Stilbit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Stilbit desmin olarak da isimlendirilen doğal taştır. İnsan hayatına bedensel ve psikolojik anlamda faydalar sunan stilbit taşı, değerli taşlar arasında yer almaktadır. İsveçli kimyager Axel Fredrik Cronstedt tarafından keşfedilmiştir. Beyaz renkli olan stilbit taşının pütürlü bir yapısı bulunmaktadır. Aksesuar olarak kullanımının yanında takı sektöründe de tercih edilmektedir. Psişik güçlerin artmasını sağlayan stilbit taşı, sezgi ve öngörüleri güçlendirmesiyle bilinmektedir. İnsanların hayata bakış açılarını değiştirmelerine yardımcı olan stilbit, pozitif bir karakterin şifrelerini taşımaktadır.

Taşıyan kişiye sağladığı sevgi ve şefkat duygularının yanı sıra negatif enerjiden uzaklaştırmaktadır. Bilinç üzerinde sayısız etkileri bulunan bu taş, özellikle meditasyona ilgisi olan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Sağlıklı ve dingin bilince ulaştıran yapısı, taşın en verimli niteliğidir. Günlük hayatın stresinden ve karmaşıklığından uzaklaşmak isteyenler bir nebze de olsa bu taşla ferahlama imkanı bulmaktadır. Dolu zihin insanın en büyük düşmanıdır. Yanlış kararlar ve ani tepkilere neden olmaktadır. Stilbit taşı ise zihni boşaltarak daha sağlıklı bir ruh haline imkan tanımaktadır. Odak ve konsantrasyon problemleri yaşayan kişiler, stilbit taşından yararlanabilir. Özellikle iş hayatında performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Stilbit Taşının Özellikleri

Yumuşak yapılı bir taş olan stilbit, 3.5 ile 4 derece arasında sertliğe sahiptir. Sarı, turuncu, kahverengi, pembe ve kırmızı renklerindedir. Belçika, Brezilya, Almanya, Fransa, Kanada, İngiltere, Hindistan, İskoçya ve İrlanda çıkarıldığı başlıca ülkelerdir. Yapı itibariyle yumuşak olmasından dolayı şekillendirilmesi kolaydır. Bu bakımdan takı sektöründe sıklıkla kullanılan taşların başında gelmektedir.

Stilbit taşı, mineral kaynağıdır. Üzerinde taşıyan kişiye, fizyolojik bakımdan çok fazla katkı sağlamaktadır. Genellikle beyaz renkli olması taşın aksesuar olarak kullanılmasına da neden olmuştur. Sade ve şık bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ev ve ofis ortamlarında önemli bir dekorasyon parçasıdır. Kas yapısına benzer bir görünümdedir. Salkım salkım parçaların bir araya gelmesinden oluşmuş izlenimi vermektedir.

Stilbit Taşının Faydaları

Stilbit taşının insan hayatına sunduğu sayısız fayda bulunmaktadır. En önemli faydası ise sevgi dolu bir kişilik sunmasından kaynaklanmaktadır. Sezgileri kuvvetlendiren stilbit taşı, karşımızdaki insana dair çıkarım yapmamızı kolaylaştırmaktadır. Öngörülerde bulunma gücünü kuvvetlendirmenin yanında, iletişim anlamında önlemler almayı da sağlamaktadır. İletişim esnasında muhattap olunan insanlar hakkında karakter analizleri yapılarak, ona göre iletişimin boyutlarını belirlememize yardımcı olmaktadır.

Düşünceleri geliştirmesinin yanında buna ek olarak dışa vurumculuğu da desteklemektedir. Taşı kullanan kişiler düşüncelerini özgürce dile getirme cesaretini bulmaktadır. Kısacası insanların günlük hayatı üzerinde belirleyici etkilere sahiptir. Çünkü; düşünceler gerek fiziksel, gerekse eylemsel olarak karşı tarafa yansıtılmaktadır. Stilbit taşı ayrıca beyinsel rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Pigmentasyon sorunlarının düzenlenmesinde etkili olan taş, laranjit durumuna iyi gelmektedir.

