Morganit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Morganit taşı doğal taşlar kategorisinde yer alan ve pek çok faydası olan bir taştır. Pembe beril olarak bilinir ve rengi de pembe ile şeftali tonları arasında bulunur. İlk olarak Kaliforniya’nın güneyinde keşfedilen ve 20. yüzyılın başlarında görülen bu taşın bir çok etkisi bulunuyor. Renginin pembeden şeftali tonlarına kadar görülmesi de, manganezin yapısından dolayı kaynaklanıyor. Terazi burçları için ve ekim ayında doğan kişiler için pek çok faydasının olduğu biliniyor. Dinlendirici ve rahatlatıcı etkisini de terazi burçları üzerinde daha etkin bir şekilde gösteriyor.

Morganit Taşının Faydaları

Morganit taşının en bilinen özelliği, empati kurma yeteneğini geliştirici bir taş olmasıdır. Başkalarını daha net anlama ve duygular arasında oto kontrolün sağlanmasında büyük bir etkisi vardır. Merhamet duygusunu da güçlendirdiği görülmüştür. Kullanan kişilerin duygularının dengeli ve bir bütün olarak dağılmasına yardımcı olur. Sağlık açısından da, dokular arasında hava kalmasına yardımcı olduğu görülüyor. Amfizem hastalığı olarak bilindiği için iyileştirici özelliği test edilmiştir. Tıp alanında alternatif olarak astım hastalığına sahip olan kişiler için kullanıldığında da olumlu sonuçlar vermiştir. Bedenin ve dokuların gençleştirilmesinde de büyük önem taşıdığı biliniyor. Dokuları yenileme özelliğine sahip olduğu için gençleşme taşı olarak da kullanılıyor.

Morganit Taşının Diğer Özellikleri

Morganit taşı, Kalp sağlığı için de tercih edilen doğal taşlar arasında yer alıyor. Gergin olunan zamanlarda üzerinde taşıyan kişilerin gerginliğinin ve stresinin azaldığı tespit edilmiştir. Farklı zamanlarda oluşan sorunların kaynağına inerek çözüm bulma konusunda da bu taş kullanılıyor. Daha çok ekim ayında doğan kişiler üzerinde etkisi görünse de herkes tarafından kullanılabiliyor. Psikolojik olarak rahatlama ve gençleşmeye yardımcı olduğu için, son zamanlarda pembe ve şeftali renkleriyle kullanılıyor.