Pırlanta Taşı Nedir ? Pırlanta Taşı Faydaları Nelerdir ?

3.5 (70%) 2 votes

Pırlanta taş renksiz veya karışık rengi şeffaf ve yarı saydam olan bir taştır. Parlak ve pırıl pırıl bir görüntüye sahip bir taş. Pırlanta, tek bir kristal boyutundaki saf bir kristalden oluşur. Elmas taşı sadece başka bir elmas taşıyla kesilebilir. Özellikle Avustralya, Gana, Zaire, Rusya, Amerika, Brezilya, Güney Afrika ve Hindistan gibi ülkelerden ihraç edilmektedir. Taşlar arasında en değerli ve keskin taş konumundadır. Bunun gibi elmas taş özellikleri biliniyor.

Pırlanta, çok yüksek fiyatlara sahip bir taştır. Bu dünyanın en pahalı taşıdır. Bir pırlanta nasıl anlaşılır? Bu sorunun tek cevabı var. Pırlanta taşı çok pahalıdır ve bu taşın orijinalliği, laboratuvar ortamının dışında anlaşılması çok zor olan bir taştır. Bununla birlikte, karanlık karanlıkta bile parlayan gece elmasın parıldadığını göreceğiniz bu özelliğe sahip bir elmas olup olmadığı hakkında hafif bir fikriniz olabilir.

Pırlanta üzerinde insan eliyle yaratılan tek özellik kesimdir. Pırlantanın göz kamaştırıcı ışıltısı, kesimin ustalığına ve kullanılan teknolojiye bağlıdır. Kesimin nazikliği ve inceliği, pırlanta taşının ışığı yansıtma ve kırma yüzdesini belirler.

Bir efsane, Maden Tanrısının tüm dünyadaki bilinen değerli taşları (Rubies, Sapphires, Emeralds, vb.) Bir araya getirmesi için saray olarak adlandırdığını iddia eder ve onları tüm renk tonlarında, renklerde ve çeşitli sertliklerde bulur. Her birini aldı ve ezdi; Onları bir araya getirdi ve “Herkesin güzelliğini birleştiren bir şey olsun” diyerek söz etti. Elmas doğuştan çılgınca, sertlikte yenilmez olarak konuştu. Yine de ışını yelpazede çözüldüğünde, yapılan ışının tüm renklerini görüntüler.

Kış bir mücevher olmasına rağmen buz rengi, Elmas bir ışık kristali; yüksek frekans enerjisi güneşi simgeleyen parlak “ateş” yanıp sönen prizmalara dağıtılır. Bu manevi bir taş, mükemmellik ve aydınlatmanın sembolüdür, Tacı ve eterik çakraları harekete geçirir. İç görmeyi geliştirir; yaratıcılığı, hayal gücü ve yaratıcılığı teşvik eder, zihni yeni ve mümkün hale getirir. Üçüncü göze yerleştirilen Elmas, hayalin gelişmeyi teşvik eder ve uzaktan izleme, telepatik iletişim ve için değerli bir araçtır.

Manevi gücüne ek olarak Elmas yenilmez bir sertliğe sahiptir ve antik çağlardan beri “Zayıflık Taşı” olarak bilinir ve zafer, üstün güç, dayanıklılık ve cesareti kullanıcıya sunar. Yıldırım, korkusuzluk ve korumanın özellikleri ile ilişkilidir. Zenginlik sembolüdür ve yaşamında bolluk tezahür eder, enerjiler, amaçlar ve niyetlerin bir yükselteci, iyileşme için diğer kristallerin titreşimlerini büyütmede oldukça etkilidir. Özellikle altın seti ve sol kola takmak faydalıdır.

Pırlanta, az bulunurluğu ve güzelliği ile saflık ve masumiyet, sevgi ve sadakat simgesidir; karakterin, ahlakın, kendine ve başkalarına sadakati kucaklamaktadır. Bu, birinin fiziksel alana girdiği sevecen ve açık doğayı gösterir; hakikati ve güveni teşvik eder. Bu, eski çağlarda yalnızca bir hediye olarak kabul edildiğinde erdemli olarak güvenilir sayılan, sevgiyi taşıyan bir kristaldir. Bugün nişan yüzüğü, alyans ve mücevher ürünlerinin diğer parçaları, kişilerin sevgiye sunulmasını sembolize ediyor.

