Sodalit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Rengi ağırlıklı olarak mavidir veya mavi gri taşlarla beyaz kalsitler karıştırılmıştır. Bu kristaller güzel bir mavi renktir, bu nedenle mücevhere dönüştürmek için hoş bir taştırlar ancak sarı, kırmızı ve yeşil tonlarında inklüzyonlar içeren bazı taşlar vardır. İsminin anlamı, yüksek sodyum içeriği ile ilgilidir. Hackmanite, Sodalit’in daha yüksek bir titreşim çeşididir ve rengi genellikle pembe veya lavanta morudur. Bu taşın en büyük yatakları Brezilya’dadır. Ayrıca Rusya, Grönland, Romanya, Fransa, Hindistan, Myanmar, Namibya, Kanada ve ABD’de de bulundu.

Sodalit taşı, psişik yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olmak ve sezgisel gelişirken yardımcı olan güçlü bir titreşime sahiptir. Astroloji ve tarot gibi şeylerin arkasındaki kalıpları anlamanıza yardımcı olabilir. Bu taş halka konuşma yapıyorsanız ve genel olarak iletişime yardımcı olmak için mükemmel bir yardımcı olabilir. Gizli yaratıcı yetenekleri canlandıracak güçlü metafizik özelliklere sahiptir ve öğretmenlerin, yazarların ve öğrencilerin daha derin felsefi ilkeleri anlamalarına yardımcı olur. Dikkatinizi idealizmin ve gerçeğin özelliklerine getirecek, enerji kendinizi kendi ideal ve düşüncelerinize çevirmenize, gerçeğin doğasına karşı yaşatmaya teşvik edebilir.

Bu değerli olan taş, hayatınıza mükemmel bir enerji getiren güçlü bir üçüncü göz çakra ve boğaz çakra taşıdır. Üçüncü göz içinde çakra bölgesi pineal bezin bulunduğu yerdir. Vücuttaki organellerin geliştirilmesine yardımcı olmak için , üçüncü gözün içinde Sodalit taşıyla çalışmak süreci hızlandırmak için güçlü bir kabiliyete sahiptir.

Size sezgilerinizi geliştirmenize yardım eder ve aynı zamanda gözlemci yeteneklerin doğuşunu teşvik eder veya zaten bu hediyeleri kullanıyorsanız onları güçlendirir. Bu taş gerçeğe yardımcı olan bir titreşime sahiptir ve yaşadığınız yaşamı daha iyi anlamanıza, kendinizi bulduğunuz durumda nasıl olduğunuza yardım eder. Birçok kişi gerçeğin önüne geçmeyi daha kolay buluyor çünkü bazen belirli zamanlarda rahatsızlık verebiliyor. Bu taş idealizm ve öz disiplin sağlar ve kombinasyon size daha otantik bir hayat yaşama yeteneğinizi artırmak için fayda sağlayacaktır.

Sodalit taşı, gizli yaratıcılık yeteneklerini harekete geçiren güçlü metafizik özelliklere sahiptir. Daha derin felsefi ilkeleri anlamanıza yardımcı olabilir ve halka açık konuşma yapıyorsanız size yardımcı olabilir. Enerjisi, sezgilerinizi geliştirmede size yardımcı olabilir ve aydınlık görüntüler uyandırır. Astroloji ve tarot gibi şeylerin arkasındaki kalıpları anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu taşlar ile yaratıcılığınızı geliştirmek, zihinsel yeteneklerini geliştirmek ve araştırma yapmak gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

Bu güzel mavi taş, idealizmin ve gerçeğin özelliklerini harekete geçiren bir titreşime sahiptir. İletişim kurmaya, kendi ideal ve düşüncelerine uymaya başlamanızı sağlar. Birçok mavi kristal gibi bu da iletişim için mükemmel bir taş ve boğaz çakrasında güçlü bir hareket gelişimi sağlar. Bu taş size rasyonel ve sezgisel düşünmeyi, düşüncelerini hem doğru hem de sakin ve rahat bir şekilde sözlü olarak iletişim kurmaya yardımcı olur. Bu mavi taş, duygularınıza sakinleşebilecek mükemmel bir enerjiye sahiptir ve düşüncelerinize güçlü bir şekilde açıklığa kavuşturmayı sağlar. Bu kristal, benlik saygınlığınızı arttırmaya yardımcı olur ve herhangi bir boyuttaki bir grup önünde konuşmaya ilişkin hissettiğiniz panikleri yatıştırır. Bir kamuya açık konuşmacıysanız ve birçok insanın yaptığı gibi kalabalığın önünde konuşmaktan korkmak gibi eğilimli iseniz, bu taşın titreşimi size daha dengeli bir şekilde katkıda bulunmanıza yardımcı olabilir.

