Unakit Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Unakit taşları doğada doğal halde bulunan taşlar arasındadır. Bu taşların doğal olması özelliğinin haricinde ise değerli taşlar olduğu bilinmektedir. Bu değerli taşlar içerisinde birçok farklı rengi barındırmaktadır. Bu renkler arasında pembe ve tuğla kırmızısı ön plana çıkan renklerdir. Doğada karşılaşıldığında ise yüzey kısımları yeşil renge bürünmüş olarak görülmektedir. Unakit taşlarının yüzey kısımlarında oldukça fazla rengin olması nedeniyle gökkuşağını andırdığını da söyleyebiliriz. Değerli taşlara bakıldığında parlak bir renk yerini mat bir tarzda olduğunu görmekteyiz. Bu doğal taşlar estetik açısından oldukça güzel bir görsele de sahiptir. Görselinin harika olmasının yanı sıra insanlar açısından hem bedenen hem de ruhen yararları oldukça fazladır. Bu doğal taşların bir başka ismi de kamen adını taşıdığını söyleyebiliriz. Unakit taşlarının Kamil isminden başka herhangi bir ad kullanmadıklarını görüyoruz. Bu doğal taşlar dünya ülkeleri arasında birçok yerde çıkarılmasının yanı sıra işlenmesine de devam edilmektedir. çıkarılıp işlemeye devam edilen ülkelerden bazılarını saymak gerekirse Brezilya, Çin ve Amerika gibi ülkeler başı çekmektedir. Saymış olduğum bu ülkelerden çıkarılan unakit taşları tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

Unakit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Kişinin önceki yaşamından edinmiş olduğu ve kalıcı olan olumsuz durum veya olayları unutmasına ve bu olaylardan da zamanla da kurtulmasını sağlar. Bu kötü olayların etkisinden kurtararak daha pozitif bir şekilde düşünmesine yardımcı olur. Kadınların hamile olduktan sonraki dönemleri oldukça önemlidir. Bu dönemlerde kullanılacak olan Unakit taşları hamile kadınlar için oldukça etkili bir tesir gücüne sahiptir. İnsanların gün içerisinde yaşamış oldukları olay veya durumlar karşısında kalplerinde rahatsızlanma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar sıkıntılı durumlardır. Çünkü; kalp tüm insan organizmasını harekete geçiren ve herşeyi düzenleyen organ görevini üstlenir.

Unakit Taşı 2

Kalbin rahatsızlanması veya yavaş çalışması durumlarında kişide rahatsızlanmalar ve hastalanmaların meydana gelmesi de olanaklı bir hal alır. Unakit taşları, gün içerisinde yaşamış olunan o anki duruma ve olaya konsantre olmada önemi oldukça önemlidir. Herhangi bir olaya iyi konsantre olamayan kişiler o işte başarılı olması imkansız denebilecek kadar az olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin yapmış olduğu iş anında o işe iyi konsantre olamaması durumunda o işten istenilen, beklenilen performansın verilemeyeceği bilinmelidir. Bu değerli taşın insalara ayrı bir mutluluk verdiği de bilinmektedir. Yani insanlara vermiş olduğu mutluluk hissi sayesinde kişi kendini hep bir pozitif hal içerisinde bulur. Bu durumda oldukça hoş bir durum olarak karşılanmaktadır. Kişide bulunan ruhsal sorunlar o kişiyi olumsuz hareket ve davranışlara itilmesine neden olur. Bu durumda illa ki istenilmeyen etmenler arasında bulunmaktadır. Unakit taşlarını kullanan kişilere manevi açıdan vermiş olduğu destek sayesinde ruhsal problemleri olan kişilerin bu sorunlarını zamanla atlattıkları gözlenmektedir.

Bu değerli taşlar kişinin kendine daha çok önem göstermesini ve kendini daha çok sevmesini sağlar. Bu kendini sevme hususu tabiki de ego ile ilişkilendirilmemelidir. Özgüven ile egonun karıştırılması oldukça fazla sıkıntılı bir durum çıkarır. Özgüveni olan insanların hem kendilerine hem de çevrelerine yararları olur. Özgüveni olan bir kişi; hayatı boyunca yapmak istediği herhangi bir şeyi yaparken çekingen davranmaz ve istediği sonuçlara da ulaşması kolay olur. Bu değerli taşın en önemli özelliklerinin başında pozitif enerjiyi başarı ile çevresine yayabiliyor olmasıdır. Bu sayede bu değerli taşları kullanan kişilere oldukça fazla pozitif enerji yüklemesi yapar.

Unakit taşları veya herhangi bir değerli taşı satın alıp kullanmaya başladığımız andan itibaren bu taşlar hakkında her zaman pozitif düşünceler içinde olmamız gerekiyor. Çünkü; inanç günlük hayatta bir insan için oldukça önemli bir kavramdır. Değerli taşları satın alan bir kişinin bu taşlardan mı bana fayda gelecek düşüncesi olursa değerli taşları hiç kullanmasına gerek yoktur. Boşuna zaman kaybı harcamış olur. Bu değerli taşları satın alan kişilerin hem fiziken hem de ruhen hastalıklarına şifa verici bir etmen olduğunu aklından çıkarmaması gerekir.

Unakit taşlarının fiyatları hakkında bilgi vermek gerekirse; Unakit taşları değerli taşlar ailesine mensup olduğu için standart bir fiyat biçilmesi doğru olmamaktadır. Bu değerli taşların fiyatları gramına göre değişmektedir. Ayrıca gramına göre fiyat aralığı değiştiği gibi ne için kullandıklarına göre de değişiyor. Süs eşyaları veya takılara göre yani kullanılma amaçlarına göre fiyatlarının değiştiğinin söyleyebiliriz.

Unakit taşlardan veya diğer değerli taşlardan satın almak isteyen kişiler hakkında önerilerde bulunmak istiyorum. Satın alınması gereken değerli taşlar hakkında detyalı bir inceleme yapmadan satın alım işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Çünkü; piyasada o kadar çok fazla haksız kazanç sağlayan kişi vardır ki dolandırılma ihtimaliniz oldukça fazladır. Haksız kazanç sağalyan kişilerin nasıl bu kazançları sağladığını anlatalım. Bu kişiler doğada bulmuş oldukları sahte taşların üzerlerine yapışkan tozlardan döküp belli bir süre bekletiyorlar. Bekletilen bu taşlar orjinal taşın şeklini ve rengini alıyor. Ayrıca sahte taşların üzerlerine ilgili olan değerli taşın renginden boyalar dökerek sahte taşı orjinal taşmış süsü vermektedirler. Durum böyle olunca da sizde eğer değerli taşlar ile ilgili detaylı bilgiler yoksa kandrılma ihtimaliniz oldukça yüksek bir ihtimal olmaktadır.

Unakit taşlarını veya diğer değerli taşları temizlemek adına ne yapmamız gerektiğinden de bahsedelim. İlk başta değerli taşı bir bez yardımı ile tozlarını almak gerekiyor. Sonrasında ise akan bir suyun altında ortalama 5 dakikaya yakın süre bekletmek gerekiyor. Devamında ise sirkeli bez veya tuzlu bez ile sarıp 10 dakikaya yakın bekletmek temizlik adına yapılması gerekenler arasındadır. Bunların haricinde güneş altında veya toprak altında 24 saate yakın bekletilerek de temizlik işlemlerinin yapılabileceğini söyleyebiliriz.