Pembe Kuvars Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 3 votes

Taşların ve kristallerin nasıl oluştuğunu, özellikle de gül kuvarsı olduğunu merak ettiniz mi ? Gül kuvars ve diğer taşlar, magmanın yerkabuğuna doğru itilmesi ve yol boyunca farklı minerallerle birleşmesi ile oluşur. Bu magma soğuyunca, farklı elementler ve mineraller bir kuvars kristali oluşturmak üzere birbirine yapıştırılır. Sonuç olarak da ortaya değerli taşlar sayılabilecek güzellikte doğal taşlar meydana gelir.

İsmini güzel gül pembe rengi ve cam anlamına gelen hyalos Yunanca kelimesinden türetir . Gül kuvars kristali farklı ve güzel pembe tonlarda gelir. Bazen rengi neredeyse mor renktedir. Çoğunlukla belirgin, puslu ve bulutlu görünebilir.

pembe kuvars taşı 1
pembe kuvars taşı 1

Gül kuvarsı genellikle aşk taşı olarak adlandırılır. Enerjik damgası, kalp şakrasını açan koşulsuz sevgidir. Bu, gül kuvarsını her sevgi türü için taş yapar; kendini sevme, aile, platonik, romantik ve koşulsuzdur. Çeşitli kuvars kuvveti olarak, gül kuvarsı yüksek enerjiye sahiptir ve bu güçlü enerji neredeyse her durumda sevgiyi artırabilir. Bilim adamları gül kuvars renginin titanyum, manganez ve demirin kirliliklerinden kaynaklandığına inanıyor. Ancak gül kuvarsındaki mineraller pembe renge ve görünüme kesinlikle sahipler.

pembe kuvars

Pembe kuvars taşı sevgi taşı adıyla anılmaktadır. Çünkü sevgi, mutluluk, sıcaklık ve duygusal sağlık için güçlü titreşimler gönderir. Kalp çakrasına ilişkin enerjiye sahiptir. Size ve size en yakın olanlara yardımcı olmak için sevgi enerjisi isterseniz, elinizde olması gereken taş budur. Örneğin, gül kuvars size gerçek aşkı bulmanıza yardımcı olabilir. İnsanlardan en iyisini görmek ya da uzak durmanız gereken kişileri tanımak için çakralarınızı açmanızla kalmazsınız, aynı zamanda gerçek öz sevginin armağanını da verebilirsiniz. Bu taşa sahip olmak, başkalarının verdiği sevgiyi kabul etmeden önce kendinizi tamamen sevmek için büyük bir hatırlatma olacaktır. Aşk hayatınızdaki çok önemli bir şeydir ve sizi yerlere getirebilir, mümkün olmadığını düşündüğünüz şeyleri gerçekleştirirsiniz. Gül kuvars kişisel büyüme ve ruhsal gelişiminizde sizinle birlikte çalışacaktır. Bu derinden yerleşmiş olan sorunları, acıları, korkuları ve travmaları ele almanıza yardım eder ve onlardan tamamen kurtulmanıza yardımcı olur.

Pembe Kuvars Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Gül kuvarsı, sağlık endişelerinizde de çok güçlüdür. Bu taşı kullanan kişi üzerinde yatıştırıcı bir etkisi vardır, bu nedenle zor insanlarla veya zorlu durumlarla uğraşırken bile daha sakin ve daha fazla toplanmasını bekleyebilirsiniz.

* Kişisel travma ve stresle başa çıkmanızı güçlendirir. Cebinizdeki küçük bir gül kuvars bile bile zorlukların üstesinden gelmenize ve hayatınızdaki değişiklikleri yaşamaya hazır hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Pembe kuvars taşının verdiği enerji, bazı kalp rahatsızlıklarını ve kan dolaşımı problemlerini tedavi etmek için de kullanılabilir. Tromboz ve kalp krizlerini önlemenin yanı sıra kalp kaslarını daha da güçlendirdiği düşünülmektedir.

* İyi bir cilt sağlığı ile takıntılı iseniz, gül kuvars da cildinizin tenini geliştirmekte çalıştığını bilmekten mutluluk duyacaktır. Yara izlerini kaldırmak, cildi temizlemek, kırışıklıkları azaltmak ve size yumuşak parlayan cilt vermek için kullanılabilir.

