Kaplan Gözü Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 2 votes

Kaplan gözü, gizemli, güçlü, saygı gören ve korkulan bir tılsımdır. Bu taşı kullanana her şeyi, hatta kapalı kapılar aracılığıyla bile gözlemleme yeteneği vermeyi düşünür. Mısırlılar tarafından ilahi heykellerindeki gözler için kutsal vizyonunu ifade etmek için seçilmişlerdir ve büyüyen ülkenin tanrısı olan güneş tanrısı Ra ve Geb’in birleştiği güneş ve dünyanın korunmasını sağladığına inanılıyordu. Kaplan gözü, Doğu mitolojisinde canavarın kralı olan sihirli kaplan ile bağlantılı olarak, cesaret, dürüstlük ve doğru güç kullanımı tasvir eder. Romalı askerler onu silahları saptırmak ve savaşta cesur olmak için taşıdılar. Tarih boyunca, refah ve iyi bir servet olarak kişinin kaynaklarını korumak ve kötülükleri veya tehditleri diğerlerinden geri yansıtmak olarak kabul edilir.

Altın ışının bu muhteşem taşı, geçmişte olduğu gibi büyüleyici ve yoğun bir ormandan ışık şaftları gibi dans eden sohbet katmanlarıyla gün yüzüne çıkmaktadır. Güneşin ve dünyanın frekanslarını sentezleyen sıcak ve ışıltılı olup, maneviyatı fiziksel alemlerle bütünleştirirken istikrar ve farkındalık getirir. Aşırılıklar arasında dengeyi öğretir, doğruyu ve yanlışı, iyi ve kötüyü, karanlık ve hafiflik olmak üzere ikiliğin dünyasından birine taşır ve bariz karşıtların arkasındaki temel birliğin bir anlayışını sağlar. Kişinin tercihlerine daha pratik ve merhametli bir mantık getirir ve dünyadaki her eylemle anı yansıtmasına yardımcı olur.

Göz oluşumunun en etkili yöntemlerinden biri olan Kaplan gözü, kişinin iç vizyonuna netlik getiren ve her durumun nedenini ve etkisini daha iyi anlayan sürekli uyanık olan bir taştır. Bir kişiyi güçlerini akıllıca kullanmaya teşvik eder ve dağınık bilgilerin birbirine bağlı bir bütün haline getirilmesini sağlar. Kaplan gözü, hayatının her alanında gerekli değişiklikleri destekler, en üst düzeyde tezahür ettirmek için iradenin ve açıklığın güçlendirilmesini sağlar. Yaratıcılığa ilham verir, kişinin yetenek ve yeteneklerini kullanır, zenginlikleri teşvik etmek ve onu korumak için gereken iyi yargılar için harikadır.

Kaplan Gözü’nün Kullanım Amaçları

* Kaplan gözünü, eve düzenli bir para akışı çekmek için ve iyi şans getirmesi için saklayın. Girişimciler ve ilk defa iş dünyasına girenler için idealdir. Ayrıca gelecekte önemli kariyer değişiklikleri için beceri ve bilgi birikimi oluşturmaları için oldukça önemlidir.

* Kaplan gözü, cömertliğe karşı uyarıcı görevi vardır ve bir kişinin sanatsal ve yaratıcı yeteneklerini, fiziksel yeteneklerini ve yeni şeyler denemek için için cesaretlendirir. Sınavlar, yarışmalar, halka açık gösteriler sırasında korkuyu yenmek, kişiliğini ön plana çıkarmak veya önemli toplantılarda fikirler sunmak için kararlılık için bir destek taşı olarak kullanılır.

* Alışılmadık yer veya koşullarda iç görü ve algılamayı arttırmak ve başkalarının olumsuz niyetlerinden korunmak için Kaplan gözü kullanın veya taşıyın. Kaplan gözü, ayrıntılara dikkat etmeye ve pozitif eylem için hazırlanmaya yardımcı olan duyuları keskinleştirir. Durumlar ve işler çok hızlı gerçekleştiğinde yardım eder. Bir krizi çözmek için en iyi yardım araçlarından biridir ve yanlış bir karar vermekten korktuğunda mükemmel bir destek sağlar. Hızlı düşünme, birinin karakterini boyutlandırma ve kişinin kendi davranışlarının sonuçlarını anlama için kullanın.

