Lepidolit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Yumuşak lila rengi ve rahatlatıcı enerjisi ile lepidolit şaşırtıcı derecede güzel bir taştır. İçindeki minerallerin konsantrasyonuna bağlı olarak çeşitli tonlarda görünür, ancak pembe ve lila tonları en dikkate değer ve güçlüdür. Lepidolit, çoğunlukla daha büyük kuvars parçalarında küçük parçalar halinde bulunurken aslında bir mika biçimidir. Mika, çok güzel renkli göz farı ve diğer kozmetik ürünleri yapmak için toz haline getirilmiş taştır. Lepidolit yumuşaktır ve birçok nedenden ötürü son derece yararlı bir metal olan lityum kaynağı olarak uzun süre kullanılmaktadır. Lepidolit dünyanın her yerinde bulunur, ancak lila türü çoğunlukla Zimbabve ülkesinde bulunur. Belli bir alanda bulunan tüm taşlarla olduğu gibi, lepidolit bulmak oldukça zor olabilir ve piyasada birçok sahte taşın olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Lepidolitin yatıştırıcı enerjisi, pek çok insanın yararlanabileceği bir şeydir. Modern yaşamın hızı stresli ve bazen klasik, yatıştırıcı bir taştan daha iyi bir şey yoktur.

Lepidolit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Bir geçiş taşı olan Lepidolit, eski davranışsal ve psikolojik kalıpların serbest bırakılmasına ve yeniden düzenlenmesine yardımcı olarak hafifçe değişime neden olur. Derin duygusal iyileşme, yatıştırıcılık, stres ve depresyonun azaltılmasını getirir. Lepidolit negatifliği giderir ve en iyi ürün için kullanılmasına yardımcı olur. Boğaz, kalp, üçüncü göz çakralarını ve zekayı harekete geçirir. Taç çakrasını açar, tıkanıklıkları temizler ve kozmik farkındalık getirir. Lepidolit, astral yolculuğu kolaylaştırır. Hayatınızda şimdi bir tıkanıklık oluşturan diğer yaşamlardan gelen düşünce ve duygulara uyarak sizi ileriye götürmenize yardımcı olur.

* Lepidolit her türlü duygusal veya zihinsel bağımlılığın üstesinden gelmeye, her türlü bağımlılığın ve şikayetin desteklenmesine yardımcı olur. Bağımsızlığı, kendini sevmeyi ve güveni teşvik eder. Lepidolit, nesnelliğin gücünü, neyin önemli olduğuna odaklanarak iş tatili için mükemmel bir taş haline getiren, yönlü ve engelsiz iletişimle birleştirir.

* Lepidolit elektromanyetik kirliliği temizler. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sinir sistemini yatıştırır ve Dna’yı yeniden yapılandırmak için kullanılabilir. Lepidolit, bitkinliği hafifletir, gerginliğin ve ilgili bozuklukların giderilmesinde yardımcı olur. Alerjileri giderebilir, epilepsi ve alzheimera çözüm olarak büyük ölçüde yardımcı olabilir. Siyatik ile nevraljiyi uyuşturur ve ortak problemlerin üstesinden gelir. Lepidolit menopoz için mükemmeldir bir çözüm olabilmektedir. Hasta oluşturma sendromu ya da bilgisayar stresinin neden olduğu hastalıkları tedavi eder.

* Lepidolit, yaşamınızdaki zor zamanlarda, özellikle de ya değişim ya da yas tutma zamanlarında size yardımcı olabilir. Bu taş, evrendeki sevinci uyandırmanıza yardımcı olarak, duygusal acıyı hafifletecek benzersiz bir güce sahiptir. Sıkıntı çektiğimiz zaman, kendimizi mutlulukla kör etmek çok kolaydır. Aslında, mutluluk görmek ağrıyı daha da şiddetli hale getirebilir. Bu, yas tutma sürecinin doğal bir parçasıdır, ancak rahat bir süreç değildir. Lepidolit, mümkün olduğunca çabuk bu aşamadan geçmemize ve tekrar şükran sebepleri bulmamıza yardımcı olabilir.

