Sugulit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Değerli veya doğal taşlar olarak adı geçen taşların doğada serbest bir halde bulunduklarını söylerek bilgilerimize başlayalım. Çok uzun bir süre yeraltında kalmış ve çıkarıldıklarında farklı enerjilere sahip olan taşlar enerjilerini, kaldırıldıklarından itibaren enerjiyle vererek kaybetmeye başlarlar. İnsanın bu taşlarla ilgili yeterli bilgiye sahip olmamasının en büyük nedeni, internette yeterli miktarda Türkçe kaynağın bulunmaması ya da doğru bilgiyi aktaramamasıdır.

Değerli taşlar diğer taşlardan daha az miktarda bulunan taşlardır ve fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından bazı avantajlara sahiptirler. Fakat; bir değerli taş, dünyanın rezerviyle daha doğrudan bir ilgiyi barındırır.

Değerli taşlar inorganik kökenli olabilir, ancak bazı taşlar organik kökenli olabilir. Genel olarak, ölü yaratıklar veya bu canlıların kalıntıları, organik, karbon bazlı taşlar oluşturan bir metamorfoz geçirmeleri meydana gelir. Örneğin; elmas, kehribar, oltu, kömür, taş, organik taş örnek olarak verilir; ve tuz gibi taşlar inorganik taşlara örnektir.

Sugulit taşı, en ünlü Japon kaşif taşıdır. Sertlik aralığı 6 ila 6.5 arasında değişir ve bu taş değişen renk tonundan mor renge sahiptir. Sugulit taşında tek renk yok, taş yapısal olarak karışık renk ve damarlarda bulunur. Taş damarları çoğunluk renginden daha koyu veya daha açık renklerde bulunur. Kayaların katmanları arasında metamorfik manganez veya volkanik kiltaşı oluşan volkanik bir taş vardır. Yüksek bir mineral içeriği olan doğal bir taştır. Taş çerçevede silikon, oksijen, sodyum, demir, lityum, alüminyum, potasyum ve manganez vardır. Şekersiz taş güzel ve kullanışlı bir doğal taştır. Diğer adı ise Suggilit taşı “sugilite” olarak bilinir. Birçok ülkeden türetilen şeker taşı, en çok Japonya, Hindistan ve Güney Afrika gibi ülkelerden çıkarılır.

Sugulit taşının alanı genel elle alındığında anlaşılabilirdir. Eğer bu anlaşılmazsa, birkaç basit yolla anlaşılabilir. Şeker taşı ve birçok taş gibi taklit ürünler piyasadaki birçok formda bulunur. Bu taklit ürünler genellikle ucuz taşların döşeme taşlarının, benzer değerli taşların renklerinin boyanmasıyla yapılır. Bu ürünler genellikle dış renklerle boyanır. Bir şey yaparken, bir şeyler yaparsın, bir şeyler yaparsın. Birini kırabiliriz ve dışa dönük uyumumuzu anlayabiliriz. Bununla birlikte, ezme işleminden önce taş hafifçe ısıtılır, bazı taklit ürünler kalitesizdir ve taşlar boyayla değil, yalnızca boyayla preslenir. Bu tür ürünleri çakmakla ısıttığınızda, boyanın ateşlendiğini ve en ucuz taşın kendi renginin olduğunu göreceksiniz. Ancak ısınma süresini fazladan abartmayın, çünkü örnek vermek gerekirse; ametist taşı gibi bazı taşlar da oldukça yüksek ısıya mecbur kaldıklarında renklerini değiştirirler. Bu yapılan işlemlerin hepsini bir anda görürseniz, bu ürünün orijinal olduğuna emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, ucuz taş tozu ile boyanmış ve sonra bastırılmış halde içerinin rengi içeridekiyle aynı veya aynı renkte akamaz. Bu tür ürünler yüksek kalitede taklit ürünlerle boyanmaktadır. Bu testleri anlamıyorsanız, üniversitelerdeki biyoenerji departmanlarına gidin ve bunları üniversitelerin arkeoloji bölümlerinde test ederek onları en iyi şekilde kullanın. Genellikle, taşın özgünlüğü bu basit yöntemlerle anlaşılır. Ürünlerinizi, sitelerden ve orijinallerden güvenilir bir geri dönüş ile güvenilir hale getirin.

