Mavi Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

1.5 (30%) 2 votes

Akik taşının anlamı her medeniyette farklıdır. Eski zamanlarda yaşamış olan İslam kültürleri, bu değerli taşların her türlü kayıplardan koruyacağına ve trajediyi önleyeceğine inanmaktadırlar. Aynı şekilde, akik taşı güçlerini kötü enerjiyi yok etmek için kullanılabileceğine inanılıyordu. Bununla birlikte eski Mısırlılar, eskimiş taşların yıldırım gibi doğal afetlerin korunması, susuzluğun korunması ve konuşma gücünün sağlanması için yetenekleri olduğunu düşünüyorlardı. Perslerin ve sürülerin fırtınaya karşı savunmak için kullanılabileceğine de inanmışlardı. Yaşlı olan Çinliler mavi akik taşının manevi açıdan koruduğuna inandılar, iyi şans ve köleliğe yer açmak için temizleyici zihnin gücünü yeniden canlandırdılar.

Fiziksel açıdan mavi akik taşları, diğer değerli taşlardan oldukça düşük bir yoğunluğa sahiptirler ve daha yavaş bir şekilde frekans titreşimi sağlarlar. Ancak dengeleyici ve güçlendirici bir etki olduğu düşünmektedir. Akik taşlarının katmanlı olan mikroskobik kuvars bantları sayesinde hassas görünebilmektedir. Aslında çok güçlü bir taşlardır. Çevikliğin, duygusallığın, fizikselliğin ve entelektüelliğin enerjiyi dengelenmesi için, evrimin olumlu ve olumsuz güçlere sahip olan kişileri uyumlaştırmak için idealdir.

Bazalt taşının rengi dokuya bağlı olarak değişir. Silika yatakları magmatik kayaç yaşlarıyla ilişkilidir. Yarı kıymetli taş önemlidir; renkli hatlar ve birbirinin üstünde büyüyen yanal tabakalar mevcuttur. Akik taşları; pembe, kırmızı, kahverengi, beyaz, mor, siyah, gri ve sarı renklerine sahip taşlardır. Bu palet sırası, yer altı sularının oluşumundaki kirlilikten kaynaklanmaktadır.

Mavi Akik Taşlarının Özellikleri Nelerdir?

Çeşitliliğinize bağlı olarak, şifa özelliklerine sahip birçok farklı tedavi türü vardır. Genel olarak mavi akik taşlarının iyileştirici özellikleri yavaş ve istikrarlı bir şekilde etki göstermektedir. Açık kuvars veya selenit gibi kristaller kadar yoğun değildir, ancak ruhu dengelemek ve topraklamak için etrafa yumuşak bir kuvvet yayarlar. Akik taşı özellikleri Dünya’nın enerjisiyle bağlantılı olan taşlardır. Varlıkların manevî ve duygusal her yöne uyum sağladığı düşünülmektedir. Dengesizlik zamanlarında akik taşlarını kullanılarak vücudunuzun dengesine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Mavi dantelli akik taşları, konuşmada zorluk çekenler için ideal olan taşlarıdır. Bu iyileştirici olan özellikler; boğazdaki gerginliği hafifletmek için yumuşak titreşimler kullanır ve zihin ile ağız arasında akıcılık sağlar. Açık mavi ve beyaz şeritleriyle bu akik taşları, suyun enerjisini dengeli dalgalar halinde taşıma görevini de üstlenmektedir.

Buna karşılık olarak; yosun akışı açık özlü, açık yeşil renkli taştır ve dünya unsurları ile yakından ilişkilidir. Uzun ömürlü dayanıklılık özelliğine sahiptir ve sabır açısından sıkıntılı olan insanlar için en iyi taşlardandır. Sağlıklı alışkanlıklar kazanmak için veya şifa verici özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız; mavi akik taşlarını düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede mavi akik taşlarından beklenilen yararları da görmüş olacaksınız.

