Peridot Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir

5 (100%) 1 vote

Eski zamanlardan beri varlığını bildiğimiz ve halk arasında yılan taşı olarak da bilinen peridot taşı, bilinen yanlarının yanı sıra gizli yönleriyle de hayatımızda yer alıyor. Peridot taşı hakkında bilinmeyenler genel olarak bu taşın yaşamımız için faydasıyla alakalıdır. Bildiğimiz gibi çok eski zamanlarda insanların doğum haritalarında her burca denk gelen bir doğum taşı olur. Peridot taşı da bunlardan bir tanesidir. Sarı ve yeşil renklerde olan bu taşa, doğada oldukça az rastlanıyor.

Şifa Kaynağı Peridot Taşı

Doğal taşların genel olarak insanlara faydası ruhsal yönden olur. Bu taşların faydalarını sayarken de daha çok insanların iç huzuru ile alakalı olan noktalara değinilir. Bu durum peridot taşı için de geçerlidir ancak bu taşın sağlık sorunları açısından da büyük etkisi bulunuyor. Peridot taşı insanlarda özellikle kalp ve ciğer hastalıkları konusunda çok önemli bir işlev görür. Ayrıca bu taşın doku bozulmalarına da iyi geldiği biliniyor. Eski Mısır’da güneşin mücevheri olarak tanımlanan bu taşın insan sağlığı açısından geniş faydaları vardır.

Peridot taşı Brezilya, Çin, Pakistan, Meksika, ABD, Güney Afrika, Sri Lanka ve Tanzanya gibi farklı bölgelerden çıkarılabiliyor. Taşın en ilginç yanlarından birisi ise, her bölgede farklı özelliklerle çıkmasıdır. Peridot taşı her çıktığı yerin kendine has özelliklerini kendisinde barındırır ve farklı etkiler yaratır. Bu da taşın insan vücudu için işlevlerini çoğaltıyor.

Peridot Taşı İle Stres ve Sinirden Uzaklaşın

Peridot taşı rahatlığı ve refahı simgeleyen doğal bir taştır. Sağlık sorunlarına da önemli bir çözüm oluşturan bu taş, insanlarda ruhsal yönden de büyük gevşeme yaratır. Bu taştan yapılan takıları taktığınız zaman stres ve sinirden uzaklaşarak rahatladığınız söylenir. Ayrıca peridot taşını takan kişilerde sabır ve güven duyguları da gelişiyor.