Yapısında mükemmeldir; ışık yansıması ve dağılma gücünde benzersiz olan “taşların kralı” olarak bilinir ve bilinen en sert doğal maddedir. Yaşamın temel unsuru olan saf karbondan oluşan sert sertlik ölçeğinde, yoğun ısı ve basınç altındaki yeryüzünün manto derinliklerinde kristalleşen tek taş konumundadır.

Pırlanta Taşının Kullanımları

Elmaslar mükemmel iletkenler ve enerji yükselticileridir, düşünce ve hisleri absorbe ederek onları dışarıya yayarlar. Etrafınızdaki düşünceleri güçlendirmek ve başkalarından olumlu bir tepki almak için Pırlanta taşlarını tutarken veya kullanırken olumlu davranın. İşyerinde uygun bir atmosfer için veya refah çekme fırsatları alanının genişletilmesi için yararlı olabilirler. Bununla birlikte, Pırlantalar negatif enerjileri ve olumlu enerjiyi artırırken; tekrar şarj etmeye ihtiyaç duymazken, enerjilerini zaman zaman temizlemek iyi bir fikirdir.

Pırlanta; zenginlik, birikim ve bolluğun tezahürünün sembolüdür. Aynı zamanda, maddi zenginlikten vazgeçmiş, bunun yerine bunun yerine gayretli düşünceler ve derin meditasyon için bir nesneyi seçen ideal bir taştır. Güzelliklerini ortaya çıkarması için kesilmesi gerektiği insanoğlunun içsel, ruhsal güzelliğiyle kıyaslanır.

Pırlanta kristalleri, korku ve endişe, aşırı aktif imgelemler ve sanrıların giderilmesine yardımcı olur. Rahatsızlığı önlemek için yatmadan önce bir odayı temizlemek harika ve istenmeyen varlıkların bir alanını temizlemek için kullanılabilir.

Pırlantanın kristal simetrisi, çeşitli üçgenler, küpler ve amorf şekiller oluşturan kübiktir ve şeffaf; yarı saydam veya opaktır, yağlı bir parlaklık ve mükemmel bölünme olabilir. Pırlanta genellikle beyaz, siyah ve çeşitli sarı, kahverengi, mavi, yeşil, pembe, kırmızı, şampanya kahverengi, konyak kahverengi tonlarında ve çok nadiren lila olarak formüle edilmiş olsa da renksiz olarak düşünülür. Kaliteli Pırlanta taşlara dikkatlice kesilir ve takılarda kullanılırken, daha az elmas, özellikle kesme ve parlatma için endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Metafizik kullanımda Pırlanta kristalleri elmas kesiminde tercih edilir, çünkü doğal şekil onlardan geçen enerjileri güçlendirmek ve uyumlaştırmak için kullanılır.

Pırlanta, zihin ve beden bütünlüğünü sağlamak için bir usta şifacı olarak düşünülür. Özellikle enerji tıkanıklığının fiziksel bir dengesizliğe neden olduğu durumlarda diğer minerallerin güçlerini güçlendirerek destek konuları olarak kullanılır.

Pırlanta; beyin fonksiyonunu, sinirleri ve duyu organlarını arındırmada ve güçlendirmede faydalıdır. Beynin hemisferlerini dengelemeye, inmeler, epilepsi için iyi olmaya ve hücrelerin eskimesiyle mücadele etmeye ve enerji düzeylerini düzeltmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Elmaslar kabızlık, idrar tutma ve genel olarak tüm organları vücuttan atıkları uzaklaştırmakla ilgilenmek için kullanılmıştır. Böbreklerde Pırlanta taşını uygulamak, taşların boşaltılmasını hızlandırmak için bilinir. Etki çıkarıldıktan sonra da devam edeceğinden, beş dakikalık kısa oturumlarla devam ettirilmesi önerilir. Pırlantalar doğrudan duygusal beden üzerinde çalışmazken, yoğun enerjileri mutluluktan umutsuzluğa kadar herhangi bir duygusal devletin gücünü artırabilir ve ihtiyatla kullanılmalıdır.