Kişiye Özel Kanvas Tablo Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Beğendiysen Oy Ver

Günümüzde kanvas tabloların kullanımı oldukça yaygınlaştı. Düşük maliyete sahip olmaları ve dekorasyonda kişiselleştirme sunmaları nedeniyle kanvas tabloların kullanımlarının bu kadar yaygınlaşması söz konusu olmuştur. Kişiselleştirilmiş bir görünüm elde etmek için, kanvas tablo siparişi oluşturabiliyorsunuz. Buna göre, kişiye özel kanvas tablo yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler? Adımlarına dikkat ederseniz, size farklı temalarla ve farklı özelliklerle sunulan tablolara sahip olabilirsiniz.

1- Kullanım Alanını Belirleme

Kanvas tablo seçimi yapmadan önce, kullanım alanını belirlemeniz, kişiselleştirilmiş görünümü en iyi şekilde elde etmenizi sağlayacaktır. Duvara asarak kullanabileceğiniz bir tabloya sahip olabileceğiniz gibi, küçük boyutlarda masa üzeri kullanım için tablolar da yapılabiliyor. Böylelikle resimlerinizi daha şık ve daha etkili bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

2- Kullanılacak Malzemeyi Belirleme

Kanvas tablo yapımında birçok farklı malzeme kullanılabiliyor. Yalnızca tuval baskısı değil, bazı baskıların seramik, ahşap, metal gibi malzemeler üzerine basılmaları da sağlanıyor. Elbette tuval baskıları kadar düşük maliyetli işlemler değildir. Ancak daha farklı tasarımlar istiyorsanız, bu malzeme baskılarını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

3- Baskı Tipini Seçme

Kanvas tablo baskılarında farklı yöntemler ve efektler kullanılabiliyor. Kişiselleştirilmiş görünüme en uygun temayı ve baskı tipini seçerek sipariş yapabilirsiniz. Eskitme görünümü, yağlı boya görünümü gibi farklı baskı türlerinin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

4- Dekoratif Plaklar

Dekoratif baskı plaklarını kullanmanız, kullanacağınız ortam ile uyum içerisinde bir kullanım sağlayabilir. Dikdörtgen, kare veya oval gibi şekiller tercih etmiyorsanız, o zaman farklı şekillere sahip olan dekoratif tuvalleri tercih edebilirsiniz. Bu baskılar hem duvar tablolarında hem de masa üzeri resimlerde kullanılabilecek türde olabiliyorlar.

5- Kolektif Çalışmalar

Birçok kanvas tablo kolektif çalışmalarla oluşturulabiliyor. Tek bir resmin parçalı olarak tablolaştırılması veya birden fazla uyumlu resmin kolektif çalışma yapmasını sağlayabilirsiniz. Küçük küçük parçaların ortama katacağı uyum ve kişiselleştirilmiş görünümle sonuçtan memnun kalabilirsiniz.

6- Görüntü Kalitesinin Yüksekliği

Kanvas tablo siparişi oluştururken, yüksek kaliteye sahip olan resimler kullanmaya özen göstermelisiniz. Kanvas tabloyu eğer tuval olarak tercih ediyorsanız, bu durumda baskının dokulu bir yüzeye yapılması söz konusu olacaktır. Bu da resim kalitesinin iyi olmaması durumunda istenen sonucu almanızı engelleyecektir.

7- Şablon Seçimi

Kanvas tablolarda şablon seçimi de önemli bir adım olarak karşınıza çıkacaktır. Kullanılacak ortam ile baskının uyumlu olması için, istediğiniz bir şablonu tercih edebilirsiniz. Standart şablonların yanı sıra, özelleştirilmiş şablon tasarımlarını da bulabilirsiniz.

8- Eskitme Kanvas Tablolar

Eskitme görünümü verilen kanvas tablolar, klasik ve şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Kullanılacak ortam klasik bir stile yer veriyorsa, bu durumda kanvas tablonuzun eskitme gibi hoş bir görünüm sağlayan bir stile sahip olmasını tercih edebilirsiniz. Farklı boyutlarda ve dilerseniz kolektif çalışmalar ile, hem duvar hem de masa üstü tablolarda oldukça şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

9- Tabloda Temayı Seçme

Kanvas tablolarda farklı temalara yer verilebiliyor. Aşk, doğum günü, yılbaşı, bebek, aile, dostluk gibi farklı temalarda seçebileceğiniz kanvas tablo temaları bulunmaktadır. Bu temaları inceleyerek isterseniz evinizde kullanabileceğiniz bir tablo oluşturabilir isterseniz de bu tabloları sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

10- Efekt Seçimi

Kanvas tabloların farklı efektlerle değişik görünümlerle kullanılabileceğini belirtmiştik. Dilerseniz yağlı boya efektiyle dilerseniz de eskitme gibi görünümlere sahip olan tablolarla kişisel görünümü size özel olarak yakalayabilirsiniz. Kaliteli bir fotoğraf seçerek kanvas tablonuzu oluşturmak ve size özel olmasını sağlamak için bu tasarımları kendiniz de yapabilirsiniz.