Lal taşının Faydaları ve Çeşitleri Nelerdir ?

4 (80%) 4 votes

Doğada doğal bir halde bulunan bu taşlar bulundukları andan itibaren alınıp işlenmeye konulan taşlardandır ve diğer adı granet taşıdır. Oval veya dairesel bir taş olan lal taşının sertliği 6.5 ile 7 derecedir. Yapısal görüntü opak, saydam ve yarı şeffaftır. Gerçek renk koyu kırmızıdır. Ancak sarı, yeşil, turuncu, kahverengi, kırmızı ve pembe renkler de vardır. Uyuyan unsur toprak uyumlu olanı kalp, kök ve sinir ağıdır. Koç, bir çocuk, bir kova, bir aslan ve bir akrep gizemli taşın simgeleridir, sevgi ve coşku sembolüdür.

Lal taşı, metamorfik kayaçlarda ve bazı yerli kayaçlarda bulunan doğal silikat grubuna ait bir taştır. Garnet, lal ve granat olmak üzere üç ismi vardır, kalp eşleri ve sevgilileri temsil eder. Vücuttaki tüm negatif enerjiden faydalanan iyileştirici taşlardan biri olan lal taşının erkek ve dişi türleri vardır. Erkek türleri koyu kırmızı, dişi türleri açık kırmızıdır. Genellikle süs eşyaları, bilezik, kolye, küpeler ve tespih yapımında kullanılır. Bu değerli olan taşlar Afrika, Brezilya, Alaska, Avustralya, ABD, Kanada, Sri Lanka, Hindistan, Zaire ve Karolina’da üretilmektedir.

Lal Taşının Çeşitleri Nelerdir ?

Yeşil Lal Taşı

Bireyi destekleyen yeşil taş, kişiyi bencillikten uzaklaştırır. Zihinsel ilişkileri geliştirirken kalp krizi riski durumlarında kurtarıcı rolünü üstlenir. Ruh evrensel doğayı bağlar. Kişinin kendisini yalnız hissetmesini engeller. Sakin ve huzurlu bir taştır. Vücuttaki iltihaplanmayı temizler, toksinleri temizler ve ateşi azaltır. Lösemi tedavisinde kullanılır. Asit zehirlenmesi ve cinsel soğukluk terapötik özelliklere sahiptir.

Tarçın Lal Taşı

Hormon üretimini düzenleyen tarçın isinin iktidarsızlığa ve infertiliteye iyi geldiği düşünülmektedir. Aşağılık kompleksini ve suçlulukları yok eder. Koku alma duyusunu geliştirir. Uzun ve yorucu yolculuklar için bireyler için yeni mücadele arayışını destekleyen tarçın taşını kullanmak gerekiyor. Aynı zamanda sezgi ve düşünce yetenekleri de açar.

Andradit Lal Taşı

Yenilenmeyi hızlandıran Andradit taşı, dinamik ve esnek bir taştır. Tecrit ve yalnızlık duygusunu ortadan kaldırır. İnsanlarla yakın ilişkiler kurmanıza izin verir. Karaciğeri uyarır ve kan oluşumunu hızlandırır. Aurayı temizleyerek vücudun manyetik alanını yeniden hizalandırır. Demir, magnezyum ve kalsiyum emilimini kolaylaştırır.

Pembe Lal Taşı

Kök çakrasını koruyan pembe lal taşı; sıcak, samimi ve güven veren bir taştır. Akciğerler ve kalpler için iyi gelen bir taş konumundadır. Cinsel soğukluğun üstünden gelerek sağlıklı bir şekilde cinselliğin gelişmesine katkı sağlar. Metabolizmayı hızlandırır.

Kırmızı Lal Taşı

Sevginin sembolü olan kırmızı lal, duyuları harekete geçirir ve harekete geçirir. Kişinin kendisine karşı olanakları kontrol etmesine yardımcı olur.

Pirop Lal Taşı

Mükemmel yaşam kalitesini sağlayan pirop, vücudun canlılığını verir. Sindirim sistemi iyi çalışır ve dolaşımı güçlendirir. Boğaz ağrısı ve mide hastalığına oldukça iyi gelmektedir.

Renkli Lal Taşı

Karakteristik bir vitamini emen yeşil tepe taşı üreme işlevlerini hızlandırır. Böbrekleri güçlendirir ve daha kullanışlı bir taştır.