* Kaplan gözü bir kan toklaştırıcıdır, canlılık ve güç arttırır ve vücudun dengesini her seviyede geri getirir. Bir hormon ve biyokimyayı düzeyine getiren ve üreme organlarını yerleştiren endokrin sistemi artırdığı düşünülmektedir, doğurganlığı teşvik edebilir ve geçmiş deneyimlerden kaynaklanan sorunları çözebilir. Başın her iki yanına yerleştirilen Kaplan gözü, beyne ait hemisferleri enerjisel olarak dengeler ve bu taşın enerjisini güneşin elinde tuttuğu için, mevsimsel duygu durum bozukluğu ve depresyonu rahatlatabilir. Kabusu hafifletmek için etkilidir ve astım ataklarını ve anjinayı hafifletir ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.

* Kaplan Gözü geleneksel olarak gözlerin ve boğazdaki rahatsızlıkları iyileştirmek ve gece görüşünü iyileştirmek için kullanılır. Mide ve safra kesesi sorunlarını hafifletir ve sıkışmaları giderir. Aynı zamanda omurganın hizalamasını güçlendirmek ve kırık kemiklerin onarımını teşvik etmek için kullanılabilir.

* Yaşam tarzı değişiklikleri ve sağlık geliştirme rutinleri ile çalışırken güç, duygusal istikrar ve enerji düzeylerini artıracak Kaplan gözü çizin. Yanlış gıdalar için istek duygusunu azaltır ve aşırı sigara, reçeteli ilaçlar veya alkol ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, izolasyon ya da yetersizlik duygularının neden olduğu kaygıları azaltır ve uzun mesafe boyunca inatçılıktan kaçınmaya yardımcı olur.

* Kaplan Gözü pratiklik ve denge taşıdır, ailelerde gerginliklerin hafifletilmesi ve görüş farklılığının ya da ifade farklılığının çelişen durumlarda çarpıcıdır. Bir konunun her iki tarafını da görmek ve ortak bir zemin bulmak için farklı bakış açılarına, dini inançlara ya da yaşam yaklaşımlarına sahip kişiler arasındaki uyumluluğu teşvik eder. Mesleki arabulucular için harika bir tılsım, hem de zorlu müzakerelere giren herkes için bir tılsımdır.

Kaplan gözü, zihin için duygusal bir müttefiktir ve duygusal aşırılıkları dengeler ve saçılmış düşünce, duygu ve bilgilerin mantıklı bir şekilde bir araya gelmesini sağlar. Odaklanma ve istikrar getirerek, duygu yerine bir yerden kararlar almasını sağlar. Kaplanın Gözü, aralıklı olan ve amaç bulma konusunda kararlı olmayanlar için idealdir; iyimser kalmayı zor bulanlara gelecek için umut ve güveni teşvik eder.

* Kaplan’ın Gözü kıskançlıkları ve iç savaşları, özellikle kıskançlık, kasıtlılığı ve gururun neden olduğu sorunlarını çözmek için oldukça yararlıdır. Başkalarının ihtiyaçlarını anlamakla kalmayıp aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarının farkındalığını getiren, bütünlüğünü ve doğru bir şekilde kullanılmasını öğretir. Öz eleştiri, değer sorunlarını iyileştirmek için mükemmel ve yaratıcılığın engelini kaldırarak kişinin yeteneğini, yeteneklerini ve üstesinden gelinmesi gereken kişinin hatalarını tanıyabilir. Bağımlılık yapıcı bir kişilik için son derece destekleyici, olumlu değişimi etkilemek için kişisel iradeyi arttırmak ve fiziksel beden içine geçen çapalar.