Kan Taşının Bilinmeyen Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Genellikle kan taşları erkek kuaförlerinde görülen ve sakal traşı sonrasında ciltte meydana gelen kanamalar için kullanır fakat kan taşının bilinmeyen faydaları saymakla bitmemektedir.

Kan Taşı Ana Malzemesi

Alum adı verilen malzemeden üretilen kan taşı, birçok şekilde elde edilebilmektedir. Örneğin alüminyum folyo asit ile tepkimeye girip eritildikten sonra kan taşı haline getirilebilir.

Kan Taşı Özellikleri

Biraz yumuşak ve kremsi bir yapıya sahiptir. Şekli ise helytrop’a benzetilir. Genelde 3 köşeli bir şekilde bulunmaktadır. Kuvars ailesindendir.

Kan Taşı Faydaları

Kan taşı aslan, terazi, akrep, yengeç ve koç burçları için şifalı etki gösteren bir taştır.

Bunların yanı sıra stresi azaltma, cesareti arttırma, dayanıklılık ve sabır gücü kazandırmaktadır.

Zihninizin rahatlamasını, kolay motive olmanızı sağlar ve enerji verir. Sporcular tarafından da çok fazla tercih edilen kan taşları; sporcunun kendi içinde ki benlik saygısını ve dengesini sağlar, zihinsel yetenekleri geliştirir. Negatif enerjiyi silme özelliği ile toplum ilişkilerini de olumlu yönde etkilemektedir.

Kan taşının birçok bedensel faydaları da bulunur. Kan taşları kan dolaşımının hızlandırılması için büyük önem taşımaktadır. Bu sayede temiz kan akışı hızlanır daha zinde bi beden oluşur bunun yanısıra damar tıkanıklığı gibi birçok sorunla karşılaşmanızı engeller. Kan dolaşımını hızlandırdığı için yağ yakımını da olanak sağlar. Kan taşları içlerinde birçok mineral ve aminoasitleri bulundurur, lösemi, hıv, AİDS gibi kan ile ilgili hastalıklar için şifalı etkileri vardır. Kanın temizlenmesine yardımcı olur ve lenf benzlerini güçlendirerek çalışmasını sağlar. Birçok dış saldırıya karşıda savaş açar enfeksiyonlara karşı bedenin savunma gücünü arttırır ve bağışıklık sistemini de güçlendirir. Kan temizleme özelliğinin yanı sıra organların kendini yenilemesini ve temizlemesini de sağlar bunların başında akciğerler gelir. Vücutta meydana gelen krampların azaltılmasını sağlar. Birçok ağrının azalmasına yardımcı olur varis, akne, regl ağrıları ve menopozun etkilerini azaltır. Hamille kadınların da kullanması için önerilir çünkü önemli bir mineral olan demir eksikliğine iyi gelir ve fiziki gücü arttırır.

Darbe içeren spor dallarında (boks, kickbox vb.) kan taşı saha kenarlarında mutlaka bulundurulur. Buralarda kan taşının kan durdurma ve ağrıyı azaltma özelliklerinden faydalanılır.