Libya Çöl Camı Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Adından da anlaşılacağı gibi çölden çıkarılan Libya çöl camı taşının diğer ismi libyan glasstır. Libya ve Sahra çöllerinde bulunmaktadır. Uzay taşı olarak da isimlendirilmektedir. Bilimsel araştırmalara konu olmuş önemli bir yapısı vardır. Evrenin başka bir bölümünden geldiği inancı taşın, değerini arttırmaktadır. Taşın oluşumu, çeşitli kaynaklara göre 28 milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Milyonlarca yıl önce Sahra Çölü’ne düşen göktaşı, çöl kumları ile bütünleşerek oluşmuştur. Dünya dışından gelen mineraller ve kumların bir tepkimesi olarak Libya çöl camı meydana gelmiştir. Libya çöl camı, meydana gelmesinden sonra 6 bin metrekarelik bir alana yayılmıştır. Göktaşı kaynaklı olması, taşın ne kadar kıymetli olduğunu gözler önüne sermiştir.

 

Manevi anlamda değeri çok yüksek olan bu taş, gökyüzünün insanlara bir armağanıdır. Sarı ve sarının tonlarından oluşan yapısı ile oldukça görkemlidir. Hoş görünümü, taşın kuyumculuk sektörünün dikkatini çekmesine neden olmuştur. Göktaşı kaynaklı olması sebebiyle üzerinde bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Yapılan incelemeler, taşın içerisinde siyah elmaslar bulunduğunu ortaya koymuştur. Oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayanan çöl camı, uzay çalışmalarında da kullanılmaktadır.

Libya Çöl Camı Taşının Özellikleri

Libya çöl camı taşı, libyan glass ismiyle de bilinmektedir. Orta sertlikte olan Libya çöl camının sertlik derecesi 5 ve 6 arasında değişmektedir. Berrak sarı, şeffaf sarı ve saydam renk ve görünüme sahiptir. Çöl camı olarak isimlendirilmesinin nedeni, çölden çıkarılmasından kaynaklanmaktadır. Libya Çölü ve Sahra Çölü’nün kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Bilim insanları tarafından incelemelere tabii tutulmuştur. Bir takım uzay araştırmalarında kullanılmaktadır.

Libya ve Sahra çöllerinin en önemli özelliği, bu özel taşları barındırmasıdır. Libya çöl camı taşı, yalnızca çölde oluşan ve insan hayatını etkileme özelliği olan bir değerli taştır. Taşın rengi zaman zaman değişiklik gösterebilir. Ancak beyaz ve sarı arasında bulunan tonlardan asla uzaklaşmaz. Yüksek enerjiye sahip olan çöl camı, ruhsal iletişimin kaynağını oluşturmaktadır.

Libya Çöl Camı Taşının Faydaları

Gökyüzü kaynaklı olan Libya çöl camı taşının insan hayatına sunduğu faydalar oldukça fazladır. İlk dikkat çeken yanı uzay araştırmalarında kullanılmasıdır. İnsan sağlığına da çeşitli artıları bulunmaktadır.

 • Vücuttaki ağırlık hissini ortadan kaldırır
 • Beyin dalgalarını güçlendirir
 • Meditasyon sürecine katkı sağlar
 • Ruhsal dinginlik ve huzur verir
 • Olumsuz düşüncelerden arınmayı sağlar
 • Psikolojik sorunlarla mücadelede etkilidir
 • Ruhsal alamda nötr hale gelmeye yardımcı olur
 • Derinlik duygusunun gelişmesine yardımcı olur
 • Yaşam kalitesini yükseltir
 • Kişinin çevresine bakış açısını değiştirir
 • Karmaşık düşüncelerden arınmayı sağlar
 • Odaklanma gücünü arttırır
 • Kişinin, hisselerini kontrol etmesine yardım eder

Manevi Enerji Kaynağı

Libya çöl camının çok güçlü manevi enerji özelliği bulunmaktadır. Metafizik anlamda değerli olan taş, ruhu arındırmaktadır. Psişik kalkan kabul edilmekte ve meditasyon alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Taşın barındırdığı ruhani nitelikler, uzay kaynaklı olmasına bağlanmaktadır. Milyonlarca yıllık olması, taşın manevi özelliklerinin artmasına sebep olmuştur. Kötü ruhlardan korunmak ve ruhsal bakımdan güçlü olmak isteyen insanlar bu taşın enerjisinden faydalanmaktadır.

