yakut taşı kullanabilirsiniz. En etkili olmak için, en iyisi, temel çakra alanında veya kalp çakrasında giyilir. Fakat güçlü bir enerjiye sahiptirler ve vücuda oldukları sürece onlar yardımcı olacaktır.

* Tuttuğunuz olumsuz düşünceleri veya hisleri serbest bırakmanıza yardımcı olmak için, enerjisini güçlendirmek için, olumsuzlukları gidermenize yardımcı olacak diğer kristallerle kombinasyon halinde olur. Yeni bir taş veya kristal satın aldığınızda, kendi başına ilk defa kullanmanız avantajlıdır. Enerjisinin farkındaysanız, diğer taşlarla birleştirmeyi seçebilirsiniz. Öncelikle, çeşitli taşları kısa sürelerle birleştirmek en iyisidir, çünkü her bir kişi farklı tepkiler verebilir. Çeşitli taşları nasıl bir araya getireceğinizi bilmek yararlı olabilir, çünkü bu size kristallerinizden en iyi sonucu almanızı sağlar ve yaşamınızdaki belirli problemleri çözmenize yardımcı olabilir.

* Bu özellik ve faydalarının yanında da bu değerli olan taşlara inanılması halinde ruhen veya bedenen olan rahatsızlıklarınıza iyi geleceğinizi belirtebiliriz. Piyasada bu taşların sahteleri satılmaktadır. Yakut taşlarını satın alırken dikkat etmek gerekiyor.