Seylan Lal Taşı

Çok güçlü bir şifa taşıdır. Kişiye güç ve dayanıklılık kazandırır. Karaciğer ve pankreaslar iyileşir ve iyi görünürler. Bağırsaklardaki demir emilimine yardımcı olur. Kendinize zaman ayırmak için duygular geliştirir. Ruhsal enerji fiziksel bedeni yönetir.

Melanit Lal Taşı

Vücut direncini arttıran melanit taşı, kanser ve felç hastalarının tedavisinde kullanılan bir taştır. Kemiklerin güçlenmesine katkıda bulunur. Güvensizliği, kıskançlığı ve öfkeyi dağıtarak ortadaki sevgiden yoksunluğu ortadan kaldırmaktadır. Tedavi öncesi vücuda ilaç etkisi getirerek daha erken sürede iyileşmeyi sağlamaktadır.

Spessartit Lal Taşı

Kalp, yüksek hızda güçlenen ve titreşen bir taştır. Akılcı düşünceyi geliştirir. Kalsiyum dengesizliklerini iyileştirir ve giderir.

Lal Taşlarının Temizlenmeleri Nasıl Olmalıdır ?

Taş, kullanılmadan önce temizlenmelidir. Lal taşını temizlemek için saf bir karışım, süt ve bal kombinasyonu yapmanız gerekir. Bir leğen içerisine bu karışımları koyarak hazır hale getirin ve hazırladığınız leğende Lal taşını ovalayın iyice ovalayın. Daha sonra bol su ile temizleyebilirsiniz.

Lal taşının Faydaları Nelerdir ?

* Sevgi ve sadakati yaratan bir taş olan Lal taşı, cinsel içgüdüleri dengeleyerek duygusal uyumsuzlukları giderir.

* Metabolizma hızlanır, rahatlar ve canlılık hissi verir.

* Hücresel hastalıkları ve omurga bozukluklarını iyileştirir.

* Kalbi, kanı ve akciğerleri temizler.

* Hormonal dengeyi sağlar.

* Özellikle kan damarları için yararlıdır.

* Uyurken yastığın altına koyarsanız, geceyi korumalı bir şekilde geçirirsiniz.

* Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılır ve hastalığın daha kolay ortadan kaldırılmasını sağlar.

* Vitaminleri ve mineralleri asimile etmeye yardımcı olur.

* Kendiniz ve başkaları hakkındaki algılarınızı keskinleştirir.

* Zihninize eski ve yararsız düşünceleri atmaya yardımcı olur.

* Sosyalleşmenize ve toplumda saygınızı arttırmanıza yardım eder.

* Özellikle kare biçiminde Lal taşı iş hayatında başarı sağlamanıza katkıda bulunur.

* İnsanları acımasızlıktan korumak için Lal taşlarının kullanılmasına yardımcı olur.

* Geçmiş hayat hakkında bilgi, yenilik ve geniş bir farkındalık sağlar.

* Negatif düşünce enerjisini temizler.

* Bilinen diğer tıbbi taşları hareket ettirerek çarpar.

* Sırt ağrısını azaltmaya yardımcı olur.

* Kişinin kendine güvenmesini sağladığı gibi bu sayede de başarılarına yardım eder.

* Kişinin dürtülerini güçlendirir.

* Kişideki cesareti ve alçak gönüllülüğü arttırır.

* Sadece enerji kullanan kişiye enerji verdiği söylenir.

* Menopoz için de yararlıdır.

* Taş erkekler için yararlıdır. Erkekler üreme güçlerini kasık alanlarına yerleştirerek ifade edebilirler. 1 ile 2 hafta süreyle günde en az 10 dakika kullanın.

* Kriz dönemlerinde çok yararlı bir taş olan Lal taşı, yalnızca çıkış yolunu ve umutsuzluğun bulunması mümkün olmadığında yararlıdır. Lal taşı krizlerle mücadele etmeye teşvik eder.

* Bedensel ve zihinsel yorgunluğu azaltmayı sağlar.

* Birey özel boşluk duygusunu doldurur, sakinlik ve gevşeme hissi verir.

* Hayatta kalma içgüdüsünün canlandırılmasını sağlar ve kişiye direnme gücü verir.

* Taşı özel olarak hassas kişilerin altına koymak gerekiyor. Çünkü taş baş dönmesi, hissizlik ve şiddetli baş ağrılarına neden olabilir.