Karnelyan taşı Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Gün batımının beklenmedik ateşi veya sonbahar parlaklığının ilk flaşı gibi Karnelyan taşları büyülemektedir. Cesur enerjisi sıcaklığını ve sevincini yaşatır, uyarır ve güçlendirir. Motivasyon, dayanıklılık, liderlik ve cesaret taşı olarak bilinen Karnelyan taşları, tarih boyunca korunmuş ve esin kaynağı olmuştur.

Yarı saydam bir taş olan Karnelyan, kuvars ailesinin minerallerinden biri olan turuncu renkte bir Kalsedony çeşididir. Parlak turuncu ve kırmızı ile turuncu kristalleriyle en çok tanınan renk, soluk pembemsi ile turuncudan derin paslı kahverengiye değişir. Adı “et” anlamına gelen Latince bir sözcükten geliyor.

Eski çağda olduğu gibi bugün de Karnelyanın ürkek konuşmacıların hem anlamlı hem de cesur olmasına yardımcı olduğu düşünülüyor. Eski Savaşçılar, düşmanlarını fetheden cesaret ve fiziksel güç için Karnelyanı boynuna takıyorlardı. Mısır’da, usta mimarlar tarafından yapımcılık sıralamalarını göstermek için kullanılırdı ve Orta Çağ simyacıları, enerjisini harekete geçirmek için onu kaynar taş olarak kullandılar. Rahibin göğüs tabanındaki ilk taş olan şehitlerin kanını belirtti ve bir zamanlar veba hastalığını önlediğine inanılıyordu.

Eski Mısırlılar Karnelyanı “ayarı güneş” olarak adlandırdılar. Turuncu tonlarında, onu reseptif veya pasif dişi enerjilerle özdeşleştirdiler ve ana tanrıça Isis’in verimli adet kanıyla ilişkilendirdiler. Kırmızı, kırmızı-turuncu ila kırmızımsı-kahverengi tonlarında, parlak enerjik rengiyle tanınan aktif erkek enerji taşı olarak düşünüyorlardı. Karnelyan taşı tutku, sevgi ve arzuyu artırmak için geleneksel olarak kullanılır.

Karnelyan Taşlarının Kullanımı

Turuncu taşlar özellikle de karneli insanlar, eğitim, fiziksel egzersiz programlarının koordinasyonu ve vücut enerji düzeylerini dengelemek için mükemmel yardımcılardır. Karnelyan taşları, huzursuz bir tutumu güçlendirir ve iştahı tetikler.

Profesyonel bir destek kristali olarak kullanılan Karnelyan, mimarlar, inşaatçılar ve inşaat işçilerine ustalıklı binalar yaratmada yardımcı olur, atletlerde ve askeri personelde güç ve dayanıklılığı harekete geçirir, gazetecilerde biçim ve organizasyon oluşturur ayrıca satış görevlilerinde motivasyonu artırır.

Karnelyan taşlarının refah, yeni kaynaklar ve iyi şanslar çektiği söyleniyor. Herhangi bir para kazanma girişiminde başarılı olması için bir tılsımdır. İşyerinde, bu, hırs, koşu ve kararlılığın bir kristalidir ve gerçekçi olmayan beklentileri olan iş arkadaşlarının veya kişiliksiz şirketlerin aşırı baskılarını önler.

Karnelyan sesi açıklığa kavuşturuyor. Bu değerli olan taş şarkıcıların bile kullanmış oldukları taşlar arasında gösterilmektedir. Sahnede veya canlı medyada gösterilere olan güvenini de arttırıyor.

Karnelyan taşının düşen taş ve kazalara karşı araçlarla korunması geleneksel olarak biliniyor. Bugün evde hırsızlık, yangın, fırtına veya kazadan koruyor. Karnelyan zorlukların üstesinden gelip bir davayı savunmak için gereken cesareti ödünç verir. İdealizmi, topluluk duygusu ve pragmatizmi teşvik eder. Turuncu ve kırmızı Karnelyan aşk için ve aşkın tamamlanması için kullanılacak önemli kristallerdir. Portakal kristalleri özellikle doğurganlık ve etki sembolleridir ve bir çocuğu tasarlamakla bağlantılıdırlar. Her iki renkteki Karnelyan, aksi takdirde sevgi dolu bir ilişkide solmuş tutkuların yeniden canlandırılmasına yardımcı olabilir.

