Larimar Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

5 (100%) 2 votes

Larimar taşları doğada doğal bir halde bulunan taşlar grubu içerisinde yer alırlar. Bu doğal taşlar; dağlardaki kayaçların aralarında kendiliğinden oluşum ve başkalaşım geçirerek meydana gelirler. Larimar taşlarının birçok ismi vardır. Bu isimler arasında; yunus taşları, stefilia taşları ve atlantis taşı adı altında değişik isimleri de bulunmaktadır. Her doğal taşa ait birer sertlik derecesi olduğu bilinmektedir. Larimar taşlarının da sertlik derceleri 4.5 ile 5 derece aralarında olduğunu söylemeliyiz. Bazalt halde olan kayalar içerisinde ikincil türde sayılan parçacık hallerinde bulunurlar. Larimar taşlar; doğada 3 çeşitte bulunurlar. Bunlar arasında oldukça parıltılı yani parlak bir ışık yayan, yarı şekilde saydamlığı olan ve opak halde olacak şekilde 3 çeşite ayrılmış durumdadır. Doğada bulunduklarında birçok renge bürünmeleri de bunların özellikleri arasında gösterilir. Bu renkler arasında en sık olarak rastlanılan beyaz renk, pembe rengi, mavi rengi ve yeşil rengi oldukça sık rastlanılan renkleri arasında sayılır. Bu doğal taşların içerisinde birçok mineral bulunur. Mineraller haricinde bu taşın iç kısımlarında bakır madeni de bulunur. Larimar taşının içerisinde bulunan bakır madeni bu taşa renk açısından hem parlak hem de oldukça canlı mavi renge bürünmesine katkıda bulunur. Durum böyle olunca da Larimar taşının görsel açıdan harika bir görünüme kavuşması da sağlanmış olur. Larimar taşları, dünyada bulunan birçok ülkede çıkarılarak işlenmeye devam edilen taşlar arasındadır. Bulunduğu ve işlenmeye devam edildiği ülkelerden bazılarını saymak gerekirse; İsveç, Kanada, Alaska ve İskoçya gibi ülkeleri saymak gerekir.

Larimar Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Larimar taşları; insanlık açısından hem bedenen hem de ruhen faydası oldukça fazla olan bir taştır. İnsanlar arasında güven oldukça önemli bir yere sahiptir. Güvenin sağlanması da oldukça zor bir husustur. Larimar taşlarını kullanan kişilerin ruhen rahatladıkları bunun yanında da içlerinde olan güven duygularının geliştiği gözlemlenmiştir. Güven duygusunu geliştirirken de insana olumlu açıdan etkiler de bırakmaya özen gösterir.
  • Kişilerin diğer kişiler ile temasta olması durumuna iletişim adını veriyoruz. İletişim diyerek geçmek yani kısa kesip geçmek oldukça yanlıştır. Çünkü; iletişim insanlar arasında olması gereken önemli noktalardan biridir. İnsanlar iletişim halinde olduğunda birçok şeyi başarabilmektedirler. Kişi tek başına dış dünya ile ilişkisini kesmiş bir durumda yaşaması oldukça zor bir durumdur. Bu durumda insan kendini diğer kişi veya çevresinden soyutladığı için sürekli olarak yalnız kalma isteği içerisine girer bu durumda insanı hep bir karamsarlığa ve karanlık bir yaşam sürdürmeye itekler.Larimar taşlarını kullanan kişilerin etrafındaki kişiler ile iletişiminin daha kuvvetli olduğu gözlemlenmiştir. Bu sayede kişide sosyalleşme ve dış dünya ile barışık olma özelliği gelişmiş olur. İnsana pozitif anlamda enerji verme gücü de sağlanmış olur.
  • İnsan vücudunun içerisinde birçok sistem bulunmaktadır. Bu sistemlerden bazıları; bağışıklık sistemi, sindirim sistemi, boşaltım sistemi gibi sistemler yer alır. Bağışıklık sistemi bir insan için ayakta kalmasını yani hasta veya zor bir durumlar için dayanma gücüne sahip olmasına yardımcı olur. Bu bağışıklık sisteminin çökmesi veya yavaşlaması durumlarında insanda çöküntü oluşturabilecek durumların ortaya çıkmasına neden olabilecek etmenler çıkar. Larimar taşlarını kullanan kişilerin bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğu bilinmektedir. Durum böyle olunca da insan sağlıklı yaşamaya enjekte olmuş olur.
  • Hayatta bir şeyler başarmak isteyen kişiler hep bir çabalama içerisinde olurlar. Bu kişilerin amaçları yaşamış olduğu yaşamı daha anlamlı bir düzeye getirmektir. Bunun içinde sürekli bir koşuşturma ve uğraş verirler. Bu zahmetlerin hepsi refah bir düzeyda hayat yaşama için gerekli olan hususlardır. Bunları gerçekleştirmek içinde öncelikle insanda hayal gücü olması lazım. Bilinen bir lafıda söylemek isterim. Hayal etmek başarmanın yarısı derler. Doğru bir sözdür. Çünkü; önce ne yapmak istediğini nasıl yapman gerektiğini bilmelisin ki başarıya ulaşasın. Larimar taşlarını kullanan kişilerin hayal etme güçlerindeki gelişimin arttığı gözlemlenmiştir.

