Rutil Kuvars Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Rutil kuvars taşları doğada doğal halde bulunmaktadırlar. Rutil kuvars, kuvars kristali yapısı içinde iğneler veya rutil telleri ile karakterize edilen açık kuvars formudur. Rutil, bir titanyum dioksit mineralidir ve bazen büyük miktarlarda demir oksit içerir. Demir oksit içeriği yüksek olduğunda, rutilleşmiş kuvarsın içerisinde altın ve kırmızı iğneler olabilir ve içerik azaldıkça daha koyu, hatta neredeyse siyah bir renge sahip olabilir.

Bir taş iki veya daha fazla kristal içeriyorsa, bu taş her ikisinin de gücüne sahip olduğu anlamına gelir ve ahengi uyandırmak için ilave güç taşır. Çünkü taş, doğası gereği içinde çalışılan iki taş arasında bir uyum yaratmalıdır. Tabiki de rutil kuvars taşlarında da bu özellikler mevcut durumdadır.

Rutil kuvarsın en büyük ve en tarihsel olarak önemli kullanımı, hayal gücünü geliştiren bir taş olmasından kaynaklanmaktadır. Rutil, batılı kültürde hayal güçlerin geliştirilmesi için en önemli taşlardan biridir ve kuvarsın gücü, eşleştirildiği taşların gücüyle olduğu gibi bunu önemli derecede büyütür. Diğer bir deyişle, insanların düşüncelerini duymakla veya vizyonları görmeyi sağlayabilir. Bunun yerine, size haftanın günlerini veya kendi doğum tarihinizi bildirebileceğiniz gibi, içgüdüsel olarak başkaları tarafından bilinmeyen şeyleri bilmek yeteneği kazandıracaktır.

Rutile uğramış kuvars, mutsuzluğunuzun sebeplerine ya da sahip olduğunuz herhangi bir zihinsel sorunların nedenlerine kesebilir. Muhtemelen mutsuzluğunuzun belirli bir şey veya durumdan kaynaklandığını düşünüyorsunuzdur ve o şey veya durum önemli bir nedenden kaynaklanıyor olsa da, burada size o kadar basit olduğunu söylemek gerekiyor.

Rutile uğramış kuvars, aksini fark etmeyebileceğiniz şeyleri görmenize yardımcı olabilir ve kendi zihinsel sağlık, psikolojik durumunuzu anlamanız için daha iyi bir yaklaşım geliştirmenize yardımcı olur. İlk bakışta bu duygularla hiçbir ilgisi olmayanların bile, daha büyük sorunların veya psikolojik kapatmaların temelinde olan suçluluk , kaygı ve yalnızlık duygularını hafiflettiği söylenebilir.

Rutil Kuvars Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Sorunlarınızın kökenine girdikten sonra, rutil kuvars taşı size yardımcı olabilir, bu sayede başkalarını iyileştirme yetkileri aslında bu sorunlara da çözüm üretmenize yardımcı olabilir. Özellikle kendi duygusal durumunuzla ilgilenirken, çeşitli koşullar altında ne yapılacağına dair içgüdüsel hissinizi geliştirebilirsiniz.

Belki de bir işte mutsuz olduğunuzu fark ettiniz, ancak bu işten nasıl çıkmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Belki de birisini sevdiğinizi fark ettiniz, ancak bir ilişkiyi nasıl başlatacağınızı bilmiyorsunuz. Tam da bu sırada Rutil kuvars taşlarını kullanmanız halinde sorunlarınızın çözüldüğüne tanıklık edeceksiniz.

Bununla birlikte, kendi başına bu enerjiyi verecek her zaman güçlü değildir; harekete geçmenize yardımcı olmak için rutil kuvars eşlenebilen diğer taşlar hakkında bilgi alış verişinde bulunmak gerekiyor.

Bir sorunu tanıyabilme, harekete geçmeyi nasıl bildireceğinizi ve daha sonra harekete geçebilme becerisi muhtemelen, herkesin öğrenebileceği en yararlı seriler dizisidir ve hayatınızda kendiniz bulabileceğiniz neredeyse her durum için geçerli olan bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Rutil kuvars, daha önce kendinizi tamamen kapsayan ve hemen hemen çözülmeyeceğini düşündüğünüz sorunların çözümlerini görmenize yardımcı olması açısından harika bir taştır.