Sodalit Taşı Kullanım Amaçları

Meditasyon yapmak için kolay teknikler öğrenin. Çünkü bu daha konsantre hale gelmenize yardımcı olacak mükemmel bir taştır. Meditasyonunuzu derinlikten yoksun olarak bulmuş iseniz, deneyim yoluyla umduğunuz ya da arzuladığınız şeyi odaklamakta zorluk çekiyorsanız çok yararlıdır. Enfes Kristaller adındaki taş, size sezgisel yetenekler açmak ve geliştirmek için yardımcı olacaktır. Dikkat çeken yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olmak gibi sahip olduğunuzun farkında olmadığınız gizli yetenekleri canlandırabilir. Bu hediyeler size mani bilgi ile daha iyi bir şekilde yararlanmak için yardımcı olabilir, size meditasyon sırasında yüksek benliğinizden getirmenizi sağlar. Bir grupla çalışırsanız, bu taş; grupların amacını vurgulamak ve grubun eylemlerini, hedeflerini daha iyi haline getirmek için mükemmeldir. Herkesin tüm grup üyeleri tarafından hissedilen, güven ve amaç gücüyle uyum içinde olmasına yardımcı olur. Amaçları gerçekleştirmek için gruptaki diğer insanlara bağımlılık hissetmek için üyelere ihtiyaç duymadan arzu edilen paylaşılan sonuçlar hakkında bilgi uyandırır.

Sodalit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Ortaya çıkan bir panik atak hissetmeye başlıyorsanız, paniği sarsar ve kendinizi daha sakin hissetmeniz için yardım eder ve bölüm boyunca net bir şekilde düşünmenizi sağlar.

* Duygularınızı hafifletmeye yardımcı olan enerji ve sizi ilgilendiren belirli konularla ilgili eski programlarınızı serbest bırakmanızı önerir.

* Kendi bilinçaltına erişmenize yardımcı olur ve kendinizi maneviyatla daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Hayallerinizi hatırlamanıza yardımcı olabilir ve açık renk rüyalarına yardımcı olabilir.

* Dikkat çeken yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olmak gibi sahip olduğunuzun farkında olmadığınız gizli yetenekleri canlandırabilir. Bu, daha önce düşünemediğiniz alanların içinde olabilir. Öğretmenler, yazarlar ve öğrencilerin daha derin felsefi ilkeleri anlamalarına yardımcı olur.

* Mücevher olarak kullanmak, psikolojik istihdamda çalışan herkese yardımcı olacak güçlü anlayışlı hediyeler getirebilir.

* Bu taşı bu bölgede giyerek, farkında olmadığınız bir dizi hediye doğumunu teşvik edebilirsiniz.

* Desenleri daha iyi anlamanıza yardımcı olduğundan tarot okuyucu ve astrologlar için mükemmel bir yardımcıdır.

* Sezgisini teşvik etme gücü, bu tür bir işe de yardımcı olacaktır, çünkü müşterilerinizin ihtiyaçları ve kişilikleri hakkında daha sezgisel olarak daha fazla bilgi vermenize yardımcı olacaktır.

* Bu mavi taşlar Yaylı bir doğum yıldızı taşıdır. Bu taş, bir kolye ya da yüzük gibi eşyaları sıklıkla takmanıza yardımcı olur.

* Ortaya çıkan bir panik atak hissetmeye başlıyorsanız, paniği sarsar, kendinizi daha sakin hissetmeniz için yardım eder ve yaşamınız boyunca net bir şekilde düşünmenizi sağlar.