Larimar Taşları’nın Gerçekliğini Nasıl Anlarız ?

Günümüzde değerli taşların sahtelerini üreterek piyasada haksız kkazanç sağlayan birçok kişi bulunuyor. Bu kişiler işin kolayına kaçıp üretmiş oldukları sahte taşları orjinal taşlar gibi göstererek birçok kişiyi dolandırarak gelirler elde ediyorlar. Larimar taşları gibi olan birçok değerli taşların imitasyon yani sahtelerini üretmek oldukça basit bir duruma gelmiştir. Gelelim sahte taşların nasıl orjinal taşlara çevrildiği konusuna . . Doğada birçok taş bulunmaktadır. Bu taşlardan bazıları değerli bazıları da değersiz sıradan taşlardır. Sıradan taşların üzerlerine yapışkan tozlardan dökerek normal orjinal taş gibi göstererek kazanç sağlamayı kolay bir şekilde yapanların sayısı oldukça fazladır. Yapışkan toz döküp orjinalmiş süsü vermenin yanı sıra sahte taşların üzerlerine ilgili olan doğal taşın renginde boya dökülerek dondurulduktan sonra satışı yapılmaktadır. Bu taşlar da orjinal değerli taşlar adı altında piyasaya sunularak satışı sağlanmaktadır.

Herhangi bir değerli taş satın almaya gitmeden önce satın alınacak taş hakkında detaylı bir araştırma yapmak en doğru yapılacak tercihler arasındadır. Sonrasında değerli taş satan kişi veya kurumların dikkatli bir şekilde araştırılması gerekiyor. Bunları da tamamladıktan sonra taş almaya gittiğimize taşın bir örneğini alarak ufak bir yerinden çok küçük bir şekilde kırmamız gerekiyor. Kırılan yerden baktığımızda taşın yüzeyindeki renk ve şeklin aynı olup olmadığının kontrolü oldukça önemlidir. İki renk ve çizgilerin arasında uyum söz konusu ise taşın orjinal olduğu kanıtına varmamız sağlanmış olur. Eğer iki renk ve şekil arasında farklılıklar söz konusu ise kesinlikle almamak gerekiyor. Bu detaylar ne kadar küçük gibi görünse de oldukça önemli meseledir aslında. Bu arada değerli taş alacaklara önerim; almış olduğunuz taşlara manevi açıdan ne kadar fazla inanırsanız o düzeyde fayda bulmanız sağlanacaktır.