Kanvas Tabloları Nerelerde Kullanmalıyız

5 (100%) 1 vote

Tablolar evimizi, ofisimizi kısaca yaşam alanımızı dekore edebileceğimiz eşyaların başında geliyor. Eskiden yağlı boya tabloları kullanılmakta idi. Hem güzel tabloların pahalı olması hem de orijinal tablolara ulaşmanın zor olması bu tablolara olan ilgiyi azaltmıştır. Teknolojinin ve dijital fotoğraf makinelerinin yaygınlaşması kanvas tabloların doğmasına neden oldu Kanvas, dijital baskı yöntemi ile özel üretim bez parçalarının tablo formuna getirilmesidir. Evinde tablo kullanmak isteyen insanlara sadece klasik motifleri değil, diledikleri fotoğraflarını da kullanma imkanı vermesi kanvas tabloların en güzel yanı. Hem klasik hem de modern ev dekorasyonlarında da kullanılabilen kanvas tabloların fiyatlarının uygun olması da tercih edilme sebeplerinden sadece biri. Ayrıca kanvas tabloların kullanımı da oldukça kolay. Uzun yıllar evinizin her bölümünde rahatlıkla kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edilebilirsiniz. Peki kanvas tabloları nerelerde kullanmalıyız?

Kanvas tabloları evinizde, iş yerinizde, ofisinizde kısaca dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Parçalı ya da tek parça halindeki kanvas tablolar bütün mekanların dekorasyonunu güzelleştirecektir.

 

Kanvas tabloları salonunuzda kullanabilirsiniz

Evimizde misafirlerimizi ağırladığımız salonumuzun dekorasyonuna çok özen gösteririz. İster klasik isterse de modern tarzda döşenmiş salonunuza uygun kanvas tablo modelleri bulabilirsiniz. Klasik salonlar için deniz veya orman manzaralı modelleri, modern eşyaların bulunduğu salonunuz içinde kendi fotoğraflarınızın olduğu ya da geometrik şekillerin olduğu kanvas tabloları tercih edebilirsiniz. Ayrıca led aydınlatmalı tablolar da salonunuza çok şık duracaktır

Mutfağınızda kullanabilirsiniz

Çiçek motifli ya da aile fotoğraflarınızdan yaptıracağınız kanvas tablolar mutfağınızda çok şık duracaktır.

Yemek buharından dolayı çoğu kişi mutfakta tablo olmayacağını düşünür. Kanvas tablolar klasik tablolara oranla daha dayanıklıdır ve motif üzerindeki renkler uzun süre canlılığını korur

Yatak odanızda kullanabilirsiniz

Yatak odaları evimizin en özel bölümüdür. Sevdiğiniz bir düğün fotoğrafınızı veya eşinizle birlikte olan bir resminizi özel olarak kanvas tablo yaptırabilirsiniz. Eşiniz de özel bir resminizin yatak odanızda olmasından mutlu olacaktır.

Evinizin holünde ya antresinde kullanabilirsiniz

Hol ve antre evin giriş bölümünde bulunur. Genellikle mobilya bulunmadığı için boş gözükür.

Eve girdiğinizde sizi karşılayacak olan bir kanvas tablo, holdeki bu boşluğu dolduracaktır.

İş yerinizde ve ofisinizde kullanabilirsiniz

Ofisler gün içinde en stresli olduğumuz yerlerdir. Güzel bir resme bakmak iş stresini üzerimizden alabilir. İş alanınızla ilgili bir kanvas tablo ofisinizin dekorasyonunu zenginleştirecektir.

Alışveriş merkezlerinde kullanabilirsiniz

Alışveriş merkezleri bir çok dükkanın bulunduğu yerlerdir. Boş olan duvarları doldurmak ve müşterilerinizin ilgisini çekmek için orijinal kanvas tablolar kullanabilirsiniz.

Hastanelerde kullanabilirsiniz

İnsanların en stresli olduğu yerler hastanelerdir. Kendileri veya sevdikleri için hastaneye giden insanlar için zaman geçmek bilmez. Hastanenin değişik bölümlerine asacağınız tablolarla hasta yakınlarının sıkıntılarının azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Araba galerilerinde kullanabilirsiniz

Araba galerinde müşterilerinizi klasik otomobil modellerinin basıldığı kanvas tablolar ile karşılayabilirsiniz. Birkaç adet tabloyu belirli aralıklarla yerleştirerek otomobil sektörünün zaman içindeki gelişimini müşterilerinize gösterebilirsiniz. Bu özellikle otomobil meraklıların galeriye heyecanla gelmesini sağlayacaktır.

Restoranlarda kullanabilirsiniz

Yapılan araştırmalar insanların şık ve güzel dekore edilmiş mekanları daha çok tercih ettiğini göstermiştir. Restoranların dekorasyonunda masa, sandalye kadar etkili olan bir eşya da tablolardır. Müşteri profilinize uygun tablolar ile restoranınızı daha şık hale getirebilirsiniz.

Kitapçılarda kullanabilirsiniz

Kitapçılar genel olarak standart bir dekorasyona sahiptir. Büyük rafların içine yerleştiren kitaplar bazen çok sıradan bir görüntü oluşturmaktadır. Raf aralarına ya da kolonlara asabileceğiniz kanvas tablolar, mekana hoş bir görüntü verecektir.