Septeryan Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Okyanus kaynaklı olan septeryan taşı, deniz canlılarının fosilleşmesiyle oluşmaktadır. Milyonlarca yıl sonucunda oluşan septeryan, deniz fosillerinin volkanik kalıntılarla birleşmesi sonucunda meydana gelmektedir. Tortul kayaların çatlaklarında biriken minerallerin sertleşmesi sonucunda septeryan taşı ortaya çıkmaktadır. Görünüm itibariyle yumurtayı andırmaktadır. Bu nedenle dinozor ve ejderha yumurtası olarak da isimlendirilmektedir.

Desenli yapısı yılan derisini andıran septeryan, görsel güzellik kaynağıdır. Fosil kalıntı olması bakımından bünyesinde çok sayıda mineral barındırmaktadır. Kalsit ve bentonit en önemli birleşimini oluşturmaktadır. Bazı septeryan taşlarının çapı 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Volkanik patlamalar sonucu kabuklu deniz canlıların ölmesi ve fosilleşmesiyle oluşan septeryan taşları, görünüm itibariyle de kabuklu deniz canlılarını andıran desenlere sahiptir.

Septeryan Taşının Özellikleri

Septeryan taşı çok değişik isimlerle de anılmaktadır. Enterolit, septerya, nodül, ejderha yumurtası, dinozor yumurtası taşın diğer isimleridir. Çıkarıldığı ülkelerin başında Amerika bulunmaktadır. Taşın en dikkat çekici özelliği enerji frekansının yüksek oluşudur. Pek çok minerallin birleşmesi sonucunda oluşmuştur. Taşın ilk oluşumu ise yaklaşık 100 milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Dış görünüm itibariyle yılan derisini andırmaktadır. Sarı, beyaz ve kahve tonları arasında değişen alacalı görünümdedir.

En önemli özelliği güç ve bilgeliği simgelemesidir. Nadir bulunan bir taştır ve bu bakımdan çok değerlidir. Bu taş, okyanus diplerinde oluşan fosillerdir. Kaynağının kabuklu deniz canlıları olduğu söylenmektedir. Taşın oluşumu için çok uzun yıllar gerekmektedir. Okyanus fosili olan septeryan taşı kırıldığında ortasından su çıkmaktadır. Çoğu inanışa göre taşın içerisinden çıkan su şifa kaynağıdır. Şifalı taş olarak isimlendirilmesinin yanında metafiziksel özellikleri de bulunmaktadır. İçeriğinde aragonit, kalsit ve kireçtaşı bulunan septeryan, deniz canlılarının volkanik atıklarla birleşiminden meydana gelmektedir. Taşın kullanılmadan önce en az bir gün deniz suyunda bekletilmesi önerilmektedir.

Septeryan Taşının Faydaları

Septeryan taşının sağladığı en önemli fayda evdeki nazarı ve kötü enerjiyi çekmesidir. Evde mutluluk ve huzur ortamının oluşmasını sağlamaktadır. Kötü enerjiyi çekmesi bakımından aile bireyleri arasında huzur ve sevgi oluşmasını sağlamaktadır. Evliliklerinde problemleri olan çiftler tarafından kullanılması önerilmektedir. Eşler arası anlayış ve hoşgörü duygularının gelişmesine yardımcı olmaktadır. Taş, yatak yanında bulundurulduğunda kabuslardan ve karabasanlardan korumaktadır.

Özellikle ticaretle uğraşanlar septeryan taşı kullanmaktadır. Taşıyan kişiye bolluk ve bereket sağlamaktadır. İşlerin yoluna girmesini sağlayarak, uğur getirmektedir. Bu bakımdan genellikle işletmelerin giriş kısmında aksesuar olarak bulundurulmaktadır. Sosyal ilişkilerin güçlenmesine yardımcı olan septeryan, ilişki kurma yeteneğini güçlendirmektedir. Asosyal bireylerin toplum içerisine karışmasına yardımcı olduğu gibi, bireysel özgüven kaynağıdır. İçeriğinde bulunan çok sayıdaki mineral sayesinde yüksek enerji barındırmaktadır.

Şans ve bolluk getirdiğine inanılan taş, sağlıklı iletişimlerin kurulmasını sağlamaktadır. Bedensel faydalarının başında ise kas spazmalarına ve kramplara iyi gelmesi bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini düzenleyerek, konsantre gücünü arttırmaktadır.

