Malakit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

3 (60%) 1 vote

Malakit taşları doğada doğal bir haldeyken insanlar tarafından bulunmasının yanı sıra değerli taşlar ailesine mensup olan taşlardandır. Bu değerli taşların harika bir görsele de sahip olduklarını söylememiz gerekiyor. Malakitler aslında bakırların bulundukları yataklarda kendiliğinden oluşan mineral çeşitidir. İnsna vücuudunda organ olarak bulnan böbreklere oldukça fazla benzer. Yapısı açısından ise gevrek yapıdadır ve bu özelliği sayesinde de kolay bir şekilde kırılması sağlanır. Bu değerli taşların takı, mücevher gibi takılarda kullanılmaların sakıncaları olmaktadır. Çünkü; gevrek yapıda ve kolay bir şekilde kırılıyor olması nedeniyle takılarda sert olmadıkları için çok nadir bir şekilde kullanılırlar. Bu doğal taşlar yeşil renklerden ve siyah renklerden oluşur. Oluştukları renklerin oldukça parlak olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu değerli taşların yüzey kısımlarında helezoniğe benzer oldukça farklı ve değişi bir tonlamalar bulunur. Malakit taşlarını diğer değerli taşlardan ayıran özellikleri ise kendinden olan rengi ve orjinal halde bulunan bantlı kısımlarıdır. Malakit taşlarının yüzey kısımlarında bulunan bu bantların sadece saf halde ki beyaz renk olması veya saf siyah olması halinde bu taşların sahte olduğu anlaşılmaktadır.

Malakit Taşı 2

Bu değerli taşlar bazı kesimlerde tavuskuşu taşları ile adlandırılırken bazı kesimlerde de bakır taşı olarak adlandırılmaktadır. Malakit taşları manevi açıdan oldukça etkili bir taştır. Günlük hayatta karşılaşmış olduğu her olay veya durumda etkilenen kişiler duygu yüklemesi yaşayan kişilerdir. Bu durumlarda bu kişilerin Malakit taşlarını yanlarında taşımaları sıkıntı yaratabilecek hususlar oluşturabilir. Bu doğal taşlar kişide bulunan herhangi bir olaydan kaynaklı olan ağrımalarda ağrının olduğu yerlere konması ve masaj yapılır halde kullanılması sayesinde kişide bulunan ağrıyı dindirdiği ve zamanla da ağrıyı tamamen geçirdiği görülmüştür. Bunun yanı sıra da kişide bulunan negatif enerjiyi emerek pozitif enerji depolaması yapma görevini de üstlenir. Kötü enerjiyi üzerine çekmesi halinde taşların da temizlik gibi işlemlere ihtiyaç duyacağından bu değerli taşın sık bir biçimde yıkanması gerekir. Ayrıca; bu değerli taşa tuzlu bir su ile yıkamak Malakit taşına oldukça zarar verir.

Malakit taşları, eskilerden kalan ağrı ve acılı durumların kaynaklarını da ortaya çıkarmasını sağlar. Bu sayede önceden geçirdiğimiz rahatsızlık durumlarını ortaya çıkarmasını sağlar. Bu rahatsızlıklara da çözümler üreterek insanın neşeli ve huzurlu olmasına katkı sağlar. Bu değerli taşları ilk kullanmaya başlayan kişilerde; içlerinde olan negatif düşünceleri açığa vurması sağlanır. Bu durum ne kadar kötü hislere tercüman olsa da gerçeklerden kaçmak tabiki de olmaz.

