Turmalin taşı

Turmalin taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

3 (60%) 2 votes

Turmalin taş granit benzeri yarı kıymetli bir mineraldir. Magenta’dan mavi, yeşil maviye, canlı sarıya ve hatta siyah renklere sahip olan turmalin, adını canlı renklerle karışık taş anlamına gelen ‘’ tura mali ‘’ deyiminden alır. Bu, Turmalin taşları aynı renktedir ve tarihsel olarak, onu giyen kişiyi koruyabilen sihirli bir taş olarak saygı görür. Turmalinin doğaüstü güçleri olduğunu söylemek biraz zor olsa da, elektrik yükü üretmek ve negatif iyonlar, uzak kızıl ötesi ışınlar yaymak için nadir ve çok özel bir kabiliyete sahiptir.

Turmalin taşı çok çeşitli renklerde üretilmektedir. Renksiz olan bazı Turmalin taşları vardır, ayrıca mavi, pembe, sarı ve kırmızı Turmalinler vardır. Diğer renkler arasında kırmızımsı-mor, koyu orman yeşili, kireç yeşili, neon mavisi, açık kahverengi ve mavimsi siyah bulunur.

Turmalin, diğer değerli taşlarla karşılaştırıldığında daha geniş renk yelpazeyi görüntülemektedir. Gökkuşağında bulunan her rengi vardır.

Turmalin dünyanın her yerinde bulunur. Önemli yerler arasında ABD, Zimbabwe, Tanzanya, Sri Lanka, Sibirya, Pakistan, Nijerya, Mozambik, Madagaskar, Kenya, Brezilya, Avustralya, Afrika ve Afganistan yer alıyor.

Turmalin Taşını Kullanmanızdaki Neden Nedir ?

Hayatınızdaki olaylardan bunalmış hissediyorsanız, Turmalinin enerjileri koşuşturmadan kendinize bir mühlet verecektir. Turmalin uyum ve denge sağlamanıza yardımcı olacaktır. Size ne zaman yavaşlamanız gerektiğini ve ne zaman oldukça sert çalışacağınızı hatırlatacaktır.

Bu taş, zamanın fazla olduğunu bildirecek, böylece tükenmek üzere hissetmeyeceksiniz. Bu taş sayesinde her şeyinizi sizin için bir perspektifte tutar ve tüm nimetleriniz için minnettar kalmanızı sağlar.

Turmalin aydınlanmaya yardımcı olacaktır. Size olan olaylar üzerinde nasıl güce sahip olduğunuzu gösterecektir. Hayatın kurbanı olmamak size birtakım önemli bilgiler öğretecektir. Bu taşın enerjileri, kendi hayatınızı kendiniz üstlenmeniz için güç ve irade yaratacaktır. Turmalin tahrip edici enerjilere ve kötü titreşimlere karşı koruma sağlayacaktır.

Kendiniz veya hayatınız hakkında kötü hissetmenizi isteyen olumsuz enerjilerden sizi koruyacaktır. Bu taş, onları ilham verecek ve ruhlarınızı kaldıracak pozitif enerjilere dönüştürür. Dünyanın geri kalanını zorlu şeylerden yapılmış olduğunuzu göstermeye teşvik edecektir. Turmalin şefkat ve hoşgörüyü teşvik edecektir. Aynı zamanda karşıtları dengelemenize ve dengeyi sağlayabilmenize yardımcı olacaktır.

Turmalin hayatında pozitif enerjiler getirir. İç kaosunuzla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Anlayışınızı teşvik edecek ve enerji alanlarınızdaki genel dengeyi sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu taşın enerjileri de sizin için bir merhamet ve insancıllık duygusunu teşvik edecektir.

Turmalin Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Turmalin sinir sistemini, kan ve lenfi güçlendirebilir. Ayrıca migren ve baş ağrılarından da büyük rahatlama sağlayabilir. Dayanıklılığı ve fiziksel canlılığını artırabilir. Aynı zamanda cilt bozukluklarını iyileştirmede yardımcı olabilir.

* Turmalin duygusal stresinizi serbest bırakmanıza yardımcı olur. Size sakinleştirici ve yatıştırıcı enerjiler verecek, böylece aşk hayatınızdaki tüm harika şeylere tam olarak odaklanabilirsiniz. Turmalin ayrıca kendinizi geçmişin baskılarından kurtarmanıza ve serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır. Olanları kabul etmenize ve duygusal olgunlukla baş etmenize yardımcı olacaktır.