Mavi Akik Taşları’nın Duygusal Açıdan Faydaları

Doğa, gerçek düşünce ve olumlu olan düşüncelere teşvik eder. Barış ve uyum, arzu edenleri sakinleştirirken aynı anda harekete geçmesine de kat sağlar. Mavi akik taşları, kendini muayene ve esenliğe müdahale edebilen gizli koşulların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kişinin kendine olan güvenini artırır, kişinin kendiyle veya başkasıyla olan barışını gerçeklerle örtüşmesini sağlar. Mavi akik taşları kalp yetersizliği olanlar için bir ilaç görevi görürken bir taraftan da acıyı hafifletir. Her türlü yaşanmış olan travma için de faydalı olmaktadır.

Mavi Akik Taşları’nın Fiziksel Açıdan Faydaları

Mavi akik taşları; konsantrasyon, algılama ve analitik becerileri geliştirerek zihinsel işlevi aktif bir hale getirir.

Karın üzerine yerleştirilen veya tılsım olarak kullanılan akik taşları sindirim sistemini uyarır ve gastriti hafifletir. Göz, mide, rahim ve bağırsak gibi içi boş olan organlar için yararlıdır, böcek ısırıkları nedeniyle cilt bozukluklarını ve kaşıntıyı iyileştirir.

Mavi akik taşları kalp ve kan damarlarına yardım eder. Bir akik taşı göğsün ortasına koyulması halinde kalbi güçlendirir ve sevgiden aldığınız duygusal uyuşmazlığı da geliştirir. Alın üzerine yerleştirilen soğuk olan bir mavi akik taşı genellikle ateşlenmiş olan kişinin ateşinin düşürülmesini sağlamaktadır

Mavi akik taşı, negatif enerjileri ortadan kaldırıp vücut dengesini sağlamaktadır. Taşların temizleyici olan etkisi her seviyede güçlüdür. Ayrıca akik taşları; farkındalık ve hayat birliğini de meydana getirmektedir. İçsel istikrara yol açan kişinin hayat deneyimlerini manevi açıdan büyümesini ve sessiz düşünmeyi cesaretli bir hale getirmektedir.

Mavi Akik Taşları’nın Diğer Faydaları

* Genel açıdan sağlık taşları arasında gösterilir.

* Vücutta bulunan oldukça fazla olan veya olumsuz olan enerjileri boşaltarak böylece stresi yok eder, sakinleşmeyi sağlar.

* Kişiyi sosyal hale getirir, çevresi ile ve insanlar ile uyum sağlamaya yardımcı olur.

* Korkuları yenmede, cesaretin artmasına yardımcı olur.

* Akıl ile mantık arasındaki gücü geliştirir. Yaratıcılık adına olan yeteneğini güçlendirir.

* Dikkati bir noktaya toplamaya ve planlı bir şekilde hareket edilmesine yardımcı olur.

* Bedenin güçlü olmasını sağlar.

* Tansiyonun dengelenmesini sağlar, düşük olan tansiyonu normal olan seviyelere getirir.

* Nazarlara karşı kişiyi koruma altına alır.

* Olumlu duygu ve sevgiler aşıladığı gibi kişinin kendine duyulan sevgiyi artırır.

Mavi akik taşı, kişiye güzel konuşma ve güzel yazma yeteneğini sağlar.

* Kişide bulunan enerjiyi yeniler. Fiziksel olan enerjiyi dengeli bir halde artmasına yardım eder.

* Kandaki pıhtılaşmaya yardım ederek kanamayı durdurur.

* Görülen kötü rüyalara karşı kalkan görevi üstlenir.

* Kişideki ağrıları yok etmek için kullanılır.

* Kişideki cilt hastalıklarına karşı etkili hale getirir.

* Yanlarında bu taşı taşımakta olan çocukları negatif duygulardan ve tartışmalardan uzak tutar.

* Kişiye iyimserlik duygusunu aşılamaya gayret gösterir.

* Yoksulluk içinde yaşamaktan kişiyi kurtarır. Uğurlu ve bereketli gelen bir semboldür ve bu amaçla da kullanılmaya devam edilir. Özellikle de iş adamları iş yerlerine giderken bu değerli taşları yanlarında taşımaları halinde karşılaşacakları kötü olaylardan daha az etkilenmesine yardım eder.