Jasper taşı faydaları ve özellikleri nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Jasper taşları doğada doğal halde bulunan taşlar grubundadır. Jasperin kendine has sanatı, altın güneş, bir gece gökyüzü, haşhaş tarlaları veya derin yeşil bir orman, çöl kumları, dalgalanan okyanus, kırmızı kaya kanyonları türlerinde birçok çeşiti vardır. Her taş, Yaratıcı’nın başyapıtıdır; cesur ve ilkeldir, temelinde katı ve topraksıdır, ilkel kendine yankılanan sıcak, uyumlu bir enerjidir.

Birinin fiziksel beden içinde daha fazla bulunmasına, doğanın ve çevrenin bilinçlenmesine izin verir. Bu enerjileri absorbe etmek, yansıtmak ve bunlarla bağlantı kurmak için insanları tecrit anlarını kutlamaya ve tüm canlılarla tuttuğumuz manevi bağlantıya dair bir bilinç geliştirmeye teşvik eder.

Jasper; konfor, güvenlik, güç ve iyileşme sağlayan topraklama ve istikrar taşıdır. Varlığı aurayı bütünlük ve barış düzeyi ile dengeler, kişinin kendisi için fiziksel düzlemde değil, başkalarına neşe ve sevinç getirmesi için bir hatırlatma görevi görür.

Tarihsel olarak Jasper, tüm eski insanlara ve uygarlıklara izlenebilirdir. Şamanlar, rahipler ve krallar tarafından giyilenler hem fiziksel dünyada hem de manevî alanda kutsal ve güçlü bir koruma taşı olarak kabul edilirdi. Jasper taşları, Eski Mısırlılar zamanlarında ölülerin yanlarında götürmek istedikleri ve bu taş sayesinde de mezarlarda kendilerine şanslar getireceğine inandıkları taşların başlarında gelmekteydi. O zaman ki inanışlılığın farklılığı da ayrı düşündürücü bir olay olarak göze çarpıyor.

Jasper yoğun, opak, mikro kristalin bir taş çeşididir. Nodüller halinde veya çatlaklardaki dolgular şeklinde görülür ve neredeyse her rengin dünyada bulunması mümkündür.

Doğada bulunan yerler veya hayvanlara renk, şekil ve benzerlik gösteren çok çeşitli Jasper taşları vardır. Bir çoğu, çıkarıldığı bölgelere göre adlandırılır; diğerleri onları keşfedenler tarafından seçilir. Burada ele alınacak kadar kapsamlı olmasına rağmen, daha popüler ve tanıdık Jasper taşlarından bazılarını, bazıları kendi sayfalarına ve ek metafizik özelliklere sahip olanlardan bahsedeceğiz. Çok renkli Jasper, hakim renklerindeki veya renklerinin özelliklerini taşırken, yine de enerjilerini zarif tonlarından çıkarır.

Siyah Jasper taşı , normal Jasper taşlarına oranla daha sönük olan bir taştır. Yüksek fiziksel ve zihinsel çabaları güçlendirir, yüksek riskli mesleklerde lanetler, tehditler ve tehlikelere karşı oldukça korumalıdır. Parlak formda, neyin gizlendiğini ayırt etmek için mükemmel bir kundaklama taşıdır. Siyah Jasper taşı, birini derin bir bilinç durumuna sokma ve kehanet rüyalarını, vizyonlarını kolaylaştırma yeteneğine sahiptir. Asalet ve asaletle bağlantılı olarak, adaletsizliğe karşı konuşmaya ve savunmasızlığı savunmak için hoşnutsuzluğa maruz kalmaya cesaret verir.

Dalmaçyalı Jasper taşı soluk gri, krem ​​veya bej kahverengi olup koyu lekelere sahiptir ve bir dalmaçyalı kostümünü andırır. Ruhu güçlendiren ve eğlenceli duygusunu teşvik eden koruyucu ve iyileştirici bir taştır. Hayal kırıklığına ve şüpheciliğe karşı koyar, aile bağlarını uzun vadeli dostlukları güçlendirir, çocuklar ve hayvanlar için sakinleştirici bir etkisi vardır.

