Kehribar Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

3 (60%) 2 votes

Kehribar taşı doğada doğal halde bulunmayan ve haliyle de el değmesi sonucunda bir takım değişiklerin yaşanmasıyla değerli taşlar kategorisine girebilen taştır. Bu yüzden değerli olan taşlara benzemektedir. Kişiye sağlık ve şifa hissi veren şifalı taşlar ailesine mensup olan bir taştır. Kehribar duyguları dengelemek, zihni temizlemek ve negatif enerjiyi serbest bırakmak için yardımcı olur.

Baltık kehribarının iyi bilinmesine rağmen, kehribarın geçmişi yalnızca Baltık bölgelerinde değil birçok ülke ve kültürü içerir. Arkeologlar, mezarlarda 1900 yılında ya da daha öncesinden kalma güzelce oyulmuş kehribar parçalarını bulmuşturlar.

Kehribar taşına ait olan eserler ve mücevherler birçok yerde bulundu; bu muhtemelen servet sahibi olanların elinde sona eren bir ticaret öğesi olabilir. Kehribar iyileştirici niteliklerin anlamı, antik çağlardan beri kullanılmakta olduğu için iyi bilinmektedir. Kullanımı onun güzelliğine atfedilebilir, ancak onu kullananlar ve mücevherler veya tılsımlar olarak vücudunda tutanlar, sağlığını geliştirdiklerinin farkındaydılar. Bu taştan yapılmış arkeolojik buluntular çok iyi belgelenmiştir.

Kehribardan yapılmış eserlerin çoğunda böcekler vardı. Onları ararsanız, satın almak oldukça kolaydır ve taşı sıkıştıracak şekilde görünür kılmak oldukça şaşırtıcıdır. Antik zamanlarda, böcekleri içeren parçalar muhtemelen sihirli erdemlere sahip oldukları düşünülmüştü; av tılsımlarına oyulmuş, güvenli ve bol miktarda avcılık yapmak için kullanılmıştı.

Satın aldığınız parçalarda, kehribar rengindeki küçük parçalar ve bazen karınca, örümcek veya kehribar renginde bir yusufçuk gibi ilginç şeyler bulabilirsiniz. Elde ettiğim parçalar arasında kehribar renginde termitler ve karıncalar bulunan parçalar var ve bunlar oldukça ilginç bir hal almaktadır.

Kehribar taşları bir çok ülkedeki kaynaklardan temin edilmesinin yanı sıra ve bulunduğu yerde bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu ülkeler arasında Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya bulunmaktadır.

Makul derecede kolaylıkla elde edilebilir ve soluk sarıdan koyu turuncu renge kadar çeşitli renk tonlarında gelir. Geleneksel Kehribar rengi aralığın ortasındadır ve Kehribar parçaları içerisindeki bitki maddeleri veya böcekleri içerse de en iyi numuneler oldukça nettir. Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha koyu yeşil renkte herhangi bir şey olabilir. Satılan en yeşil kehribar mücevher, yapay olarak renk oluşturan bir süreçten geçirilmiş taştan yapılmıştır.

Kehribar Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Kehribar taşları, stres ve kaygıları gidermeye yardımcı olur ve ayrıca depresyonun temizlenmesine yardımcı olur.

* Duygulara yardımcı olabilirler ve duygusal iyileşmeye yardımcı olma rolleri sayesinde hayata daha olumlu bir bakış açısı kazandırırlar.

* Sakral çakra üzerindeki rolü, yaratıcılığını geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olması anlamına geliyor.

* Olumsuzluğu bırakarak duyguları, zihni temizlerken dengeler ve günümüz toplumunda en endemik sorunlardan biri olan stresi azaltır. Bu taşlar, günlük benliği ruhsal benliğe bağlar.

* Altın sarısı reçineler, her türlü olumsuzluğa karşı oldukça koruyucudur. Olumsuzluk istenilmeyen kaynaklardan geliyorsa size yardımcı olması açısından özellikle yararlı bir taştır. Kehribar taşı, fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için harika niteliklere sahiptir.

