Kum Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

4 (80%) 4 votes

Doğal taşlardna olan kum taşı gerek görsellik açısından gerekse de şekil açısından oldukça güzel bir görünüme sahip olan taştır. Güzel görünmesinin yanı sıra estetik açısından da harika bir tasarıma sahiptir. Bu doğal taşın farklı renk seçeneklerinin olmasının yanında kahverengine sahip olan türü yıldızlar ile gökyüzünü andırma görevini de taşır. Kum taşının isminin bazı yerlerde yıldız taşı olarak da geçtiği bilinmektedir. Yıldız taşı da denilen bu taşın adının yıldızlardan kopan parçalar anlamını taşıdığı ve dış dünyadan kopup gelen taş içerdiğini de anlatılmak istenilir. Dünyamıza zamanla düşen meteor taşları ile birlikte düştüğü sanılsa da meteorlar ile ilgisinin olmadığı açıklanmıştır. Yani doğal yollar ile dünyamıza geldiğini söylemek yanlış olur. Bu doğal taşın oluşma süreci yüzyılları kapsayacak kadar uzun bir süreyi teşkil eder. Yani uzun yıllar boyunca meydana gelen ve oluşum halinde olan bu taşın doğada estetik açısından oldukça iyi bir görünüm oluşturmasının sebebi de budur. Taşın o kadar doğal halde olması ve oldukça da görsel açıdan bir şölen oluşturması sayesinde takı malzemelerine monte edilmesi durumlarında alıcı kişilerin dikkatini hemen dikkat çekmeyi başarmadığını söyleyebiliriz. Bu doğal taşın doğada hiç el dokunulmamış halinin renkleri kahverengi ve lacivert olduğunu söyleyebiliriz. Kum taşının çıkarıldığı ülkeler Hindistan, Brezilya ve Rusya olarak göze çarpmaktadır. Bu saymış olduğum ülkelerden çıkarılıp ve ardından da işlenip dünya ülkelerine satışı gerçekleştiriliyor. Satışı gerçekleştirilen bu doğal taşlar üzerinden ciddi rakamlar kazandıklarını da belirtmek isterim.

Kum Taşı’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Bu doğal taşlar insanlar arasındaki aşkı daha da fazla bir seviyeye getirmeyi sağlıyor. Bunun yanında ise bu zor zamanlarda insanlarda mutluluk duygusu az olmaktadır. Bu doğal taşlar sayesinde insanda neşe duygusu en üst seviyeye çıkarak insanın mutlu olmasını sağlıyor. Durum böyle olunca da kişi kendine ve çevresine yararı fazla oluyor.
  • İnsanlar doğduktan sonra hep bir koşuşturma içerisine giriyor. Bu koşuşturmanın amacı ise hayatta belirli bir yerlere gelerek refah bir düzeyde yaşamaktır. Bu amaçları gerçekleştirmek içinde hayal kurmak oldukça önemlidir. Hayalleri kurup sonrasında gerçekleştirmek insanı fazlasıyla mutlu eder. Bu doğal taşlar sayesinde hayal kurma isteği artış göstermektedir.
  • Kişinin içerisinde bulunan mertlik duygusunu ve yürekli oluşunu temsil ettiği bilinmektedir.
  • Zamanında sevdiğiniz kişileri halaa aklınızdan çıkaramıyorsanız daha doğrusu aklınızdan çıkarmak isteyipte zorluk yaşıyorsanız bu doğal taşlar sayesinde unutmanız mümkün oluyor. Bunun tam tersi olarak eski aşklarınızı bir kenara bırakıp yeni bir hayata yeni bir sevgiliye kavuşmak isteyenler için bu doğal taşların yararı oldukça fazla olmaktadır.
  • Kişide bulunan duyguların sınırlanmış hallerini çözmesine ve bu sayede ise duygularını açığa çıkartmaya yarayan bu doğal taşlar, kişinin duygularını iyi bir ifade de sunmasına da yardımcı oluyor.
  • Bu doğal taşı kullanan kişilerin hayata dair girişim ruhu ile bir yerlere gelmeyi amaçladıkları bilinir. Bu yolda da kum taşlarının katkısını atlamamak gerekir.
  • Bu doğal taşın kendine öz enerjisi olması nedeniyle insan üzerinde bıraktığı etkisi de oldukça fazladır. İnsan üzerinde bırakmış olduğu enerji yüksekliği sebebiyle insanın daha mutlu ve daha hareketleri olmasını sağlıyor.
  • Fiziksel olarak veya ruhen sert görünüme sahip olan insanların bu kum taşını kullanmaları sayesinde görünümünde ve ruhunda yumuşama katetildiği sağlanmıştır. Bu sayede her olaya daha insancıl bir şekilde yaklaştıkları ve ortamı yumuşatmaya çalıştıkları belirlenmiştir.

Bu doğal taşların faydaları saymakla bitmez. İnsanlar geçmişten günümüze kadar bu doğal taşları yani değerli taşları kullanarak bu taşlara olan önemlerini ortaya koymuşlardır. Tabiki de bu doğal taşların yararları oldukça fazladır. Ama bu taşların yararlarından faydalanmak isteyen kişilerin inançları doğrultusunda bu taşlara inanmalıdırlar ki faydalarını görmeliler. Her işte veya olayda olduğu gibi bir şeyden fayda görmek istiyor iseniz o konuya canı gönülden inanmanız gerekir. Bu doğal taşlardan da fayda görmeyi düşünüyorsanız inancınızı sağlam tutmalısınız. Bunun yanında doğal taşları almak isteyipte bu taşlar hakkında taşlara ait inancınız yok ise o doğal taşları almanıza gerek olmadığını söyleyebilirim. Çünkü her şeyin başında inanmak gerekir. Eskilerinde güzel bir sözü olan ” inanmak başarmanın yarısıdır ” sözünü hatırlayıp ona göre davranmamız gerekir.

Bu doğal taşların manevi açıdan yararları oldukça fazla olduğundan bahsettik. Bir de bu taşların fiziken hasta olan insanlara karşı koruma ve iyileştirme amaçları da vardır. Bu taşlar sayesinde fiziki açıdan hasta olan insanlar bu doğal taşları kullanmaları halinde zamanla hasta görünüşlerini bir kenara bırakıp daha sağlıklı günlerine döndükleri gözlemlenmiştir. Tabiki de bu doğal taşları kullanmadan önce fiziki açıdan bir hastalığınız var ise ve siz de bu doğal taşlar benim hastalığıma mı çare olacak gibisinden düşünceye sahip iseniz hiç boştan yere zaman harcayarak ümit bağlamayı bırakın. Çünkü bu taşlardan fayda görmek isteyen kişilerin bu taşlara olan inancında zayıflık var ise malesef taşlardan yarar görmeleri de beklenemez. Bu doğal taşları kullanmaya başladığınızda hastalığınız var ise bu doğal taşlar sayesinde inşallah iyileşirim düşüncesi ile kullanırsanız Allah’ta ona göre şifasını verecektir. Bu doğal taşlar hastalığa iyi geldiğini söylemiştik. Tabiki de bu doğal taşların her hastalığa aynı derece de iyi gelmediğini de söylemeliyim. Her hastalığın kişiye göre veya seviyesine göre farklılıklar gösterdiğini söylemeliyim. Bu doğal taşların illa ki her insana yardımı oluyor. Ama kimine az derece de kimine ise çok derece de. Her kişide aynı seviye de yarar göstermediğini düşünürsek sabırlı bir şekilde fayda görmeyi beklememiz gerekiyor.