Jasper Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Stresin hafifletilmesi ve huzurun oluşması için Jasper taşlarını kullanın ya da yaınızda taşıyın. Temizleme etkisi, negatif enerjiyi ortadan kaldırır ve aurayı dengeler. Sinirleri yatıştırmak ve kişinin odağını arttırmak için kaygılanır ya da kayganlaştırır; kabusları veya zararlı düşünceleri boşaltmak için mükemmel bir taştır.

* Jasper; yaralanma, uzun süreli hastalık veya hastaneye kaldırma sırasında fiziksel ve duygusal cesetleri iyileştirmek ve sürdürmek için mükemmel bir çözümdür. Dünya enerjileri kademeli güç ve yenilenmiş canlılık getirirken, bu sinir bozucu ya da acı verici deneyimleri anlamaya ve devam ettirmeye yardımcı olur.

Jasper taşı, duygusal destek ve kendi disiplininde güç kazandırmanın yanı sıra fiziksel enerji düzeylerini arttırarak mükemmel bir diyet yapmanıza yardımcı olur. Yavaş, kararlı titreşimi aşırılıkları önlemeye yardımcı olur ve azimli bir kişi olmanıza teşvikte bulunur. Aynı zamanda uzun süre açlık durumu yaşayanlar için yararlı olmaktadır.

* Jasper taşı sigarayı bırakmak için dikkat çekici bir tılsımdır ve alkol tüketiminin azaltılmasına yardımcı olabilir. Zamanla sistemden zararlı toksinleri çıkarır ve davranışı devam ettiren duygusal tetikleyicileri serbest bırakmaya yardımcı olur.

* Bu taş, özellikle kalp ve göbek çakraları üzerine yerleştirildiğinde, astral seyahatin güvenliğini kolaylaştırmak için çakraların enerjilerini hizalamak için kullanılabilir. Oldukça koruyucu ve ayrıca rüyalarınızı hatırlamanıza teşvik etmek için kullanılabilir. Jasper taşının doğurganlığı artırdığı düşünülür ve mutlu gebeliklere elverişlidir.

* Jasper, iç organların doku bozulması için son derece onarıcı ve böbrekler, dalak, karaciğer ve karın rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı olduğu bilinir. Mineral içeriği dengelemek için demir, kükürt, çinko ve manganezin vücutta düzenlenmesine yardımcı olur. Jasper taşı suyu sindirim sistemi için yatıştırıcıdır ve vücudu aşırı uyarlamadığı için bir mücevher iksiri olarak özellikle yararlıdır.

* Jasper kan dolaşımının başta gelmesinde, özellikle burun kanamalarında faydalıdır ve hemoroidleri azaltmada yardımcı olur. Epilepsiyi ve gutu rahatlatır, duyusal koku kaybını tedavi etmek için kullanılır.

* Jasper taşı, duygusal beden için güçlendirici bir enerji sağlar; stres hafifletir ve sakin bir istikrar oluşturur. Titreşimine duyarlı olanlar için, vücuda yayılırken özel bir aura, hoş bir his yaratır. Merhamet ve sabır, alçakgönüllülük hatta cömertlik duygularına yaşamanıza davetiye çıkarır.

* Cesaret taşı olan Jasper, tüm araştırmalarda kararlılık ve azim verir. Sorunlarla yüzleştiğinde kişiyi dürüst olmaya teşvik eder ve güvensizlikleri, korkuları, suçlulukları tanımasına ve aşmasına yardımcı olur. Agresif olmaktan ziyade iddialı davranmaya ilham verir ve başkalarıyla uyumlu çalışmak için bir hatırlatma görevini görür.

* Jasper, kişinin dünyaya olan bağını ve doğadaki ruhsal bilgelik, kutsallığı güçlendirir. Birini sıradan ve olağanüstü güzelliğin anlarını kutlamaya ve benlikte, diğerleriyle uyum sağlamaya teşvik eder. Meditasyon ve rüya çalışmasıyla Jasper, Dünya’nın eski geçmişiyle bir bağlantı kurabilir, insanlığın ve gezegenin iyileşmesine yardımcı olmak için günümüzde kullanılmak üzere manevi bilgi edinmesini sağlar.