Smitsonit Taşı Nedir ? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir

Beğendiysen Oy Ver

Şifalı taşlar olarak adlandırılan doğal taşlar, her gün olduğu kadar etkili olduğuna inanılan yerlerde sıklıkla kullanılır. Özellikle eski Türk medeniyetlerinde bu taşlardan ve bu taşların tarihsel hesaplara yerleştirilmesinden iyileşebilecekleri kitaplar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Sadece Türklerde değil, diğer medeniyetlerde de bu tedavinin terapatik amaçlarla rahatlama amacıyla kullanıldığı görülmektedir. Örnek olarak; Eski Yunan medeniyetlerinde küçük şeyler, hatta şifalı taşlar kullanıldı. Ancak, doğal taşlardan yararlanma biçimi tercih edildi.

smitsonit taşı1

Geçmişte bu taşları doğal bir doğal kaynak olarak kullanmak mümkün olmuştur. Bunun nedeni, insanların kalabalığın arasından sıyrılıp çıkmak istemeleri, bu taşların tercih edilmediğinin farkında olduklarıdır. Bazı taşlar pazarlama formlarında çeşitli aldatmacalar yaratmaya yardımcı oluyor, bazıları hastalıkların yan etkilerini biraz da olsun sakinleşmesine yardımcı oluyor.

Değerli olan bu taşlar ya da diğer adıyla kıymetli taşlar, mücevher yapımlarında kullanıldığı gibi bazı zamanlarda da sanayilerde kullanılmakta, nispeten az bir miktarda bulunduğu için de maddi açıdan değeri yüksek mineralleri barındırmaktadır. Elmas taşı, yakut taşı, zümrüt taşı ve safir taşı dışında kalan taşlar genellikle yarı değerli taşlar olarak kabul edilmektedir.

Sevgililer günü, yıldönümü günü, doğum günü, evlilik yıldönümü ve özel günler, varsa kıymetli taşlar akıllara gelmektedir. Aynı zamanda bir hediye almak isteyenler bir hediye alacaksalar, çok değerli bir taş olan bir yüzük, küpeler, bilezik veya yaka için hayır denmeyeceğini de bilmeleri gerekmektedir. Taşın fazlasıyla önemli olduğunu düşünüyoruz. Olgunlaşmanın en önemli nedenlerinden biri de bu değerli taşlardır.

İlk kez değerli taşlar keşfedildi ve bazı durumlarda çok daha değerli taşlar keşfedildi. Taşların yanı sıra bir tanesi hem şekil hem de boyut olarak parlaklıkta ve tabii ki önemsiz. Bu “kıymetli taşların” elmas ve renkli mücevher taşları olmak üzere iki ana gruba ayrılmış olması da var. Genel olarak bakarsanız; yakut, inci, zümrüt, safir ve diğerleri renkli mücevher taşları olarak sınıflandırılır. Onu seviyoruz, hepsinin benim olmasını isteriz. Fakat düşündüğümüz gibi “değerli” değil, ama taş değil. Elmaslar, pırlantalar ve daha fazlaları. Elmasların birçoğu dünyanın birçok yerinde bulunur. 30 Ağustos 2004’te keşfedilen Elmas Gezegenleri, dünyanın en değerli elmaslarıyla dünyayı sarmalamaktadır.

Smitsonit taşının özgül ağırlığı 4 ile 4.5 arasındadır. Smitsonit yay ve çivili çalılarla uyumludur. Bu taşın rengi genellikle lavanta, yeşil, mavi, mor, pembe, sarı ve kahverengi renktedir. Smitsonit taş dünyadaki birçok ülkeden çıkarılır. Avusturya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Namibya, Meksika ve İtalya başlıca ülkelerdir. Smitonsit taşı çıkarıldığında kalsit ve galena minareleri çıkarılır. Renk mükemmel bir taş ve ayrıca şeffaf bir görünüme sahip. Bu taş ismi taşı keşfeden James Smithson’tan almaktadır. Yapısal olarak sağlam bir taş konumundadır.

