Mobilyanızla Uyumlu Kanvas Tablo Nasıl Seçilir?

5 (100%) 1 vote

İyi bir ev dekorasyonunu tamamlayan en iyi unsurlardan biri, doğru tablo seçiminde bulunabilmektir. Odanız için seçmiş olduğunuz tablolar, mevcut odayı daraltmamalı; aksine odayı ferahlatmalıdır. Diğer mobilyalar ya da aksesuarlarla da uyum içinde olması gerekmektedir. Peki, mobilyanızla uyumlu kanvas tablo nasıl seçilir?

1.Gri ve Beyaz Tonlarda Dekorasyonla Uyumlu Tablolar

Her renk, insan psikolojisinde farklı bir anlam taşır ve farklı etkiler gösterir. Dinlenme odalarında kullandığınız beyaz ve gri tonlarda mobilyanızla uyumlu bir kanvas tablo arıyorsanız ve dinginliği devam ettirmek istiyorsanız; yine o tonlarda bir kanvas tablo tercihinde bulunabilirsiniz.

2.Biraz Enerji Katmak İçin Uygun Tablolar

Dinlenme odanıza ya da salonunuza renk katmak istiyorsanız, turuncu ya da kırmızı tonların yoğun kullanıldığı kanvas tablo tercihinde bulunabilirsiniz. Mutfaklarda da sıklıkla kullanılmaya başlayan bu tabloları, odanıza sıcak bir atmosfer katmak için kullanabilirsiniz.

3.Girişlerde Mavi Kanvas Tablolar

Girişlerde ya da koridorlarda, beyaz dekorasyon ile beraber kullanılmakta olan mavi tablolar; Akdeniz esintisini evinize taşıyacaktır. Beyaz mobilyalarla mavinin hem açık tonları, hem de koyu tonları müthiş bir uyum sağlayacaktır.

  1. Beyaz Mobilyalar ve Mor Tablolar

Beyaz renkli mobilyalarla uyumlu olan bir diğer tablo rengi ise, mordur. Mor renginin yoğun şekilde kullanıldığı tablolar, genellikle doğa ve tabiat desenlerinden oluşuyor. Çalışma odalarında beyaz mobilyalarla kullanacağınız mor rengi, verimi arttırarak daha iyi çalışmalar yaptığınız bir alan yaratmaya yardım etmektedir.

  1. Kış Bahçelerinde Beyaz Kanvas Tablolar

Kış bahçeleri genellikle çiçeklerle dolu, yeşilin bolca kullanıldığı alanlardır. Bu alanlarda kullanılan yeşil mobilyalar ve çiçeklerle en uyumlu olan tablo modelleri genellikle beyaz renkli olanlarıdır. Bu alanlara derinlik kazandırmak adına, parçalı kanvas tablolar da kullanabilirsiniz.

6.Siyah ve Beyaz Uyumu

Beyaz tabloların kullanıldığı bir diğer mobilya rengi ise, siyah mobilyalardır. Siyah renginde olan televizyon sehpası, siyah renginde olan koltuklarla büyük bir uyum sağlayan beyaz tabloları çok rahat bir biçimde kullanabilirsiniz.

  1. Sarı Tablolar

Canlılık katan bir diğer renk de sarıdır. Kahverengi mobilyalarınızla rahatlıkla kombin edilen bir renktir. Yatak odalarında, dinlenme odalarında ya da mutfaklarda sarı ve kahverengiyi bir arada kullanabilirsiniz. Kahverengi mutfak dolaplarının olduğu bir mutfağa asılacak sarı renkli kanvas tablolar, hem modern hem de şık bir görünüm kazandıracaktır.

  1. Çocuk Odalarında Turkuaz

Beyaz rengi, günümüzde eskisi gibi çekinilmeden kullanılıyor. Şık ve zamansız görünümün yanında; bebeğiniz büyüdüğü zaman da kullanabileceğiniz bir mobilya rengi olduğu için ebeveynler tarafından rahatlıkla tercih ediliyor. Çocuk odalarında oluşan bu ferahlığı bozmadan; turkuaz rengi ile hem güzel bir uyum sağlayabilir, hem de mevcut odaya renk katabilirsiniz.

9.Parçalı Tabloların Mobilyalarla Uyumu

Tek renkte düzenlediğiniz dekorasyonunuza renk ve enerji katmak için parçalı tablo kullanabilirsiniz. Her renk ve modelde olan bu tabloları, hem düzenli bir şekilde hem de asimetrik bir biçimde asarak kullanabilirsiniz.

  1. Mavinin Tonlarından Vaçgeçmeyenler İçin

Mavi dekorasyonlarla döşediğiniz odalarınızda, özellikle de yatak odalarınızda mavi yatak örtüleriyle lacivert renkte olan tablolar müthiş bir ikili olacaktır. Aynı zamanda lacivert tabloları, salonlarda rahatlıkla asabilirsiniz.

  1. Modernlik Katmak İçin

Mobilyalarla uyum konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, tablodaki tarzdır. Renk kadar önemli bir adımdır. Örneğin salonunuzda ağır ve renkli bir mobilya tercihi yaptınız ve bu havayı biraz kırmak istiyorsunuz. O zaman, daha modern kanvas tablo tercihinde bulunmalısınız.

  1. Şıklık Katmak İçin

Minimalist olarak dekorasyon yaptığınız bir odanız varsa ve bu odaya biraz şıklık katmak istiyorsanız, turuncu ve kırmızı tonların bir arada kullanıldığı, yanan bir cismin ya da yanmakta olan bir mumun olduğu tabloları asabilirsiniz.

  1. Sanatçı Ruhlular İçin

Odanıza farklı bir atmosfer kazandırmak için, çeşitli ressamların ve sanatçıların resmettiği sanat eserlerinden ilham alan tabloları seçebilirsiniz. Bu tarz tablolar, odaya girildiği andan itibaren tüm gözleri kendisine çekmektedir.