Sugulit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Şeker taşımak korku ve endişe ortadan kaldırır, kendine güven ve cesaret verir. Zihin barışını arttır. Fiziksel hastalığın kötü enerjisinden kurtulmak için vücudunuz Sugulit taşının herhangi bir yerinde masaj yapılmalıdır. Dış merkezlilik için kullanılacaktır. Sugulit, öğrenmeyi kolaylaştırmak için çocukların öğrenme problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılan çocuk salonlarıdır. Zihni temizler ve iş dünyasında başarılı olmaya yardımcı olur. İç çatışmaları ve grup çalışmasını çözmeye yardımcı olur. Allah’ın vermiş olduğu zihin ve beden arasındaki iletişim ile uyumu korumaya yardımcı olur.

Vücudun herhangi bir yerindeki fiziksel koşulların kötü enerjisini ortadan kaldırır ve kişiyi istenmeyen enerjilerden arındırır. Sürekli ulaşım da tercih edilebilir. Kanser ve tümör tedavisinde çok etkili bir yardımcıdır. Lenfü harekete geçirir, hücreleri, safra taşlarını ve böbrekleri temizler. Kalp ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sugulit taşı beyinde hareket ederek görme, konuşma, işitme ve duygu duyularını güçlendirmeye yardımcı olur. Korku ve bağımlılığı birçok olumlu etkiliyor. Arındırıcı ve bilinçli etkisi nedeniyle, eklemlerde, kemik dokusunda ve sinir hastalıklarında iyileşmeyi artırır.

Sugulit taşı, kişinin fiziksel ve ruhsal olarak yenilenmesini sağlar. İlahi sevgi ve bilgelik hareketidir. İç dünya ilahi yeri araştırır ve derin bir ruhsal saflığa ulaşan ve kendinize daha önce hiç olmadığınız şeyleri keşfederek güven ve cesaret ile öder. Sonradan teslim olur. Sugulit korku ve endişeyi ortadan kaldırır, kendine güven ve teşvik eder, yaratıcılığı destekler ve onu kullanan kişiyi mükemmelleştirir. Zihinsel barışı arttırır ve aynı zamanda eksantrik olarak kullanılır. Çocukların öğrenme problemlerini ortadan kaldırmak öğrenmeyi kolaylaştırmak için çocuk odalarında olmalıdır.

Zihni temizler ve iş dünyasında başarılı olmaya yardımcı olur, çatışmaları ve grup çalışmasında uyumu çözmeye yardımcı olur, zihin ile beden arasındaki iletişimi ve uyumu korumaya yardımcı olur.

Barış ve kontrol sağlayın, şüphelileri rahatlatın. En güçlü şifa ve koruma taşlarından biri olan Sugulit taşı, ruhlarımıza meditasyonda yüksek titreşimlerle nüfuz eder ve o günden önce bilmediğimiz ufukların boşaltılması için yolumuzu aydınlatır. Çevremizdeki insanlarla olan ruhsal bağlarımız güçlendiriliyor. Olumlu düşünme, beraber yaşamın tadını çıkarma yeteneğinizi bir araya getirir. Şimdiye kadar yaşadığınız tüm hayal kırıklıklarını göstererek, sizi azarlayan ve olaylara karşı tutumlarını tamamen bağışlayan kişileri gösterdiniz. İlahi sevgi ve merhamet boyutu, sizi bu sınırlardan ve yüklerden kurtardınız. İnsanlara barikatları görmelerine izin veriyorlar. Fazla hassasiyet elde etmede yardımcı olur. Ömür boyu hareket ederek, ruhumuzu ve vücudumuzu harekete geçirir. Bizi çevreden etkilenecek, hayatımızda hafif, sıcak ve sevinç verici olan kötü enerjilerden koruyor. İnsanlar önümüzdeki kova yaşına hazırlanıyor.