Smitsonit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Bu taş cazibe, barış, zarafet ve olumlu bir zihindir. Şimdi stres problemleri noktasına gelebilir. Bu taş, zor geçmişi olanlar için kullanışlı bir taş. Bu, istemediğini ya da sevilmediğini düşünen bir insan kolu olabilir. Çocukluğunuzda kötü geçmişiniz varsa, bu geçmişi onarmak büyük bir yardımcıdır. Liderlik derecesinde olan bir taş. Zor ilişkilerde kullanılabilir ve hayatınızın bir kısmı için büyük bir destektir.

Uyum ve başarı aşılabilir. Sinüs problemlerinizi deneyebilirsiniz. Bağışıklık sistemi için oldukça iyi bir taş. Sindirim sisteminizi düzenleyebilir. Kemikte denenebilir. İyi insanların alkolizm için test etme fırsatı bulduğunu gösterir. Erkeklik organındaki sorunları çözmektedir. Hayallerinizi hayal ettiğinizde hatırlamanıza yardımcı olur. Sezgisel anlamda yoğunlaşabilir. Burası kalmak için çok güzel bir yer. Onu taşıyabilirsin.

Smitsonit taş barış, cazibe, zerafet ve olumlu düşüncedir. Çağımızın en büyük psikolojik rahatsızlığı olan koldan etkileniyor. Bu taş, kullanıcının geçmişin zor ve acı dolu günlerini unutmasına ve huzur dolu bir hayat sürmesine yardımcı olan inandırıcı bir taştır. Liderlik taş olarak bilinir. Yaşamın zorluklarını ve acısını hafiflettiği düşünülen bir taştır. Kişilik adaptasyonu ve başarı aşılabilir. Sinüs problemlerine karşı iyi çalışır. Bağışıklık sistemi için çok olumlu bir taş. Kemik erimesi için iyi bir taş. Sinir sisteminin düzenleyici organ olduğu söyleniyor. Bu, alkolizm için bir fikir ve bazı şekillerde kullanılabilecek bir taş. Erkeklik sorununu çözmeye yardımcı olur. Rüyaları güçlendirmek ve hatırlamak için sezgilere yardımcı olur.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsanoğlu, doğal taşların etkilerini oldukça fazla hissetmektedirler. Her şeyden önce, bahsetmek zorunda değilsiniz umarım gelir. İş hakkında her konuda ikna olmalısın. Bu taşları kullanmaya başlamadan önce umarım bu taş bu hastalığın iyi olduğundan emin olmak için kullanılacaktır. Sadece taş değil aynı zamanda kullandığınız şifa kaynakları da aynı düşünceyi ve umudunuzu bulacaksınız.

Bununla birlikte, aracın kullanılıp kullanılmadığını belirlemesinin beklenmemesi gerekir. Çünkü hastalık her zaman mümkün değildir. Kemoterapiye giriyor. Şifayı bulamıyor, bazıları iyileşme bulamıyor başkaları şifayı bulamıyor. Şifayı bulamıyor. Kimyasal olarak iyileşemez. Kimyasal olarak iyileşemez. Kimyasal olarak iyileşemez. Rabbimiz bize bir binlerce ferman veren kişidir. Bir önceki örnekte de belirttiğimiz gibi, kurbanların doktor ya da ondan kurtulamayan bir doktor olduğu anlaşması vardır.

Bilimsel olarak taşların kullanımı olarak bilinir ve tedavilerde kullanılır. Bu zümrütler, inci mercanları vb., Rabbimiz tarafından ayetlerde verilen nimetler hakkında konuşmak gerekiyor. Başka bir ayda cennetin bu taşlarla süslendiğini de gösteriliyor. Akik ve turkuaz, kıyıda övülen bir taştır. Akik kullanmak gerekiyor. ( Başka bir deyişle, bu taşların bir kısmını İslam’daki İslami taş makalesinden okuyabilirsiniz ). Kısacası, doğal taşlar bir çeşit iyileştirici bir şeydir ancak herkesin sihirli değnek gibi davranması gibi bir şey yoktur iyi. Bu taşlardan şifa arayan insanlar şifaların da bulmaktadırlar. Rabbimizin bize vereceği şifa kaynağımızdır.