Oniks Nerelerde Kullanılır?

5 (100%) 2 votes

Tespih tarzı takılarda sürekli kullanılan bir taş olan oniks, bunun yanı sıra farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Oniks taşının ruhsal ve fiziksel yönden de birçok etkisinden bahsedebiliyoruz. Bu bakımdan oldukça fonksiyonlu bir değerli taştır. ‘Oniks nerelerde kullanılır?‘ diye soran kişiler için bu taşın sağlık açısından kullanım alanlarından bahsedilebilir. Çok eski zamanlardan beri varlığı sürdüren bu taş sağlık taşı ve pozitif düşünce taşı olarak da biliniyor.

İşitme Zorluğu İçin Oniks Taşı

Oniks taşının sağlık açısından birçok kullanım yeri bulunuyor. Ancak bu listenin başına her zaman için işitme sorunlarını yazmak gerekiyor. Duyma zorluğu çeken kişiler oniks taşını kullanarak bu sorunla etkili bir şekilde mücadele edebilir. Ayrıca iç kulak iltihabı hastaları için de oniks taşı kullanılabilir. Taşı, sorun oluşan bölgede temas ettirdiğiniz zaman işitme sorunlarını büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Doğal Enfeksiyon Önleyici

Oniks taşı vücutta doğal bir enfeksiyon önleyici görevi görüyor. Bu yönüyle özellikle mantar hastaları için sıklıkla kullanılabilir. Mantar görülen bölgede enfeksiyon oluşmasını engellemek için oniks taşını bölgede temas ettirebilirsiniz. Ayrıca vücutta enfeksiyon oluşan tüm bölgeler için oniks taşını kullanabilirsiniz.

Bedensel ve Ruhsal Rahatlama İçin Oniks Taşı

Oniks taşı tesbih başta olmak üzere birçok farklı takıda kullanılan doğal bir taştır. Bu taşı sürekli olarak üzerinizde taşıdığınız zaman ruhsal yönden bir rahatlama yaşarsınız. Sinir ve heyecanları yatıştıran oniks taşı, kişilerin daha mantıksal düşünmesini sağlar. Ayrıca kişilere özgüven veren oniks taşı, kişilerde pozitif düşüncenin hakim olmasını sağlar. Oniks taşını bedensel rahatlama için de güvenle kullanabilirsiniz. Vücutta sorun yaşadığınız ve ağrı çektiğiniz tüm bölgeler için oniks taşını kullanabilirsiniz. Sorunlu bölgeyle bu taşı temas ettirdiğiniz zaman önemli bir fayda elde edebilirsiniz.