* Lepidolitin etkili titreşimleri, hem evrenin hem de kendi içindeki ilahi güç ile uyumlu hale gelmenize yardım eden inanılmaz bir güce sahiptir. Kendinizi önemli ve değerli bir varlık olarak, kozmik düzenin layık bir parçası olarak gördüğünüzde; o zaman sevgiyi, mutluluğu ve başarıyı hak ettiğinizi anlamaya başlarsınız ve bunu beklemeye başlarsınız.

* Sinir bozucu deneyimler veya travmalar, duygularımızı karışıklığa atmakta ve ne hissettiğimizi anlamak için inanılmaz zorlaşıyor; bu duygularla yapıcı bir şekilde daha az uğraşıyor. Lepidolit, duyguların fırtınasına kapılmanıza engel olur, ki bu çok uzun süre kalmak için iyi bir yer değildir. Hayatınızı iyileştirmek gerekli olan değişiklikleri yapmak için duygularınızı anlamanıza ve onlara sağlıklı bir şekilde yaklaşmanıza yardımcı olabilir.

* Lipidolit, lepidolitin önemli bir bileşenidir ve aslında sakinleştirici bir ilaç olarak kullanılır ve depresyon, bipolar bozukluk ve hatta şizofreni tedavisinde kullanılır. Tıp topluluğu bile bir taşın iyileştirici özelliklerini fark ettiğinde bunun önemli olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, lepidolit kullanarak kendi kendinize ilaç vermeye kalkışmayın. Kristoloji, profesyonel tıbbi yardım için asla kabul edilebilir bir yerini alamamaktadır. Depresyon ya da uzun süre zihinsel sıkıntı yaşıyorsanız lütfen bir zihin sağlığı uzmanına bakınmanız gerekiyor.

Lepidolit Taşlarının Kullanımları Nasıl Olmalı ?

Lipidolit oldukça yumuşak bir taş olduğundan, pek çok mücevher biçimi için ideal değildir. Bu değerli taşı kullanmayı tercih ederseniz, sert metal veya sıcaklığa maruz kalmamak ya da sert kimyasallar ile temasa girme olasılığı düşük olan bir kolye, bileklik ya da mücevher gibi türleri kullanmanız gerekmektedir. Kehanetle ilgileniyorsanız, lepidolitten yapılmış bir kolye mükemmel bir sarkaç yapar ve maneviyat, ilahi ve kendi duygularınız ile ilgili sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olabilir. Elbette, tüm sarkaçların yaptığı gibi ilgisiz sorulara cevap vermek için de kullanılabilir, ancak bu alanlar bu sarkaçın en uygun olanlarıdır.

Hepimizin bildiği gibi oldukça çeşitli bir yüzeyi mükemmel bir yüzeyden daha kolay taramak çok daha kolaydır, bu nedenle kristal oluşumundaki doğal çizgiler ve düzensizlikler, görüntülerin kendilerini netleştirmek için taş içinde bol miktarda yüzey oluşturmasını sağlar.

Bu taşın kehanet özellikleri konusunda daha az ilgileniyorsanız, o zaman yatağınızla veya kendinizi düşüncelerinizde sıklıkla dolaştığınız diğer yerlerde tutarak, gücünü zihninize sokmanın en ideal yolu budur. Yatağınızın yanında tutarsanız, muhtemelen kendinize mutlak rüyalar ( peşinden koştuğunuz bir şey varsa, açık renkli düşler dahil ) bulacaksınız ve gelecek güne daha sakin, daha iyimser bir perspektifle uyanacaksınız.

Aynı prensip, gerginliklerin sıklıkla arttığı ya da depresyon, kaygı, mutsuzluk ya da kozmik duyarsızlıktan sıklıkla karşılaştığınız mekanlara lepidolit koyarak uygulanabilir. Lepidolitin gücü, bu alandaki tüm insanlara dünya için kendilerini bu alanlarda gösterecek gerginlikleri giderecek daha sakin ve mutlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Gerilimi azaltmak için lepidolitin gücüne ihtiyaç duyan bir alan, bir ofis, bir yemek masası ya da kaybolmuş olan sevdiklerini hatırlatan bir oda olabilir.