Kehribarın kökenini öğrenmek isteyen araştırmalar, milyonlarca yıl öncesine dayanan kaynaklardna araştırmalar yapıyorlar. Bu taş üzerinde çok araştırma yapılan alanlardan biri, oldukça fazla miktarda bulunduğu Baltık bölgeleridir. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, İskandinav ülkelerindeki Baltık bölgelerindeki çam ağaçları reçineyi bozar. Bu ağaçların kehribar rengi reçine katılaşmasıyla birlikte daha sonra fosilleştiği görülmektedir.

Kehribarı Nasıl Anlatabiliriz ?

Reçinenin taş haline dönüşmesi, binlerce yıldan fazla sürdü. Kehribarın neye benzediğini merak ediyorsanız, bu reçineden yapılır. Reçine zaman içinde çam ormanlarından hareket etti ve kıyı bölgelerine yaklaştı. Kıyı bölgelerinden reçine tekrar hareket etti ve denizin dibinde fosilleşti. Daha sonra buzullar tarafından yüzeye çıkarıldı ve o zamandan beri bulunduğu yerde toplandı. Tüm bu süreç binlerce yıl önce gerçekleşmişti, Baltık Kehribar mücevheratının Mesih’ten daha önce olduğu gerçeği ile kanıtlandı. Güzel Kehribar taşından yapılmış Celtic Kehribar takıları bulundu. Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapılmış olduğu için, bu günlerde satılan Kehribar takılardan geçmişten gelen bu fikirleri bulmak çok yaygındır. Orijinal Baltık Kehribar mücevheratı satın almak oldukça kolaydır ve bu parçalar çeşitli şekillerde kişisel şifalara yardımcı olmak için mükemmel olmasının yanı sıra para tezahür ettirmenize yardımcı olmak için de faydalıdır .

Kehribar Taşları Nasıl Kullanılır ?

Kehribarın temel kullanımı şifa verici bir taştır ve sağlığınızdan faydalanmak isterseniz bunu her gün mümkün olduğunca uzun süre kendi atmosferinizde tutmak faydalı olabilir. Bunu yapmanın en kolay yolu onu mücevher gibi takmak, bu nedenle çok güzel olduğu için günlük hayatınızda yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu değerli taşları kuyumcu satın almanız mümkün değilse, kehribar parçalarının maliyeti makul olabilir ve iyileşmeye yardımcı olması için vücudunuzda veya yakınınızda tutabilirsiniz.

Kehribar taşı tezahürünüze yardımcı olur ve hayatınıza daha fazla refah sağlamak için doğuştan gelen yeteneklerinizi kullanmanıza yardımcı olur. Diğer altın tonlu kristallerle kombine edildiğinde, para artışını sergilemek için güçlü bir taştır.

Bu taştan yapılmış yüzüklerin bulunması oldukça kolaydır. Kehribar taşı elektromanyetik bir kaliteye sahip olduğu için elektrik yükü oluşturacağı için cildinize karşı takıların iyileşme için daha etkili olduğu düşünülmektedir. Bu taş parçalarını satın alabilirsiniz, ancak düşürüldüğünde genellikle kırılgan olduğunu ve kırılması kolay olduğunu unutmayın. Kaliteli bir Kehribar taşı parçası satın almak, onu kullanmak için en iyi yol olabilmektedir.

Güçlü bir şifacı ve temizleyici taş olduğu için kanı temizlemekle birlikte vücuda enerji aktarmak için yardımcı olduğu bilinen bir özelliktir. Bu nedenle Kehribar taşı eklemlerdeki ve bağlarda ağrıyı hafifletmek, endokrin sistemi enerjize ederek midede iyileşme sonuçları yaratmak için harika yeteneklere sahiptir. Kehribar parçaların satın alınması kolaydır ve doku canlandırmasını artıracak güçlü bir şifacı olduğu için, cebinize koyacak bir taş elde etmek faydalı olabilir.