* Gül kuvars kristalinin bir anne ve bir çocuk arasındaki bağ oluşumunu desteklediğini bilmek sizi de şaşırtabilir. Hamilelik sırasında kullanmak aradaki iki bağlantıyı oldukça sağlamlaşmasını sağlar. Yakın zamanda doğum yapacak olan anneler, özellikle doğum yapmak üzereyken karnına koyarlar. Bu bebeği içeride korumak ve annenin vücudunun doğum için hazırlanmasına izin vermek içindir.

* Bazı anneler bebeklerini besleme sorunlarının hafifletilmesine yardım etmek için bebek maması veya bebek sütü ile birkaç dakika gül kuvarsları içine yerleştirilir. Gül kuvars bebeğinizin odasına koyulması halinde zorluklara da yardımcı olabilir.

Yeni bir işe veya projeye başlarken sizinle birlikte olması gereken mükemmel bir taştır. İş görüşmesine, anlaşma imzalamanıza, sunum yapmaya, yeni bir araba, ev ya da iş alanı satın almaya ya da hayatınızı değiştirebilecek bir karar vermeye hazır olduğunuzda sizinle birlikte olduğundan emin olun. Pembe kuvars taşının sezgisel enerjileri çok güçlüdür. Özellikle güçlü parasal kazançlar vermenizi umuyorsanız çok şans getirir. Bu sadece bir aşk taşı değil aynı zamanda bir başarı taşıdır.

Gül kuvars sizin için çalışırken, iyi şansınızı öğrenirken sizinle ilgili düşünceleriniz olacaktır. Başarılı veya zengin olma arzusunda döküntü kararları vermemek için sakin kalmanıza da yardımcı olacaktır. Kötü çağrılarda bulunmaktan sizi geri almaz, böylece mutlu ve aydınlık geleceğinizi yaratabilirsiniz. Aynı zamanda, enerjinizi dengeleyerek, yeniden işleyerek sizi başarı ve refaha kavuşturmaya yönlendirir.

Pembe kuvarsı sevgiyi çekmekte yalnızca iyi değil aynı zamanda para çekmek için de iyi bir taştır. Gül kuvarsı ile yapabileceğiniz iyi bir uygulama, faturalarınızın üzerine koymak veya cüzdanınıza koymaktır. Doğru enerjiyi çekeceğinden olumlu bir sonuç almak istediğiniz her şeye yakın yerleştirin.

Pembe kuvars taşının gücü, hayatınızda daha fazla sevgi ve kahkaha doğuracaktır. Daha fazla romantizm, daha fazla tutku, daha fazla dostluk ve sizin için önemli olan insanlarla geçirilmiş daha çok zaman teşvik edecektir. Dahası, drama kraliçesinden daha az olacaksın. Gül kuduzuyla, duygularınızın rahatlamasına ve duygusal travmalarınızın, kargaşanızın hafifleteceğine inanıyor olacaksınız.

Önemli bir iç barış olacaktır ve duygusal büyüme ve manevi aydınlanma olacaktır. Bunun nedeni, gül kuvarsı çakralarınızı açmanıza ve kendinize olan sevginize benlik saygısı duygusunu güçlendirebilmenize yardımcı olacaktır.

Hayatındaki sevgiyi teşvik edecektir. Sevinç, romantik hisler ve hatta cinselliğinizi kızıştırır. Gül kuvars, benlik saygısı ve güçlü benlik değeri duygusu uyandırmak için kullanılır. Sevgi dolu enerjileri bize bu sevgiyi kendimize uygulamamızı ve böylece kendimizi daha layık bulmamızı öğretiyor. İlişkinizdeki barış, uyum ve güvenin yeniden sağlanmasına yardımcı olacaktır. Siz ve eşiniz yalnızca birkaç hafta veya beş on yıl öncesinden mi çıkıyor olursa olsun, herhangi bir ilişkiye olumlu titreşimler getirecektir. Aşk arıyorsanız, aradığınız aşkı bulacaksınız. Gül kuvarsı sevginizi kendiniz, eşiniz için, çocuklarınız için, aileniz için, arkadaşlarınız için ve temelde hayatınızdaki sevilen, sevilmek isteyen her insanı sembolize eder.