Moldavit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Moldavit bir göz atın ve hiç de büyük bir taş olan, manevi ateşi eterik olarak oyulmuş ve amacına yönelik olan bir soru yoktur. Bu gizemli yeşil tılsım, doğanın Dünya Ana’yla şiddetli meteorik etkilerinden oluşan yıldız doğasıdır. Göklerden düştükçe kuvvetle alevle aşındırılmış Moldavit, yeryüzünün yüzeyine döndü, insanlığa hizmet etmeye hazır muhteşem bir incelik ve zarafet dönüştü.

Bir Bağ Taşı olarak, Moldavit yoğun bir frekansta, hızla hissedilen, çoğunlukla gücüyle yankılananlarda dünyaca ve dünyasal enerjilerin kaynaşmasını sürdürür. Moldavit’i ilk kez tutmak, önce elinde hissettim sonra da vücuda giderek ısınan bir sıcaklık hissi üretir. Bazı durumlarda kalp çakrası harekete geçirilir, vuruş darbesi yaşanır, bunu yüzün terlemesi ya da yıkaması ve kahkahadan gözyaşlarına kadar değişen duygusal bir salınma izler. Moldavit sıklık alışmaya başlamış olabilir, ancak kişinin kişisel ve ruhsal gelişimini hızlandırmak için sahip olduğu derin yetenek, metafizik dünyada, hem ömürlük değiştirme kabiliyetleri hem de Dünya’nın iyileşmesine yardımcı olmak için Işık için bir katalizör olarak son derece aranan bir konudur.

Moldavit, gezegenler arası çarpışmalardan oluşan teknik açıdan doğal cam gruplarından biridir. Tektitler, “tektonik” anlamına gelen tektos kelimesinden, silisyum dioksit, alüminyum oksit ve amorf bir kristal yapıya sahip diğer metal oksitlerin camsı karışımlarıdır. Zift siyahı veya kahverengimsi-siyah olan diğer tüm tektitlerden farklı olarak, yarı saydam Moldavit derin bir orman yeşili olup, bir mücevher olarak kesim ve cephe için uygun tek çeşittir.

Bu güzel taş, sadece Çekoslovakya’da bulunan ve Moldau Nehri yakınında bulunan bölgenin adıdır. Bilim adamları Moldavit’in kökeni hakkındaki teoriler bakımından farklılık gösterirken, neredeyse tamamı, oluşumu, Bohemya platosunda yaklaşık 14.8 milyon yıl önce büyük bir göktaşının çökmesine rastlar. Etki etkisi ile değişen kaya, Bohemya ve Moravia’nın çoğunlukla kırsal kesiminde bulunan Moldavit maden sahasını yarattı. Çiftçiler, tarlalarını sürerken taşları sık sık tezyif ederken, diğer örnekler sonbaharda ilkbaharın fırtınası veya şiddetli yağışlar sonrasında yüzeye çıktılar. Son zamanlarda koleksiyoncular, gevşek kum ve çakıllarla eleme ve kazma yapılarak mücevher cinsi ve müze kalite örnekleri için “mayın” yapmışlardır.

Moldavit’in şekilleri sıvıların sıçrama modellerinde yaygın olan damla damla benzeri (çok yassı yuvarlak), plaka veya disk şekilli, oval, sfero, dambıl şeklinde, eliptik, çubuk benzeri veya spiral olan erimiş kökenlerine tanıklık eder . Moravya taşları daha küresel ise, Bohem yerlilerinden gelen Moldavitler daha damla damla, uzunlamasına veya çubuk benzeri. Moldavit, en sık derin orman yeşili tonlarında oluşur; bazıları soluk yeşil veya zeytin renginde olabilmektedir.

Moldavit’in en görkemli özelliği çiğ ve cilasız taşların doğasında bulunan güzel oymalı, oymalı, kırıştırılmış veya heykelden geçmiş desenlerdir. Yüzeyde veya yüzeyde bulunan parçalar, bin yılda akarsu ve nehirlerde erozyona maruz kalmışlar ve nehir taşlarına ortak kaba dış cephe benzerler. Daha ince dokulu ve heykel örnekleri kum veya çakıl çukurlarında bulunur; bozulmamış ve hasarsız bulunanlar “müze sınıfı” olarak kabul edilir ve nadir ve değerlidir. En nadir olanı (yüzde birinden daha azı), Angel Chimes olarak adlandırılan ve doğal olarak temperli olan ve bir cam veya metal yüzeye bırakıldığında bir madeni para gibi “halkalar” olan “gürleyen” moldavitlerdir.

