Krizopras Taşı Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Krizopras taşı, elma yeşili ve limon sarısı gibi renkleri andırmaktadır. Görünümleri ise; benekli, opak, küçük ve yuvarlanmış biçimde olmaktadır. Krizopras taşının kaynağı Rusya, Brezilya, Avustralya, Polonya ve Tanzanya’dır. Krizopras taşının özellikleri genellikle ruhsal anlamları taşımaktadır. Çok eski zamanlardan beri bulunan bu taş genel olarak, insanlar tarafından aşk taşı olarak tabir edilmekteydi. Çünkü Krizopras taşı kutsal bütünlüğünün bir parçası olma hislerini uyandırmaktadır. Eski insanlar aşk taşı olarak tabir etmelerinin yanı sıra, umudu ve özgüveni yüceltmektedir. İnsanların yeteneklerini ortaya çıkartır ve cesaret edinmelerini sağlar. İnsanların cesaretini arttırarak kişisel ilişkilerde ve sosyal ilişkilerde güven arttırır. Krizopras taşı, en çokta sakral çakralara ve kalbe enerji gönderir. Bu taşın fiziksel faydaları oldukça yüksektir.

Krizopras Taşının Psikolojik Özellikleri

Krizopras taşı fiziksel özelliklerinin yanı sıra, psikolojik açıdan daha fazla özellikleri vardır. Bu taş insanları bencillikten ve sinirden uzaklaştırmaya yardımcı olur. İnsanları stresten arındırır. Krizopras taşı insanların rahatlamasına, sıkıntılardan uzak tutmaya ve düşüncesiz olmamalarını sağlar. Dikkatinizi toparlamaya yardımcı olarak, bakış açınızı olumlu şekilde değiştirmeye yardımcı olmaktadır. Krizopras taşının hem psikolojik anlamda hemde fiziksel anlamda güçlenmenizi sağlar. Herhangi bir olumsuz duruma düştüğünüzde ya da negatif enerji yaymaya başladığınızda Krizopras taşı, rahatlamanızı sağlar ve pozitif enerji yaymaya başlar. Bu taş insanları önyargıdan uzak tutar. Kişilerin kendisini ve başka insanları olduğu gibi kabul etmeyi sağlar. Özellikle de insanları olumsuz düşüncelerden arındırarak, daha şefkatli ve anlayışlı olmalarına yardımcı olur.

Krizopras taşı iyileştirme gücüne sahiptir. İnsanların gevşemesini sağlayarak, uykusuzluk gibi problemlerinde önüne geçer. Sakral çakrayla uyum sağlayarak, üreme fonksiyonlarını düzenler ve geliştirmeye yardımcı olur. Halsizliği gidererek, vücudun daha fazla dirençli olmasını sağlamaktadır.