Kara Kristal Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 1 vote

Eski zamanlardaki büyücüler, kötü kalpli kişileri büyüleyerek yeryüzündeki iblislerden korunmak için Kara kristal taşlarını kullanıyorlardı. Bugün bu taş en başta korunma tılsımları, negatif enerjileri, varlıkları ya da yıkıcı güçleri saptıran ve ortadan kaldıran hayali bir kalkan olarak saygı görüyor. Bu taşlar radyasyona ve çevre kirleticilerine karşı koruma sağlar ve kişinin kendi olumsuz düşüncelerini ve iç çatışmalarını gidermek, nötr etmek ve onları olumlu, kullanılabilir enerji haline getirmek için son derece faydalıdır.

Kara kristal taşı ayrıca, dünyada ve insan ruhuyla bağlantı sağlayan güçlü bir topraklama taşıdır. Destekleyici enerjisi, vücudun enerji merkezlerini hizalamakta ve sistemin tamamında iyileştirici ışık kanalları oluşturmaktadır. Dünyayı daha net, daha objektif bir şekilde görmenizi sağlayan bir güç duygusu ve kendine güveni teşvik eder. Zor ortamlarda ya da zor şartlar altında yaşamak ya da çalışmak zorunda olanlar için güç vermektedir.

Kara kristal taşı bütün kıtalarda bulunabilirse de, ince kristal çeşitleri ve taşlar ender olarak kabul edilir aynı zamanda baya pahalı olabilir. Değerli bir taş olan bunlar, geniş ünü olan bir taştır. Daha yakın zamanlarda, fazla yönlü enerji özellikleriyle sebebi ile metafiziksel toplayıcıların ve uygulayıcıların beğenisi haline geldi.

Kara kristal taşı, prizmatik dikey olarak çizgili kristalleri uzun ve ince olabilir, kalın olabilir ve enine kesitte üçgen şeklinde bulunurlar. Tek bir numunede boyama veya kesitlerde renklendirme farklılık gösterirler, saydam veya opak olabilirler. Kara kristal taşının adı, karışık renk değerli taş anlamına gelmektedir.

Kara krsital taşının en yaygın türü, doğadaki tüm kristallerin yüzde doksanını oluşturan Schorl’dur. Siyah veya bazen mavi bir sanki siyah gibi gözüküyor. Almanya’da siyah kristalin yakın kalaylı maden ocaklarında bulunduğu bir kasabadan önce kullanılıyordu.

Kara kristal taşı, berrak beyazın ve ışıltılı siyahın birleşiminin mükemmel bir enerji polaritesi yarattığına, ortak bir hedef için bir araya getirilmiş açık ve karanlık güçlerin bir tezahürü olduğuna inanılıyor. Bu, büyük bir servet sembolü olarak kabul edilir ve devam eden bir cazibe olarak taşınmaz, ancak belirli şanslara ihtiyaç duyulduğunda devreye girmesi sağlanır.

Kara kristal taşının en seçkin özelliklerinden biri, sadece ısıtma veya ovma ile elektrikle şarj olma kabiliyetidir. Yüklendiğinde bir uç pozitif, diğeri negatif olur; bu da toz parçacıkları veya kağıt bitleri çekmesine veya itmesine izin verir.

Kara Kristal Taşının Kullanımları

Kara kristal taşı, ritüel çalışmalar sırasında koruma sağlayan şaman taşıdır. Kundaklamak için kullanılabilir ve geleneksel olarak bir bela veya bir suçlunun sebebini belirtmek ve taşımak için iyi bir yön belirtmek için kullanılmıştır. Siyah kristal taşı saflaştırma ve koruma ritüellerinde kullanmak için bir koruma çemberi veya sunak üzerine yerleştirilmek üzere sekiz küçük doğal çemberi oluşturur.

Kara kristal taşı, meditasyon ve iyileşme için mükemmel bir topraklama kristalidir, az sayıda Siyah kristal çift uçludur ve vücut düzenleri için idealdir. Enerjilerin doğrusal akışı, kristalin form boyunca her iki yönde de eşit şekilde arttırılır.