Turmalin geleceğe bakmanıza ve istediğiniz aşk hayatını yaratmanıza yardımcı olacaktır. Kendinizi; kaygı, öfke, baskı ve değersizlik gibi olumsuz düşüncelerinizden kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bu taş da duygusal yaraları iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Kırık kalbinizden iyileşirken size destek olur. Parçaları alıp tekrar denemek için size güç verir.

* Kalbinizdeki sevgiyi güçlendirecek ve acıdan ve yıkıcı duygularından hafifçe kurtulacaksınız. İlişkiniz daha iyi olmasını sağlayacak şekilde sorularınıza verilen cevapları bulmanıza yardımcı olacaktır. Kazandığınız bilgeliği daha iyi bir ortak ve sevgili olarak kullanacaksınız.

* Turmalin, karşı karşıya kalmayı reddettiğiniz durumları, görmezden geldiğiniz veya gizlediğiniz durumları ele almanıza yardımcı olacaktır. Turmalinin enerjileri de serin bir başınızı tutmanıza yardımcı olacaktır. Size, diğer kişinin kısmi veya hoşgörüsüz olmadan ne söyleyeceğini nasıl dinleyeceğiniz öğretecektir.

* Bu taş, ihtiyaç duyduğunuzda ilişkinizde bağışlama ya da uzlaşma istemekte size yardımcı olacaktır. Gururla değil, sevgi ve kalıcı bir ilişki arzusu ile motive olmayacaksınız. Turmalin mutluluk ve sevinç duygularını canlandıracaktır. Yol boyunca ortaya çıkacak tüm güçlüklerle yüzleşmek için size cesaret ve güç verir. Sevgi ve ilişkiler hakkındaki korkularınızın üstesinden gelmenize veya biriyle samimi olmamıza yardımcı olacaktır. Cesur olmanızı ve şansınızı arttıracak sizi cesaretlendirir.

* Daha iyi dinleyip anlayışı teşvik edecektir. Nasıl ve daha sempatik bir eş olabileceğinizi gösterecektir. Turmalin sevgi ve gevşeme enerjileri getirir. Bir ilişki içinde olmaktan duyduğunuz stresi veya baskıyı kaldıracaktır. Aynı zamanda dostluk ve koşulsuz sevginin erdemlerini de getirecektir. Bu taş, duygusal zorluklarınızla yüzleşmek ve ilişkinizi daha da geliştirmek için gerekli değişiklikleri yapmak için size güç verecektir.

Turmalin Taşı Kullanımı ve Temizliği Nasıl Olmalı ?

Turmalin taşlarınızı saklarken diğer sert değerli taşlarınızla saklamayın, çünkü onlara karşı sürtünebilir ve taşa zarar verebilir. Ayrıca, taşların kırılmasına neden olabileceğinden büyük sıcaklık değişikliklerine dikkat edin. Isıtıcı havalandırma deliğinin yakınına koymayın veya güneşin altında araç içine bırakmayın. Turmalin taşlarınızı temizlemek istiyorsanız, hafif bir su ve yumuşak bulaşık deterjanı sabunu ile yapın. Çözeltiyi yaklaşık 30 dakika kadar bekletin ve yumuşak bir bezle hafifçe kurutun.

Turmalin Taşı ile İlgili Düşünceler

Bu taşın birçok rengi nedeniyle, Turmalin varlık ve mutluluk hafifliği gerçek bir titreşim uyandıran birkaç değerli taşlardan biridir. Turmalin iç gücünüzü inşa edecek kalp, zihin ve ruhunuzu sevgi ile tutku içinde birleştirecektir. Bu size sevinç, tatmin, bağlılık ve duygusal istikrar getirecek özellikler arasındadır.

Turmalin, çakralarınızı enerji ve dengelemek için mükemmel bir taş. Aurayı temizlemek konusunda ciddi iseniz, bu taşı zorunu olarak kullanmanız gerekmektedir. Turmalinin şifa verici enerjileri size umut ve barış getirir. Sizi karanlığınızın dışına çıkarır ve sizi ışığa doğru götürür. İlham alacak ve enerji merkezlerinizi canlandıracak. Aynı zamanda daha fazla bilgelik ve anlayış getirerek korkularınızı azaltmak için de çalışır. Turmalin size merhamet ve hoşgörü enerjisi getirecek, bu taşı size yakın tuttuğunuz sürece mutlu olmanızı sağlayacaktır.