Rüya Taşı Nedir ? Rüya Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Doğal taş ömrü onlarca yılla sınırlı değildir, ölümsüz bir maddedir. Çoğu yapı malzemesi zamanla bozulur ve çirkinleşirken, doğal taş eski değerlidir. Hatta en eski taşlar, ilk günün güzelliğini iyi bir restorasyon ve temizlikle elde eder. Doğal taş, sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez. Özel olarak hazırlanmış mutfaklarda gıdalar güvenle kullanılır. Yanıcı değildir ve ateş sırasında sağlığa zararlı bir madde salmamaktadır.

Doğal taşlar taş ocağından büyük bloklarla çıkarılır ve arzulanan ölçeğe kesilir. Doğal taş üretimi için standart bir önlem yoktur. Plakaların boyutları bloğun doğal boyutlarıdır. Nihai gösterge müşterinin ihtiyaçlarına göre kesilir. Sadece kare veya dikdörtgen plakalar değil, istenilen boyut kesilebilir. Farklı renklerde taşlar özel operasyonlar ile tasarlanabilir ve benzersiz projeler yapılır.
Toprağa cevherleri değerli veya değersiz olarak ayırmamızı sağlayan hiçbir bilimsel kriter yok. Diğer mineral cevherlerden daha az bulunan ve görünümleri güzel ve etkileyici olanlar insanlar tarafından değerli kabul edilirler ve değerli taşlar adı altında toplanırlar. Değerli taşların özellikleri bazen kristal bir yapıdalardır, bazen ışık geçirgenlikleri ve bazen de ışık yansıtma özellikleri bulunmaktadır. Bu değer için, ışık altında farklı renklerde bazı taşlar görülebilir. Değerli taşlar, kimyasal formüllerine ve yapısal özelliklerine göre çeşitli bilimsel formlarda sınıflandırılır. Bu sınıflandırmadan sonra, organik kökenli inciler, mercan, kehribar, fildişi ve inci gibi bazı değerli malzemeler eklendi.

Etki yavaş ama yoğun ve güçlüdür. Özellikle yoğuşmada kullanılacak en iyi taştır. Her ne amaçla kullanılırsa, satın aldığınız yeni bir kristali kullanmadan önce onu bir gece boyunca yere gömmeyle negatif enerjilerden arındırın. Kristaller, enerjisine alışkın olmadıklarında başta baş ağrılarına neden olabilir. Böyle bir durumda, kristalinizi zaman zaman çıkarın. Bununla birlikte, enerjiye alıştığınızda giymeyi sürdürebilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristalin başkalarının dokunmasına izin vermemelisiniz.

Hareketinizi toplamak için negatif enerjiyi gidermek; İlk iki hafta içinde her gün suyun altında tutun. Ardından, standart temizleme yöntemleriyle yaklaşık 2-3 hafta boyunca su altında tutun kullanmaya devam edebilirsiniz.

Rüya taşının en bilinen ve kullanılan ismi dumanlı kuvarstır. Bu taşın kullanılmasının nedeni panik atak için iyi bir taş olmasıdır. Meditasyon sırasında kullanılacak bir rüya taş. Sinir sistemi için iyidir ve sinirsel bozukluklar için iyi bir taştır. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan caddenin karşısında etkili bir taş. Ayaklarda bulunan rahatsızlıklar için iyi olan bir taştır. Büyük boy ve sıklıkla sıkışık iyi bir taş. Bu, kişiye olan güvenini arttıran bir taş. Kişinin yeni deneyimlerine açık olmasını sağlar. Girişimcilik yeteneğini arttıran taş budur. Yaşamımızı en çok etkileyen ayva ana odaklanmak için yardımcı olur. İnsanlar arasındaki iletişim bozukluklarına karşı iyi çalışan bir taş. Korkunç rüyalar bir insanı görmeyi engelliyor. Kişinin içine huzur ve sakinlik kazandıran bir taştır. Çoğu kuvars taşı gibi, negatif enerjileri toplayarak pozitif enerjileri çeviren bir taştır. Bunlar rüya taşının en yaygın özellikleri konumundadır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu, dünyadaki doğal taşların etkilerini kullandı. Her şeyden önce inancın her şeyin başında olduğunu söylemek zorundayım. Her açıdan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda ikna olmanız gerekir. Doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceleriniz varsa, bir taşın benim için iyi olacağını düşünüyorsanız, nefret ettiğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Rüya taşlarını kullanmaya başlıyorsanız umarım bu taşı hastalığım için kullanırsınız, böylece kullandığınız şifa kaynaklarını yalnızca taş olarak değil, aynı düşünceyle kullanırsınız ve umarım siz de yarar bulacaksınız.

Bununla birlikte, bu doğal taşların sihirli değnek olmadığını, ancak hastalığınızın kesinlikle geçeceğini beklememelisiniz. Çünkü herhangi bir hastalığın çözümü her zaman mümkün değildir. Kanser tedavisini örnek olarak gören herkes kemoterapi alacaktır. Kanser hastalarının tedavisi kemoterapi ve çeşitli ilaçlarla yapılır, ancak herkes kesinlikle ondan kurtulamaz ve bazı hastalar için yapılan bu tedavi pozitif olur ve hastalık iyileşmeden kurtulur ve bazı insanlar şifayı bulamazlar. Binlerce kelime veren Rabbimiz. Bir önceki örnekte de belirttiğimiz gibi, kurtulmuş olan kişi tedaviye sahiptir ve tedaviden kurtulamayan kişi diğer tedavidir.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilinmekte ve terapide kullanılmakta olduğu için bazı taşlar bizim dinimizde belirtilmektedir. Zümrütler, inciler ve mercanlar gibi bu taşlar, Rabbimiz’in vahiy ve farklı ayetlerde verdiği nimetler hakkında konuşurlar. Bir başka ay da, cennetin bu taşlarla süslendiğini gösterir. Akik ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Peygamberimiz özellikle de akik taşını kişisel olarak kullandı ve ümmete önerdi. Akik kullanımı sünnettir. Kısacası, doğal taşlar bir tür iyileştirme işidir, ancak bu bir gerçektir, ancak herkesin de iyi bir sihirli değnek vardır. Bu taşlardan şifa bulan insanlar da şifayı bulamayan çok fazla kişidir. Hizmetli olarak görevimiz, Rabbimiz’in bize verdiği şifa kaynaklarını denemek suretiyle bizim için iyi olan şifa kaynağını bulmaktır.

Değerli Taş Koleksiyoncuları

Takı taşı, süs eşyası, hediyelikler ve günlük hayatımızdaki bazı eşyalarının yapımında kullanılan değerli taşlar, geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Çok eskili tarihlerden beri insanların değerli olan taşları biriktirmek sebebiylekullandıkları da bilinmektedir. Dünya üzerinde üç bine yakın kadar mineral vardır. Bu minerallerin içinde değerli taş olarak kullanılan mineral sayısı yüz kadardır. Bunlardan yaklaşık elli tanesi ülkemizde de bulunmaktadır.

Değerli Taşlar Koleksiyonu Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Ama yine de taşları uzun bir süre güneş altında bırakmamak gerekmektedir. Bu tür maddeleri taşlarımıza değdirmememiz gerekir. Bu konuda fazla yapılan bir yanlış, taşlarımız üstüne yapışkan maddeler sürerek reklam yapıştırmaktır. Her türlü yapıştırıcının kimyasal maddeler içerdiği unutulmamalıdır. Değerli taşlarımızın temizliği için sadece su kullanılmalıdır. Sabun ve deterjan ile temizlik yapılmamalıdır.