Karnelyan Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Karnelyan taşı yaşam gücüyle doludur, metabolizmayı uyarır ve organlara ve dokulara iyi bir kan tedarik eder. Her iki cinsiyetten de üreme organlarını etkiler ve doğurganlığı artırır, sükûnet ve iktidarsızlığın üstesinden gelir. Menstrüel ve menopoz sorunlarına yardımcı olur ve suni döllemeye yardımcı olabilmektedir.

İnce bağırsaklardaki vitaminlerin, besin maddelerinin ve minerallerin emiliminde yarar sağlar ve kan akışını ve dolaşımı geliştirir. Tıkanıklık, flebit, varikoz damarları ve hemoroidin yanı sıra kaynar ve cilt tahrişlerini azaltmaya yardımcı olur. Karnelyan kanı hızlandırır ve burun kanamalarını iyileştirir.

Bel ağrısı, romatizma, artrit, nevraljiyi iyileştirmeye yardımcı olur, kemiklerde ve bağlarda iyileşmeyi hızlandırır. Depresyonun, özellikle de ileri yaşlarda depresyonun iyileşmesine yardımcı olur. Alkol ya da diğer ilaçlardan detoksifiye etmek, kötü fiziksel alışkanlıkları kırmak ve genel sağlık durumunu iyileştirmek için mükemmel destek sağlar.

Karnelyan taşı, stabilize edici bir kristal halindedir ve şu an demirlemeye mükemmeldir. Yüksek enerjisi, kayıp canlılık ve motivasyonun iyileştirilmesine yardımcı olur ve yeni arayışlar için yaratıcılığı teşvik eder. Konsantrasyonu geliştirir ve hayalperestlerindeki ve meditasyon esnasındaki gereksiz düşünceleri ortadan kaldırır. Bu taş, aynı zamanda, gıpta, öfke ve kızgınlık sizinkinden veya diğerlerinden korur ve yaşam sevgisini teşvik eder. Her türlü istismarın üstesinden gelmek, kendinize ve algılamalarınıza güvenmeye yardımcı olmak için yararlıdır.

Karnelyan, kıskançlığı ve ilişkide sahip olma kabiliyetini hafifletir, cinsel kaygıların ve yeme bozukluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olur. Aynı zamanda erkek orta yaşantı krizi ile de yararlıdır.

Karnelyan taşı, portakalın güzel tonlarında, donanmanın altında ve pelvisin önündeki kasık kemiğinin üstünde bulunan sacral çakrayı veya ikinci çakrayı uyarır. Enerji akışını kontrol eder ve vücudun ağırlık merkezidir. Vücudun yaşam gücünün merkezidir ve vücudun zihnine, zihinden bedenin akışına kontrol eder.

Bağırsak duyguları, sezgiler ve diğer doğrusal olmayan iletişim bu çakradan geliyor. Terazilerin dengesi bozulduğunda, belirtiler kendilerini karışıklık, başkalarına bağımlılık, duyguların baskısı, sevinç hissetmeme, duyusallık veya cinsiyet korkusu ve hayal kırıklığı olarak kendini gösterecektir. Dengeli olduğu zaman size zarafet katarsınız, hayattan zevk duyarsınız bunu yaparken de iyi ruh halindeyken yapabilmektesiniz.

Karnelyan taşı kırmızı renklerle, temel çakra tıkanıklıklarını ve travmalarını iyileştirmede güçlü bir müttefiktir ve kendisi ve dünyadaki amacı hakkında hayati bilgiler edinmeye yardımcı olur. Baz veya kök çakra, omurganın tabanında bulunur ve enerji hissi ve hareket için kontrol eder. Vücut için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Fiziksel açıdan dengesizlik olduğunda, belirtiler kendilerini letarji, düşük aktivite seviyeleri, düşük şevki ve sürekli uyarılma ihtiyacı olarak gösterecektir. Temel çakra dengesinde olduğunda, fiziksel beden gücü ve dayanıklılığını geri kazanır ve ruhsal enerji güvenliği ve kişinin kendi gücü anlamında yeniden canlanır. Bağımsızlık ve kendiliğinden liderliğe genellikle yol açmaktadır.