Kara kristal taşı panik atakları, özellikle koyu veya kapalı alanlardan kaynaklananları veya atmosferin korkutucu olduğu yerlerde yatıştırır. Ayrıca doktorların veya dişçilerin korkularını kontrol etmeye yardımcı olur. Bu kristali karşı koruma için kullanın; nihayetinde komşularına veya onların sorunlarıyla yükümlü olan duygusal kişilere şikayet edin, ancak durumlarını iyileştirmek için hiçbir şey yapmayın.

İşyerinizde, zihninizi uyandırmanız gerektiğinde veya tam konsantrasyona ihtiyaç duyduğunuzda birkaç dakika siyah kristal tutun. Çevre kirleticilerine, elektromanyetik sisliğe ve cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer elektronik ekipmanlarla ilişkili radyasyona karşı mükemmel bir koruma sağlar. Madenciler ve telefon çalışanları için profesyonel bir destek taşı olarak da bilinir.

Endüstride, televizyon ve radyo frekanslarının iletimi için elektrik ayar devreleri olarak oldukça değerlidir. Çok sayıda kristalin yaptığı gibi, yüksek frekansları parçalamadan geçirebildikleri için dayanıklılıkları için kullanılırlar.

Siyah kristal koku alma duyusunu güçlendirir ve bu bakımdan afrodizyak etki yaratan feromon algılamasını artırabilir. Siyah kristal taşı özellikle hareket hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Parlaklığını geri kazandırmaya ve saçlara, tırnakları aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Kara Kristal Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Siyah kristal taşı alt sırt, bacaklar, ayak bilekleri ve ayaklar ile ilişkili refleks noktalarını uyarır ayrıca omurgayı yeniden hizalamak için kullanılabilir. Ağrı kesici sağlar ve gergin veya yırtılmış kaslar, uyuşma ve yara dokusuna yardımcı olur. Doğal kara kristal taşı oldukça özel olarak kabul edilir ve fiziksel kanunları aşan, olağanüstü şifa üreten güçlü bir elektrik enerjisi kanalı oluştururlar. Bu ışık aletlerinin pozitif kuvveti auradaki tıkanmaları etkili bir şekilde temizler ve negatif enerjiyi ortadan kaldırır.

Kara kristal taşı zayıflatıcı hastalığa karşı savunur ve bağışıklık sistemini, kalbi ve adrenal bezleri güçlendirir. Aynı zamanda bağırsak, kabızlık ve kolon hastalıklarının tedavisinde, ağır metal toksinlerinin ve çevre kirleticilerinin vücuttan atılmasında faydalıdır.

* Siyah kristal taşı, duygusal bedeni olumsuz düşünceler, endişeler, öfke veya değersizlik hissi ile temizleyen bir arındırma taşıdır. Madde kötüye kullanımının üstesinden gelmeye yardımcı olur ve intihar düşüncelerini ya da kendine zarar verici eğilimleri serbest bırakır. Obsesif veya zorlayıcı davranışların tedavisinde ve kronik endişenin bırakılmasında faydalı olabilir.

* Siyah kristal taşı fiziksel canlılığı arttırır, gerginliği ve stres yerine dünyayı nesnel olarak açık rasyonel düşünce ve tarafsızlık ile görüntüleme olanağı ile değiştirir. Koşullar ne olursa olsun olumlu bir tutum ilham verir, fedakarlık ve pratik yaratıcılığı teşvik eder.

Kara kristal taşı, ışığı dünyaya ve güçlerine çekilenlerin hayatına daha açık bir ifadeyle getirerek, manevi enerjileri toparlamakla görevlidir. En karanlık şartlar altında ışıl ışıl kalma ve her zaman ışığa yakışmayan ve evrenin sevgisini anlamayan kişiler arasında yaşayan bir yerde ruhsal bir bilinç sürdürme kabiliyetini arttırır.