Meditasyon Taşı

Güçlü psikolojik etkiler sağlayan stilbit taşı, meditasyon yapan kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Meditasyon sürecinin hızlanmasını sağlayan taş, zihnin boşaltılmasına ve konsantre olmaya yardımcı olmaktadır. Derin düşünme ve iç huzur sağlama etkinliği olan meditasyon, stilbit taşının sağladığı faydalarla birebir örtüşmektedir. Bu nedenlerden dolayı trans haline geçme sürecini hızlandırması bakımından tercih edilmektedir. Dingin ruh hali ile en sakin bilince ulaşılmasını sağlanmasında stilbit taşı etkili olmaktadır.

Zihnin sakinleşmesini sağlayan stilbit, rahatlama ve gevşemeye olanak tanımaktadır. Bu nedenle gergin ve stresli insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım şekillerinin arasında meditasyon en sık tercih edilenidir. Meditasyonun vazgeçilmez parçalarından olan stilbit, olumsuz düşüncelerden uzaklaştırarak, pozitif düşüncelere odaklanmayı sağlamakta ve hayal dünyasını geliştirmektedir. Sezgisel duyuları en üst seviyeye çıkarması bakımından meditasyon anlamında etkilidir.

İletişimi Güçlendirir

Stilbit taşı, insan hayatına sunduğu artılar bakımdan oldukça önemlidir. Taşın özellikle kişiler arası iletişimi arttırdığı bilinmektedir. Pozitif enerji sağlaması, taşı kullanan insanı çevresi tarafından hoşgörüyle karşılanmasını sağlamaktadır. Ayrıca negatif enerjilerden arınan insanlar, iyimser bakış açıları ile çevrelerine yaklaşmaya başlar. Bu iyimser bakış açısı insanlara daha çekici bir hava katmaktadır.

Saygı ve hoşgörü duygularının pekiştirilmesi sayesinde, büyük çoğunluk tarafından sevilen bir karaktere olunur. Pozitif enerji yayar insanlar çevrelerinin de pozitif enerji yüklenmelerini sağlamaktadır. Mutluluk taşı olan stilbit taşını kullanan insan kişisel mutluluğu yakalamaktadır. Çevresindeki insanları da enerjisi ile mutlu eden taş, ilişkilerde sevgi bağının ve iletişimin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Stilbit Taşının Temizlenmesi

Yoğun etkileri bulunan ve insan enerjilerini şekillendiren stilbit taşı, uzun süreli kullanımlarda negatif enerji depolamaktadır. Taşın 6 ayda bir temizlenmesi arınması için yeterli bir süredir. Taş temizlenmeden kullanılmaya devam ederse, biriktirdiği negatif enerjiyi insana aktarma riski bulunmaktadır. Böyle durumlarda taş, fayda sağlamaktan ziyade zarar vermeye başlamaktadır. Bir anda yoğun bir negatif enerji altında kalan insanlar, bunun taştan kaynaklandığını bilmeden kendilerini gergin ve sinirli hissetmeye başlar.

İnsan ilişkilerini ve hayatını olumsuz etkileyen bu duruma önlem olarak taşın temizlenmesi yeterlidir. Taş toprakta bekletilerek arındırılmaktadır. Biriktirdiği negatif enerjiyi toprağa aktaran taş, yeniden kullanıma hazır hale gelmektedir. Taşı arındırmak için iki saat toprakta bekletmek yeterli olacaktır.

Stilbit Taşının Etkileme Gücü

İnsan ilişkileri üzerinde etkili olan stilbit taşı bu özelliğini etrafına yaydığı pozitif enerjiye borçludur. Bunun yanı sıra negatif enerjiyi emerek, olumlu duyguların hakimiyet kurmasını sağlamaktadır. Kullanan insana gerek fiziksel, gerekse psikolojik açıdan iyi gelen stilbit taşı, aynı zamanda karşı taraf üzerinde de tesir göstermektedir.

Taşı kullanan insan o kadar pozitif olur ki bu durum karşı tarafın etkilenmesini sağlar. neşe saçan ve hayata pozitif bakan, olumlu karakter yapısına imrenen çevreniz zamanla size ayak uydurma eğilimi içine girmektedir. Bu durum taşın çevreyi de etkileme gücünün bir kanıtı niteliğindedir. Taş, yüksek enerjisini bulunduğu ortama kolayca yaymaktadır.