Kırmızı Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

5 (100%) 2 votes

Kırmızı akik taşı mutluluk, iyimserlik ve güven titreşimini temsil eden oldukça koruyucu bir taştır. Kişisel kontrolünüzü ve kişisel gücünüzü artırmanıza yardımcı olur. Bu taş, yerküre ve temel çakralar yoluyla mükemmel bir sahiplik eylemi oluşturur ve sizi ruhsal çalışmadan sonra dünya ile tanışmanıza yardımcı olur. Motivasyonu, irade, disiplin ve karakterin gücünü teşvik eden mükemmel metafizik özelliklere sahiptir.

Bu değerli taşlar, dünya ülkeleri arasında sıkça bulunup kullanılmaya devam edilen taşlar arasındadır. Bu ülkeler arasında Amerika, Uruguay, Hindistan ve Almanya başı çeken ülkeler olarak göze çarpmaktadır.

Akik taşları bronz çağından beri kullanılmaktadır. Bu taşlar, bu renklerin herhangi birinin bir karışımı olabilir ve ayrıca portakal rengi de olabilirler.

Bu taş, hayal koruma enerjisinin güçlü bir seviyesine sahip olduğu için, kötülükten korunmak için Eski Mısır’da bir tılsım olarak kullanıldığı söyleniyordu. Antik çağlardan beri kullanılmaktadır ve bu günlerde bu taş bir ağustos doğum yıldızı olarak bilinir ve aylık olarak doğum günü listesinde yer alır. Kırmızı akik taşının varlığının çevrede bir suç azalması yarattığı düşünülüyordu. Antik çağlarda kullanıldığı yollardan birisi özellikle yararlı olduğu biliniyor, ızgaralı evler için yapılırdı ve bunu kolayca yapabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Evinizin tamamını ızgaraya oturtmayı seçebilir veya sadece bir odaya konacak şekilde de yapabilirsiniz. Evinizin her köşesine veya en fazla vakit geçirdiğiniz belirli odaların köşesine koymanızı önerebiliriz. Koruyucu enerjileri güçlendirmek için pencerelerin veya kapıların yakınına yerleştirmek de isteyebilirsiniz; ancak bu taş enerjisinin oluşması ve en üst düzeyde çalışması biraz zaman aldığından kolaylıkla bahsedebiliriz.

Kırmızı Akik Taşlarının Kullanımları

Kırmızı akik taşlarını psikolojik bir meditasyon yapmak için kullanabilirsiniz, bunlar içinde içtenliğin yetenekleri olarak da bilinen hayal vizyonların armağanını da tetikleyebilirler . Beyaz renkli kapanımlara sahip taşların üçüncü göz çakrasında ve taç çakrasında kuvvetli bir titreşim olduğu bilinmektedir. Bu değerli taşların meditasyonda kullanmak için mükemmel birer taşlar olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Taş içinde bulunan beyaz çizgiler, manevî alemlerle temasa geçmenize yardımcı olur ve yine de güçlü manevi sahiplenme taşları oldukları için huzurlu bir şekilde kalmanıza yardımcı olurlar. Keder, hüzün veya muzdarip olmanız ya da yaşam koşulları nedeniyle stres altındaysanız, bu taşı kullanmak stres azaltmanın yollarından biridir. Stres atmasına yardımcı olurlar, depresyonu serbest bırakmanıza yardımcı olurlar. Alerjiniz varsa ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyorsa mükemmel metafizik özelliklere sahip olan bu taşların faydaları da oldukça fazladır. Kırmızı akik taşının satın alınması kolaydır ve akciğerlerin iyileşmesine yardımcı olacağı için bronşit ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı oldukları bilinmektedir. Ayrıca sırt problemlerine yardımcı olmak için avantajlı taşlar ve kemikleri iyileştirmeye yardımcı olabilirler . Vücuttaki akışkan akışını düzenlemek için size yardımcı olabilirler.

