Parçalı Kanvas Tablolar Neye Göre Seçilmelidir?

Beğendiysen Oy Ver

Evinizin, iş yerinizin kısacası bulunduğunuz tüm ortamı süsleyecek ve hayatınıza özel anlam kazandıracak kanvas tablolar farklı seçimler ile sıcak bir ortam yaratmaktadır. En güzel modellerden Parçalı kanvas tablolar neye göre seçilmelidir? Sorusu kanvas tablo seçmek isteyen birçok kişinin aklındaki sorulardan biridir. Bu konuda tereddüt yaşıyorsanız yapmanız gereken seçim yaparken bazı unsurları göz önünde bulundurmak. Bu sayede oldukça şık modelleri seçerek evinize ve ortamınıza sıcak bir hava katabilirsiniz.

1- Renk Bakımından Uyumlu Modeller Seçmek

Parçalı kanvas tablo seçerken bulunduğu ortama uyum sağlayacak renk seçeneklerini tercih etmelisiniz. Duvardaki bütün renkler ve parçalar birbiri ile uyumlu olmalıdır. Bu sayede tablonuz duvarda sırıtmayacak ve duvar ile bütünleşecektir.

2- Ortamın Işık Durumuna Göre Seçim Yapın

Kanvas tablonuzu astığınız yerin ışık alması tablo seçimine etki edecektir. Tablonun verdiği tüm duyguyu almak için özellikle ışık alması önemlidir. Bunu sağlamak için ışık alan yeri tercih edebileceğiniz gibi üzerine bir aplik yada yanına ayaklı bir lamba koyarak da asarak da bunu elde edebilirsiniz.

3- Resim Çözünürlüğüne Göre Seçim Yapın

Resim çözünürlüğü, resmin ne kadar canlı çıkacağını belirleyen en önemli faktördür. Bu nedenle yüksek çözünürlüklü tablo seçimi yaparak şık bir tercih yapabilirsiniz.

4- Kullanılan Malzemeye Göre Seçim Yapın

Kanvas tablo seçimi sırasında % 100 pamuklu kumaşa basılmış olan tabloları tercih edin. Bu şekilde daha kaliteli görüntüye sahip olan tablo seçebilir ve bulunduğu ortamda sağlığınıza zarar vermez.

5- Tabloyu Asacağınız Yeri Belirleyin

Tablo seçimi kadar asacağınız yerde önemlidir. İçinize sinen evin en güzel köşesini belirleyin, bu şekilde içinize daha çok sinecektir.

6- Evinizin Dekoruna Uygun Model Seçin

Parçalı kanvas tablo modelleri çok seçenekli dir. Seçim yaparken evinizin dekoruna en uygun modeli seçerek eviniz ile bütünleşmesini sağlayın.

7- Resmin Devamını Doğru Ayarlayın

Parçalı kanvas tablolar bir resmin devamının parçalı şekilde asılmasıdır. Bu nedenler daha temasal modeller seçin. İnsan portresi gibi seçimlerde yüzlerin farklı tablolarda yer alması pek hoş görünmeyeceğinden daha çok temasal şekiller tercih edin.

8- Ruh Halinize Uygun Modeller Seçin

Parçalı kanvas tablo modelleri çok seçenekli modellerdir. Seçim yaparken ruh halinizi en iyi yansıtan ve sizi rahatlatacak modellerden yana tercih yapın.

9- Duvarınızın Boyutuna Göre Seçim Yapın

Kanvas parçalı modeller duvarda yan yana durabildiği gibi asimetrik şekilde de konulmaktadır. Alt alta sıralı olarak da değerlendirebileceğiniz modeller için duvarın ebadını iyi ölçün ve uygun büyüklükte tablo seçimi yapın.

 

10- Diğer Aksesuarlarla Uyumuna Dikkat Edin

Ortamın dekoratifi açısından diğer aksesuarlara uyumlu bir tablo tercihi yapın.

11- İlgi Çekici Modelleri Seçin

Parçalı modellerin seçimi için dikkat çekici modelleri tercih edin.

12- Çok Renkli Seçim Yapmayın

Çok renkli tablo her zaman göz yoracaktır, bu nedenle sade ve şık modellerden yana tercihinizi kullanın

13- Saatli Modellerden Seçin

Parçalı modellerde saatli seçeneklerde bulunuyor. Bu sayede tabloyu ön plana çıkartabilir, ayrıca saat asmanıza gerek kalmayabilir.