Kyanit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 1 vote

Kyanit taşları doğada bulunan dağlarda meydana gelmektedir. Bu doğal taşlar kendiliğinden oluşmasının yanı sıra oldukça güzel bir görsel görüntüye de sahiptir. Görüntü açısından dışardan bakıldığında parlak bir renk gösterimi sunmaktadır. Bu doğal taşlar doğada sıkça rastlanılan taşlar arasındadır. Doğada rastlanılan rengi şeffaf mavi ile şeffaf beyaz renklerindedir. Ender olmakla birlikte mavi renk üzerinde siyah kılcal damarları andıran görüntüsü ile de karşımıza çıkmaktadır. Bu değerli taşın amaçlarının en başında huzur verici olması geliyor. Huzur vermesinin yanı sıra da taşıdığı kişiyi koruduğuna inanılan bir taştır. Genel anlamda bu değerli taşlar takı üzerlerine monte edilerek maddi açıdan gelirler kazandıran taşlardandır. Takıların üzerlerinde kullanılmasının yanında da süs eşyaları içinde kullanımları olmaktadır. Günlük yaşam içerisinde koşuşturma içerisinde olan insanoğlu herhangi bir olay veya durum ile karşılaşma durumlarında stres ve gergin olma gibi sıkıntılı durumlar içerisine girebiliyor. Bu taşları yanlarında taşıyan veya kullanan kişiler bu tür sıkıntılı durumların üstesinden gelerek hayatına olumlu bir şekilde devam etmesini sağlamış oluyor. Bu Kyanit taşları ortamda bulunan negatif enerjiye sahi olan durumları üzerlerine çekmediği için temizliğinin yapılmasına da gerek olmadığını belirtmek isterim.

Kyanit taşlarının adları bazı kesimlerde huzur veya sakinlik getiren taşlar olarak bilindiğini de söylemeden geçmeyelim. Uykuya dalmadan önce uyku problemleri yaşayanlar veya uyku sırasında sürekli olarak ukuları bölünenler için bu taşlar oldukça faydalıdır. Bu değerli taşların kullanımları sayesinde kişide var olan genel anlamda uyku problemlerine çözüm bulduğu da bilinen bir gerçektir. Gece uyumadna önce yatağınzıda bulunan yastıklarınızın altına bu Kyanit taşlarınızı koymanız halinde sabaha kadar hem düzenli bir uyku uyumanız sağlanacağı gibi hem de sabah kalktığınızda kendinizi daha dinç ve daha sağlıklı bir şekilde bulacağınızı söyleyebilirim. Bu değerli taşlar burçlar ile de ilgilidir. Burcu koç veya boğa olanlar haricindeki diğer burçlara sahip olan kişilerin bu taşlardan faydalanma ihtimalleri oldukça fazladır. Koç ve boğa burcunu ayrı bir kenara koymamızın asıl nedeni ise bu burca sahip olan kişilere Kyanit taşları negatif enerji verdiğine inanılmasıdır. Halbuki bu değerli taşların kullanılma amaçları insana sürekli olarak fayda sağamasıdır.

Kyanit Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Kişinin akılcı olarak düşünmüş olduğu düşünceler hayatına olumlu bir yönde hayat verir. Bu değerli taşlar kişinin beyninde az da olsa bulunan negatif düşünceleri pozitif birer düşüncelere çevrilmesini sağlar. Bu sayede insan sürekli olarak pozitif düşünce içerisine girer. Pozitif düşünce içerisinde kendini bulan bir kişide hem kendine hem de çevresindeki herhangi bir kişiye yararı dokunur.
  • Bu hayatta bir kişide bulunması gereken en önemli özelliklerden biri özgüvenli olmasıdır. Bu özgüven meselesini abartıp ego tarzı duruma dönüştürmek de yanlış olur. Gerektiği yerde gerektiği gibi hal ve hareketler sergileyen bunun yanında da gerektiği gibi konuşan insanlar hayatta başarılı noktalara gelmektedirler. Bu değerli taşların kullanılmaları halinde kişide özgüven eksikliği var ise özgüven tazeleyici özelliği sayesinde kişinin kendine gelip daha atılgan ve daha açık bir tavır takınmasını sağlar.
  • Kişinin günlük yaşamında karşılaşmış olduğu olaylar nedeniyle içinde bir takım korkular olabilir. Bu korkulu durumlar kimi zaman başka bir kişi için hiçbir önem farzetmezken bu kişi için en ufak bir şekilde de karşılaşma ihtimali olsa büyük derecede korkuyu gerektiren panik anlarını meydana getirebilir. Bu gibi durumlarda Kyanit taşlarını yanında taşıyan kişilerin iç dünyalarına bir huzur gelir. Gelen bu huzur kişinin tehlikeli olay veya durumlara karşı daha fazla bir şekilde tedbirli olarak yaklaşmasını sağlar.
  • Yine günlük hayatta kaşılaşılan olay veya durumlar karşılığında insanda strese dayalı kötülük yama iç güdüsü meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumları yaşayan insanlar çevresine vereceği zararlar haricinde kendine bile zarar verme yatkınlığına düşebilir. Böyle sıkıntılı durum içerisinde olan bir kişi kendine, yakınlarına ve devlete vereceği zarar da haliyle büyük olur. Bu gibi kötü olaylar ile karşılaşmama adına Kyanit taşlarını yanında taşıyan kişilerin stres ve bunalım yaşama sıkıntılarının önüne de geçilmiş olunmaktadır.
  • Siz ne kadar kendinizi geliştirirseniz ne kadar kendinize ve çevrenize yararlı bir iş yaparsanız o derece de daha yüksek yerlere daha iyi bir konuma gelme ihtimaliniz oldukça fazla olur. İstediğiniz, hedeflediğiniz yerlere gelmiş iseniz haliyle fazlasıyla mutlu olursunuz. Bu durumdayken sizi çekemeyen yani kıskanan kişilerin de olması tabiki gayet normaldir. Bu gibi durumlarda size kötü gözle baktıkları için size nazar değmesi de bir hayli fazla bir ihtimal olmaktadır. Durum böyle olunca da kötü gözle bakılma durumlarında size bir zarar gelmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Bu gibi durumlarda yanınızda taşıyacağınız Kyanit taşları sayesinde hem kötü gözlere hem de nazara karşı bir koruma sağlamış olacaksınız. Bu değerli taşlar sizi korumada kalkan görevi görecektir.

Bu değerli taşları satın alacak kişilerin oldukça dikkatli ve uyanık olmaları gerekmektedir. Çünkü; piyasada değerli taş adı altında birçok sahte taş üretilip satışa sunuluyor. Durum böyle olunca da haksız kazanç sağlayan birçok kişi kendini piyasada gösterir oluyor. Kyanit taşları veya değerli taşları satın almayı kafasına koyan kişilerin bu değerli taşları satın alacakları kişi veya kurumları detaylı bir şekilde araştırmadan asla almamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü sahte taşların alınması durumunda bu taşlardan istenilen ve hedeflenen yararlar malesef görülmemektedir. Herhangi bir yerden bulunan sahte taşların üzerlerine yapışkan tozlardan sürülerek orjinalmiş süsü verilerek taşlar satışa sunuluyor. Bunun haricinde ise sahte taşların üzerleri değerli taşa uygun olacak şekilde boyanıp satışa sunuluyor. Bu tür satış yapılan yerlerde satın alınacak değerli taşlar hakkında iyi araştırma yapmalı ve detaylı bir incelemede bulunmalıyız.