Kırmızı Akik Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Bu taş oniks ve karneliyan minerallerinin bir karışımıdır, bu nedenle bu iki enerjinin titreşimlerini bünyesinde barındırmakta, yeni ve çok yardımcı bir taş yaratmak için bir araya gelmektedir. Hayatınızda anlam arıyorsanız, bu taşı kullanmak aramanızın cevaplarını bulmakta size yardımcı olmaktadır.

* Kırmızı akik taşı, yeni dostluklar kazanmanıza yardımcı olan ve yakın ilişkilerinizi geliştiren olumlu bir titreşime sahiptir.

* Tepede ve üçüncü göz çakralarında güçlü bir titreşime sahip olduğu için, düşünme süreçlerine yardımcı olmak için iyi bir taştır. Bilgi okumak ve öğrenmek için size yardım etmek için okurken yardımcı olurlar.

* Bütünlük ve erdemli davranışı desteklediği için, bu eşinizin kalan sadık kişiye olan ilgisini kaybetmesi durumunda, evliliğinizi geliştirmek veya yakın arkadaşlığınızı sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Her gün uzun bir süre boyunca auranıza sahip olmak, kararlı davranmanıza yardımcı olacak ve irade gücünü artıracak, karakter inşa etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, yaratıcılığını geliştirmek için yardımcı olurlar ve yazarların daha yaratıcı bir şekilde yazmasına yardımcı olabilirler.

* Kırmızı akik taşı disiplin, irade gücü, motivasyon ve karakter gücünü desteklemektedir. Bu, kendi kontrolünüzü geliştirmeniz için yararlı bir taş ve mutluluk, iyimserlik ve güven enerjisini bünyesinde barındırıyor.

* Bu taş çok koruyucu titreşime sahiptir ve toprak yıldız çakra ve taban veya kök çakra yoluyla güçlü bir sahiplik etkisi yaratacaktır. Bu kırmızı akik taşı, manevi çalışmalardan sonra size enerjik bir şekilde geri dönmemize yardımcı olur.

* Bu kırmızı akik taşı, güçlü hayal koruma taşı ve manevi yolculuklar yaparken yüksek enerjili taşları birbirleriyle kullanmak yararlı olabilir. Yüksek alemlere yapılan ziyaretlerden kaynaklanan problemleri önlemeye yardımcı olurlar ve aynı zamanda diğer taşların etkisini güçlendirebilirler. Onlar iyi birleştiren yaratıcılığınızı geliştirmek için sakral çakra taşlarıdır ve çalışma prensipleri de oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

* Kırmızı akik taşı, güç ve korumanın en iyi yollarından biridir. Anlamlı bir varlığı araştırmanıza ve bütünlüğü, erdemli davranışı teşvik etmenize yardımcı olur. Sürekli mutluluk ve dayanıklılığı getiriyor. Kırmızı akik taşı iyi bir arkadaşlıklar ve iyi şansları üzerlerine çekiyor. Taşların amacı meditasyon yoluyla görselleştirdikten sonra, mülkünüzün her köşesinde kapı ve pencerelerde bir taş koyun; ancak doğru yerleri bulmak için daha etkili olur.

* Şansa, dostluğa, mutluluğa ve servete destek verir. Güç ve koruma taşı bütünlük, dayanıklılık ve enerjiyi artıracaktır. Ayrıca evlilik için iyi bir taş ve evinizi korumak içinde doğru tercih olduğunu söyleyebiliriz.

* Kırmızı akik taşı, size güç katar ve karakterinizi güçlendirir. Dayanıklılık, canlılık ve kendinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Depresyonu hafifletecek ve tereddütü aşacaktır. Kırmızı akik taşı, başkalarını algılamayı geliştirir ve aldığınız bilgileri işleme koymanıza yardımcı olur.

Kırmızı akik taşı, kemik ve akciğerleri onarmaya yardımcı olur. Duyusal organları iyileştirir. Vücuttaki sıvıyı düzenler ve hücre metabolizmasını arttırır. Kırmızı akik bağışıklık sistemini güçlendirir, beslenme ve atık ürünlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.