Odaklanma Taşı: Septeryan

Negatif enerjinin emilmesini sağlayan septeryan taşı aynı zamanda odaklanma gücünü arttırmasıyla bilinmektedir. Odaklanma gücü artan insanlar gerek sosyal yaşantılarında, gerekse iş yaşantısında başarıyı yakalayabilirler. Kişinin her türlü sosyal ilişkisinin düzene sokulmasına yardımcı olan septeryan, negatif düşüncelerden uzaklaştırma etkisine sahiptir.

Kişilere sabır ve cömertlik duygusu kazandırmaktadır. Gerçekten önemli olan tek bir noktaya odaklanmayı sağlamaktadır. Taşı kullanan insanlar, enerjilerini yanlış alanlarda harcamak yerine, kendileri için en doğru noktaya odaklanmaktadırlar. Pozitif bakış açısı kazandırmanın yanında, hedefe ilerlemede yardımcı olmaktadır. İnsan hayatına sunduğu bu faydalardan dolayı kişisel huzur ve mutluluğun kaynağı olarak görülmektedir. Kendisi ve çevresi ile barışık olan insan doğru noktalara odaklanarak, mutluluğa daha kısa sürede ulaşmanın yolunu da bulmuş olacaktır.

Genel Sağlık Taşı

Genel sağlık taşı olarak isimlendirilen septeryan taşı, toprak enerjisini bünyesinde barındırmakta ve kullanan kişiye aktarmaktadır. Sağlıklı kabul edilmesinde en önemli etken bünyesinde barındırdığı çok çeşitli minerallerdir. Çok iyi topraklama yapan septeryan taşı, bedendeki negatif enerjiyi toprağa aktarmaktadır. Vücutta enerji dengesinin kurulmasını sağlamasının yanında sabır ve esneklik kazandırmaktadır.

Kemik sağlığının korunmasına yardımcı olan taş, kemik erimesi ve kemiklerin deforme olmasını önlemektedir. Bunun yanında diş sağlığının korunmasını sağlamaktadır. Kas kasılmalarına iyi geldiği gibi, kas kaynaklı hastalıkların onarılma sürecinde etkili olmaktadır. Omurga ağrıları azaltmakta ve omurga disklerine esneklik kazandırmaktadır. Vücudun genel yapısını koruması bakımından oldukça önemlidir ve bu nedenlerden dolayı genel sağlık taşı olarak kabul görmüştür.

Psişik Yetenekleri Geliştirir

Septeryan taşı, kişisel öngörü ve sezgilerin gelişmeleri sağlamaktadır. Yapısında bulunan çeşitli mineraller sayesinde tam bir enerji kaynağıdır. Negatif enerjiyi bünyesinde toplayarak, ortama pozitif enerji yaymaktadır. Kişisel huzur ve mutluluk verdiğinden dolayı, ilişkilerin güçlenmesini sağlar. Kişinin çakralarının açılmasını sağlarken, aynı zamanda içsel dinginlik vermektedir.

Kişisel gelişim imkanı sunan septeryan taşı, konsantrasyon problemleri çeken insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Konsantrasyon gücünü arttırması bakımında istenilen alana yoğunlaşmayı sağlamaktadır. Bu bakımdan psişik güçlerin gelişmesine katkı sunmaktadır. Medyumlar tarafından enerjisine başvurulan bir taştır. Olaylara pozitif enerji ile eğilmenin önünü açmakta ve kişilere engel teşkil eden negatif enerjiden arındırmaktadır.

Sabır ve Cömertliğin Simgesi

Septeryan taşının insan hayatına sunduğu en önemli artılardan biri de sabır ve cömertliktir. Psikolojik isyan ve başkaldırı ile mücadele edilmesinde büyük katkıları bulunmaktadır. kabullenme ve sabır duygularının gelişimini sağlamakta ve kişisel umutsuzluklarla mücadele etmektedir. Yaşanılan anın tadının çıkarılmasını sağlayarak, geleceğe umut dolu bakış açısı sunmaktadır. Bu yönü ile geleceğin şekillendirilmesinde önemli bir etkendir.

Her türlü depresyon anında, kişinin yatışmasını ve sağlıklı düşünmesini sağlar. Öfke kontrolü sağlayarak, düşmanlık hissinden uzaklaştırır ve insan ilişkilerinin pozitif yönlü ilerlemesine yardımcı olur. İletişim alanında etkili olmasının en önemli nedeni ise açık ve kibar konuşmaya teşvik etmesindenkaynaklanmaktadır.