Libya çöl camı taşı, kişilere ruhsal güç verirken, negatif enerjiyi almaktadır. Hayata daha pozitif bakılmasına yardımcı olan Libya çöl camı, manevi gücü simgelemektedir. İradenin kuvvetlenmesini sağlanın yanında, her türlü negatif enerjiye karşı koruma sağlamaktadır. Manevi enerjisi, taşın evrenin başka bölgesinden gelmesine bağlanmaktadır.

Evrenin Bilinmeyen Bölgesinden Geliyor

Taşın sırrı ve sahip olduğu enerji, evren kaynaklı olduğu içindir. Oluşumu bilimsel olarak açıklanan taşın, uzay kaynaklı olduğu kanıtlanmıştır. Bu durum taşa olan ilginin de artmasına neden olmuştur. Libya ve Mısır sınırında bulunan Libya çöl camı taşı, yalnızca belirli bir bölgede yer almaktadır. Sahra ve Libya çöllerinin dışında, bu taşa ulaşmak mümkün değildir. Taşın en dikkat çekici noktası da budur. Evrenin insanlara sunduğu bir armağan olan çöl camı taşı, kum tepelerinin arasından toplanmaktadır.

Avustralya’da, libya çöl camı ismiyle satılan sarı taşlar bulunmaktadır. Ancak bunlar Libya çöl camı değildir. Enerji bakımından çok güçlü olan çöl camı, ritüel törenlerinde kullanılmaktadır. Mistik enerjiyi bünyesinde barındırması ve yüksek titreşim alanları ile temas kurması en önemli özelliğidir.

Taşın Keşfedilmesi

Libya çöl camı taşına ait özellikler rivayet değildir. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara konu olan taşın özellikleri kanıtlanmıştır. 28 milyon yıl önce oluşan taşların oluşumu bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur. Taşın kum ve kumul parçaları, iridyum içerdiği görülmüştür. Milyonlarca yıl öncesine dayanan taşı, batılı bilim insanları tarafından ancak 1930’lu yıllarda keşfedilmiştir.

Taşla ilgili bir takım tartışmalar da bulunmaktadır. Bazı bilim insanları taşın dünyaya çarpan bir meteorun parçaları olduğunu savunurken, bazı bilim insanları ise bölgede yaşanan meteorik olayın tepkimesi olduğunu savunmaktadır. Ortaya konulan en net bilgi, taşın dünyada başka bir varlığının bulunmamasıdır. Taşın oluşumu yüksek ısı neticesinde gerçekleşmiştir. Bu taşla ilgili kesin bir bilgidir. Ağırlıklı görüş ise söz konusu ısının meteor kazasında oluştuğudur.

Yüksek Titreşimli Taş: Libya Çöl Camı

Evrenin gücünü yansıttığı düşünülen çöl camı, yüksek titreşim kristal enerjisine sahiptir. Manevi yolculuklara katkı sunmakla birlikte, psikolojik sorunlarla başa çıkmaya yardımcı olmaktadır. Taşın sahip olduğu güçlü enerji ise, taşın oluşumunda meydana gelen güçlü enerji patlamalarını bünyesinde barındırmasından kaynaklanmaktadır. Kaynağı dünya dışı bir enerjiye bağlanan taşın, eşi benzeri bulunmamaktadır. İrade gücünü destekler ve kişisel zenginliği arttırır.

Yüksek titreşimli olmasının nedeni, evrene ait olmasından kaynaklanmaktadır. Meteor parçaları veya meteor kazası sonrasında oluşan yüksek ısı sonucu meydana gelmesi taşın sahip olduğu yüksek titreşim özelliklerini bilimsel açıdan açıklamaktadır. Meditasyona yardımcı olan en güçlü taşların başında gelmektedir. Evrenin bilinmeyen bölgelerinden geldiği inancı, taşın diğer boyutlarla ilintili olduğu düşüncesini ortaya çıkarmıştır.