Moldavit, Taş Devri’nden beri değer verilen zengin bir tarihe sahiptir ve yalnızca ok uçları ve kesme aletleri için değil aynı zamanda manevi tılsım ve servet, doğurganlık ve koruma armağanı olarak da kullanılmaktadır. Bilinen en eski tanrıça heykeli olan Willendorf’un Venüs arkeolojik sitesinde bulunmuş ve Lucifer’in tacından gökyüzünden düşmeden cennetten atılmış bir zümrüt olarak düşünülen Kutsal Kase’nin efsanelerine bağlanmıştı. . Çek inancında, evlilik ilişkilerine uyum sağlamak için bir nişanlı hediye olarak verildi ve yüzyıllarca takı, dini öğeler ve manevi dönüşüm için kullanıldı.

Moldavit Taşlarının Faydaları Neledir ?

* Moldavit, kinizmı engellemek için iyidir ve dünyadaki en yorgun erişkinleri bile evrenin harikalarına bağlar. Neden bilinmediğinde bile şüpheleri hafifletir ve önceden düşünülmeyen çözümler sunarak para endişelerini hafifletir.

* Kuyumculukta Moldavit’in taşınması veya takılması, enerjilerinin günümüzde kendi titreşim sahasında kalmasına ve etkilerini güçlendirmesine ve günlük hayatta yararlı eşzamanlılık olaylarını arttırmasına olanak tanır. Moldavitin şiddetli titreşiminden dolayı, bazıları hafif yanılgı ya da topraklama eksikliği yaşayabilir ve giymek için kendilerini kademeli olarak uyarmalı olabilirler.

Moldavit, yeryüzünde enkarnasyonda olmak zor olan ve acı çeken ve derin duygulara göre ayarlanamayan yıldız çocukları ve hassas ruhları için yararlı bir taştır. Moldavit kalpte yer alan kişinin neden burada olduğuna ve neden olduğu kökeni Earth’ün evlilik özelliklerini hafifletir.

* Moldavit, diğer taşlarla birlikte, özellikle de kuvars çeşitlerinin kristalin enerjileri ile son derece iyi çalışır. Synergy Twelve taşlarından biridir ve enerji aletleri yapımında kullanım için idealdir. Etkilerini yoğunlaştırmak için çubuklara, baş bandlarına, şablonlara, ızgaralara ve diğer cihazlara ekleyin.

* Moldavit, meditasyon ve rüya çalışması için güçlü bir yardımın yanı sıra, rehberlik, sezgi ve telepatiye olan duyarlılığını arttırmak ve yüksek alemlerden gönderilen mesajları anlamaya yeteneği arttırmaktır.

* Moldavit, teşhis için bir araç olarak, bir dengesizliğin veya hastalığın nedenini ve kaynağını aydınlatmak için yararlıdır ve ardından serbest bırakma ve iyileşme sürecini desteklemektedir. [Salon, 189] Yüksek titreşim enerjisi, hücrelerin mükemmellik ilkelerine geri dönmelerini teşvik eden engellenmiş alanları yeniden kurmaya yardımcı olur.

* Gençleştirici bir taş olan Moldavit kişisel doyumu uyarır ve yaşlanmayı yavaşlatır. Belleğin korunmasına yardımcı olur ve zihinsel bozulmaya karşı korur. Beynin elektriksel dürtülerinde denge bozulmalarına yardımcı olabilir ve ilerleyici hastalıkların tedavisi için zorlayıcıdır.

* Gut tedavisinde mükemmel bir uyarıcıdır ve birçok yeşil taş gibi gözler için de uygundur. Astım ve diğer solunum yolu hastalıklarını, modern kimyasalların veya kirliliğin neden olduğu alerjileri ya da döküntüleri tedavi etmekte ve vücuda grip ve anemi aşmasına yardımcı olmak için yararlı olabilir.