SARI GÜNEŞ TAŞI FAYDALARI VE ÖZELLİKLERİ

Beğendiysen Oy Ver

Sarı güneş taşları doğada doğal halde meydana gelen taşlardandır. Bu taşların doğla olması özelliği haricinde de değerli taşlar kategorisinde olduğunu söyleyebiliriz. Sarı güneş taşlarının adında anlaşılacağı gibi güneşi andırdıkları için bu ismi almıştır. Güneşi andırmasında hem şekil olarak güneşe benzemesi hem de güneş kadar parlak ve oldukça etrafına ışık saçma özelliği olduğu için bu isme layık görülmüştür. Bu değerli taşların orta kısımlarında bulunan bir noktada ışık etrafa saçılır. Etrafa saçılan bu ışık oldukça fazla bir parlaklığa sahiptir. Aşırı derecede parlak olması bu taşın dikkatleri üzerine çekmesine katkı sağlar. Ortasında parlak ışığın bulunmasının yanı sıra köşe kısımlarına gidildikçe ışıkların sürdüğünü görebilmekteyiz. Ama orta noktadaki ışığın etrafa dağılmasından itibaren köşe kısımlarına ilerleyen ışığın etkisi kaybederek orta kısımdaki aşırı parlaklık yerini normal derecede bir parlaklığa bırakıyor.

Eski zamanlardan günümüzdeki zamanlara kadar birçok insan yaşamlarını idame ettirmişlerdir. Bu yaşam içerisinde olan insanlar değerli taşlara oldukça fazla önem vermişlerdir. Sarı güneş taşları değerli taşlardan sayılmasına rağmen bu değerli taşlar hakkında pek de bir bilgiye ulaşabildiklerini söyleyemeyiz. Bu konu hakkında da fazla bir bilgiye ulaşmak imkansız denecek kadar azdır. Her değerli ve doğal taşlarda olduğu gibi Sarı güneş taşlarının da oldukça fazla çeşitte renklere sahip olduğunu belirtebiliriz. Renk açısından oldukça fazla çeşide sahip olan bu değerli taşların kızıl kahve rengi, metalik halde bulunan turuncu ve kahverengi karışımları renkleri ön plana çıkan renklerinden sayılmaktadır. Değerli taşların belli başlı özellikleri vardır. Bu özellikleri arasında en çok merak edilen özellik ise taşın sert mi yoksa yumuşak bir dokuya mı sahip olduğudur. Bu değerli taşın yapısı set bir yapıdır ve doğada bulunduğu haldeki görünümü de şeffaf halde olduğunu söyleyebiliriz. Sarı güneş taşları dünya ülkelerinin neredeyse genele yakınında çıkarılarak çıkarıldığı bölgelerde işlenmeye devam etmektedir. Çıkarılan ülkelerden bazılarını yani ön plana çıkan ülkeleri saymak gerekirse; Hindistan, Madagaskar ve Kanada olduğunu belirtmek gerekir. Sarı güneş taşının diğer değerli taşlarda olduğu gibi insanlar üzerinde hem fiziken hem de manevi açıdan yararları fazlasıyla bulunmaktadır.

Sarı Güneş Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Günlük hayatta iş koşuşturmaları sonucunda insan vücudunun yorulması olağan bir durumdur. Bu gibi durumlarda insan vücudu aşırı derece de zorlanmasına karşılık olarak hastalanma göstermesi de görülen bir durumdur. Vücudun aşırı derecede yorulması nedeniyle kalbe de verilen zarar büyük olur. Kalp insan organizmasındaki beyin haricinde en önemli olan ikinci organ diyebiliriz. Kalp tüm vücuda almış olduğu kanı pompalayarak hayati fonksiyonlarımızın devam ettirilmesi görevini üstlenir. Ve kalbin yavaşlaması, teklemesi veya yorulmasında insan vücudunun dengesi bozulduğu için kötü sonuçların ortaya çıkması normal bir durumdur. Kalbinde rahatsızlanma olanların veya kalp tıkanlıkları olanların Sarı güneş taşlarını yanalrında taşımaları halinde veya bu değerli taşları kullanmaları halinde kalp hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Yine günlük yaşamda iş koşuşturması içerisinde insanoğlu oldukça fazla bir şekilde kendini yormaktadır. Hele ki ağır yük taşıma işinde çalışan kişilerin bel ve omuz kısımlarında ağrılar olduğuna şahit oluruz. Bu gibi sıkıntılı durumlar insanın keyfini kaçırmaya yeterde artar bile. Bu gibi durumlarda Sarı güneş taşlarının kullanılması halinde bel ve omuz ağrısı olanların ağrılarının dindiği bilinmektedir.
  • Gün içerisinde kişi birçok olay veya durumlar ile karşılaşır. Bu durum ve olaylar da genellikle negatif açıdan insanı üzen ve sıkıntıya sokan türden olaylar olduğunu söyleyebiliriz. Kişi de bu etkilerden dolayı ister istemez stres içerisine girer. Stres sahibi olan kişinin kendine ve çevresine zararı oldukça fazla da olabilmektedir. Stres durumları içerisinde olan kişilerin de kendilerini iyi ifade edemediklerini de belirtmek gerekiyor. Bu gibi sıkntılı durumlar karşısında çaresiz kalan kişilerin bu değerli taşları alıp kullanmları halinde stres hastalıklarını dindirmeleri ve zamanla da tamamen stresten kurtulmaları sağlanmaktadır.
  • Bu değerli taşları kullanan insanların güven problemleri var ise hem kendi öz güvenlerini üst seviyelere çıkarır hem de karşısındaki kişiler hakkında pozitif düşünceler düşünerek onların enerjilerini üst seviyelere çıkarmasına yardımcı olur.

Sarı güneş taşları veya herhangi bir değerli taşların temizlikleri nasıl yapılmalıdır konusana gelecek olursak; ilk başta bir bez yardımı ile bu taşların yüzey kısımlarının güzelce silinmesi ve tozların alınması gerekir. Sonrasında ise sürekli olarak akan bir suyun altına ortalama süre olarak 5 dakikalık zaman diliminde altında tutmak gerekiyor. Bundan sonra sirkeli bir bez ile veya tuzlu bir bez ile etrafını sararak ortalama süre olarak 10 dakika bekletilmelidir. Bunlar haricinde başka temizleme yöntemleri de vardır. Bunlardan ilki güneş altın 1 gn süre ile bekletilmeli ikincisi de bu değerli taşları toprak altına gömerek yine 1 gün süre ile bekletilmesi durumlarıdır. Bunların dikkatlice ve düzenli bir şekilde yapılması durumlarında elinizde bulunan değerli taşlarınızın temizlendiğine şahit olacaksınız.

Değerli taşları satın alma işlemine gelecek olursak; ilk başta değerli taş satın almadan önce taşın alınacağı kişi veya kurumlar hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü; piyasada normal taşları değerli taşlar adı altında satan çok dolandırıcı bulunuyor. Sahte taşların üzerlerine yapışkan tozların dökülmesi ile sahte taşı orjinal taş olarak gösteriyorlar. Bunun haricinde ise değerli taşın renginde olan boyaları dikkatli bir şekilde sürerek orjinal taş havasına büründürüyorlar. Ve bu sayede de yapmış oldukları kurnaz fikirleri sayesinde satışlar yaparak haksız kazanç sağlıyorlar. Bu gibi sıkıntılı durumlara denk gelen kişilerin bu taşları alma amaçlarının pozitif enerjiye sahip olmakken tam tersi negatif bir enerji yüklemesine maruz kalmaları hiç de hoş olmayan durumlar olarak görünmektedir.