Malakit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Kişide görülen gerilmiş olan ruh hallerinin ortaya çıkmasını sağlar. Ortaya çıkarılan negatif ruh hallerine çözümler üreterek pozitif duyguların ağırlık basmasına katkı sağlar. Bu değerli taşın sakinleştirme yetisi de bulunur. Sakinleşen insanın uyku problemleri varsa bile rahat uyku geçirmesine yardımcı olur. Kişini hayata dair kurmuş olduğu hedeflere emin adımlar ile ulaşmasına yardımcı olur. Tabiki de bu hedeflere ulaşmak içinde kişinin bir takım planlar ve amaçlar belirlemesi gerekir. Bu değerli taşları yanlarında taşıyan kişilerin, etraftan gelebilecek kem gözlere karşı önlem alma gücü vardır. Yani bu önleme de halk dilinde nazar denmektedir. Nazara karşı gelmede oldukça etkili bir doğal taştır. Şans oyunları oynayarak yüksek kazançlar sağlamayı düşenen kişiler için bu değelri taşlar oldukça önemli bir husus oluşturur. Çünkü bu taşların kişiye bol şanslar getirdiğine inanılmaktadır. Kişinin bir ortama girerken veya ortam içerisinde oturaklı ve sakin olmasına katkıda bulunur.

Kişinin önceden geçirmiş olduğu bir takım olaylardan dolayı korkulara kapılma hislerine karşı çözümler üretir. Korkularını yenmesini sağlayacak manevi yardımlar haricinde heyecanlanma durumlarında da kişiyi bastırarak daha temkinli olmasına katkı sağlar. Bu sayede korkularını yenen ve heyecanına hakim olan kişide de her daim cesaretli hislerinin ortaya çıkması sağlanır. Bu Malakit taşları kullanacak olan ve oldukça da duygusal olan kişilerin bu taşları zaman zaman kullanmalarını önermekteyim. Zaman zaman kullanmalarını önermemin nedeni ise; zaten aşırı duygusal olan bir kişinin bu taşları kullanmaları halinde taşında vermiş olduğu duygusal maneviyatın etkisi ile kişiyi iyice bunalıma sokma riski oluşturabileceğinden sık sık kullanmamak gerekmektedir. Yüksek fiziksel bir aktive yaptığında nefes nefese kalan bir insanın ya astım rahatsızlığı bulunur ya da nefes alma vermede sıkıntıları bulunur. Bu hastalıklar ciddiye alınası gereken hastalıklardır. Çünkü;nefes almakta zorluk çeken bir insanın tüm organizmasında yavaşlamalar görülür. Bu da istenilmeyen ve oldukça sıkıntı doğurabilecek bir durumdur.

Malakit Taşlarının Orjinalliğini Nasıl Anlarız ?

Sadece Malakit taşlarının değil diğer tüm değerli taşların sahtelerini üretip ve bundan da haksız kazançlar sağlayan birçok insan vardır. Bu insanlar piyasada kendilerine yer edinerek tabiri caiz ise milelti sömürmektedirler. Doğada birçok taş çeşiti vardır. Bu taşlardan neredeyse genele yakını sahte taşlar diğer az oranda kalan kısmı ise değerli taşlardır. Piyasada kendini uyanık sanan kişiler, sahte taşları toplayarak üzerlerine yapışkan tozlardan dökmeleri halinde değerli taşlarmış gibi göstererek satış yapıyorlar. Ayrıca yine sahte taşların üzerlerine ilgili olan değerli taşların rengindeki boyalardan dökerek orjinal birer taşmış süsü vererek satış yapıyorlar ve haksız kazanç sağlıyorlar. Satın alınacak olan taşın orjinal mi sahte mi olduğunu anlamak için, taşın köşe kısmından ufak bir şekilde kırılarak taşın üst yüzey rengi ile iç kısmındaki renginin aynı olup olmadığına bakılması gerekir. Bunun yanı sıra da satın alınacak olan taş için satan kişiyi veya kurumu iyi bir detaylı inceleme yaptıktan sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirmek gerekir. Bunlardan en önemlisi de; satın alınacak olan değerli taş hakkında oldukça iyi bilgilere sahip olamlıyız ki neyin gerçek neyin sahte olduğu fikrine varalım.