Rutil Kuvars Taşları Nasıl Kullanılır ?

Rutilasyona uğramış kuvars, ya kişiniz üzerinde taşınabilir ya da çözülmek istediğiniz soruna doğrudan bağlı bir yere konabilir. Tek bir sorunuza sahip olup olmadığınıza ya da yaşamınız için genel, bütüncül bir arzunun daha fazlasına bağlı olarak geliştirdiğini söyleyebiliriz.

Düşüncelerinizi açıklığa kavuşturmak için yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız özellikle de yukarıda açıklanan problem çözmenin ilk aşamasındaysanız, bir sorunun var olduğunun farkında olduğunuz fakat çekirdeğe henüz ulaşamadıysanız, daha sonra be değerli taşları kendinize yakın olacak şekilde takarak kullanın. Başınıza kısa bir kolye, küpeler ya da belki bir saç tokası veya halka şeklinde yapabilirsiniz.

Belirli bir yere bağlı bir sorununuz varsa, o bölgede rutilasyona uğramış kuvarsı koymak, o bölgede enerji akışı elde etmek için herhangi bir yol kadar iyi bir yol olur. Onu görebileceğiniz bir yere yerleştirin ve tercihen bu alana giren herkesin de görebileceği bir yere yerleştirin. Bu, bilinçaltında hem kendinize hem de alanınıza girenlere sorun çözme konusunda açık bir mesaj gönderecektir.

Rutilasyona uğramış kuvarsı, haysiyetliliğin ruhsal güçlerini arttırmak için kullanıyorsan, durum oldukça farklıdır. Bir rutilasyona uğramış kuvars disk veya kristal top şeklinde olabilmektedir, ancak bazen iğneler rahatsız edici ve köreltmeyi teşvik etmek yerine engelleyebileceğinden, kişisel bir bağ oluşturduğunuz bir parçanız olduğundan emin olmalısınız.

Rutil Taşları ile Yapılabilecek Kombinasyonlar

Kırmızı jasper , ateş ağacı veya ateşi olan diğer taşlarla eşleştirmek isteyebilirsiniz; bu genellikle aktiviteyi tetikleyen enerjidir. Bununla birlikte, hayatınızın belirli bir alanına harekete geçmeye çalışıyorsanız o kişinin, özellikle insan yaşamının bu alanıyla ilgili bir taşla eşleştirilmesini isteyebilirsiniz.

Rutil kuvars taşı, güneş gözlükleri çakrası için, göz ardı edilen çakrası için mükemmel bir taştır. Bununla birlikte, hepimizin bildiği gibi, her çakra insan hayatının enerjilerini dengelemek için önemlidir ve hiçbiri ihmal edilmemelidir.

Rutinleşmiş kuvarsınızı diğer çakra taşlarıyla birlikte kullanarak, bu endişeleri yedi çakranın alanlarına kaynatarak yaşayabileceğiniz özel endişeleri gidermek için dünyayla bağlantı kurun; içgüdü ve cinsellik, hırs, duygu ve ilişkiler, iletişim, hayal gücü gibi güzel duyguların yaşanmasına olanak sağlar. Dünyada, engellenen veya aşırı aktif olan iki ve daha fazla alanın birleşimi olmayan çok az sorun var.

Sorunlarınızı çözmek ve hedeflerinize ulaşmak için araştırmalarınızda rutilasyonlu kuvars kullanıyorsanız, ancak yol boyunca yeni keşfedilen cesaretinizle insanları yabancılaştırmaktan korkuyorsanız, rutilleşmiş kuvarsı, ay taşı gibi anlayış ve empati geliştiren bir taş ile eşleştirebilirsiniz. Bu, belki de onlardan uzaklaşmak için seçim yapmak zorunda olduğunuz halde ya da seçimlerin tümünü onaylamasa bile başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kurabilmenizi ve sürdürmenizi sağlayacaktır.