Güneş Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Güneş taşı doğada doğal halde bulunmasının yanında değerli taşlar ailesine mensup olan taşlardandır. Bu doğal taşlar görsel açıdan oldukça fazla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar. Güneş taşının dış yüzeyi parlak olmasının nedeni güneşe benzemesinden kaynaklanıyor. Güneş kadar parlak ve canlı renkleri etrafına başarılı bir şekilde yayabiliyor. Geçmişten günümüze kadar yaşayan insanlar şimdiye kadar birçok değerli ve doğal taşlar ile karşılaşmışlardır. Ama güneş taşı ile karşılaşmaları uzun bir zaman almıştır. Bu yüzden bu değerli taş ile ilgili bildikleri bilgiler az olduğunu söyleyebilirim. Güneş taşının iç kısmında hatta tam orta denebilecek yerinde kendiliğinden oluşan bi parlak renk çıkışı vardır. Bu parlak renk hem taşın kendi etrafını hem de karanlık bir ortamda çevresinde olan herhangi bir maddeyi aydınlatmasını sağlayabiliyor. Taşın tam ortasından çıkan parlak renk köşe kısımlarına gidildikçe etkisini biraz olsun kaybettiğini söyleyebiliriz. Bu değerli taşın renk açısıdan farklı türleri de bulunuyor. Doğada bulunan bu taşların renk seçenekleri arasında metalik renginde olan turuncu, kahverenginin tonlarının karışımları ve kızıla çalan kahve renkleri bulunuyor. Güneş taşının iç ve dış yapısı hakkında bilinen bir gerçek var ise bu da taşın kendisinin şeffaf bir özelliğinin olmasıdır. Bu doğal taşın doğada bulunduğunu söylemiştik. Bunun yanında dünya ülkeleri arasında birçok ülkede çıkarılarak işlenmelerine de devam edilmektedir. Bu ülkelerden ön plana çıkanlarını sayacak olursak; Kanada, Amerika Hindistan ve Rusya olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Güneş Taşı’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Güneş taşları kalp hastalıkları olan kişiler için ilaç niteliği taşır. Tabiki de bu ilaç niteliği taşır cümlesi manevi açıdan olduğunu söyleyebilirim. Kalp hastalıkları kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Kimi insanda kalp hastalıkları annesinden veya daha büyüklerinden geçme ihtimali olabiliyor. Kimi insanlarda ise yaşamı boyunca yediği ve içtiğine dikkat etmeyenlerde bunun yanı sıra da yaşamını sürdürdüğü yerin temzi veya kirli olmasından bile kaynaklanıyor olabiliyor.
  • Spor yapan kişilerin vcutlarının diğer insanlara göre daha dinç oldukları bilinen bir gerçektir. Spor yapmayan kişiler günlük yaşamlarında iş koşuşturmaları olsun gerekse de evde zaman geçirmeleri olsun hep bir hareketsizlikten dolayı bel kısımlarında, omuz kısımlarında ve sırt kısımlarında ağrıların oluşması kaçınılmaz bir gerçek konumundadır. Bu saymış olduğum rahatsızlıklar kimi zaman insana o kadar bir acı verir ki gün içerisinde geceyi getiremessiniz desek yeridir. O derece ağrılı ve sıkıntılı bir durumun meydana gelmesine neden olur. Bu gibi sıkıntılı durumlara sahip olanların yanlarında Güneş taşlarını taşımaları halinde ağrılarının dindiğine şahit olursunuz. Bunun yanı sıra ağrıları dinene kişilerin de zamanla ağrılarında kaybolma görülecektir.
  • İnsan vücudunda hayati önem taşıyan kanların istemsizce vücuttan sızdırılması halinde bile insanın tüm sistemlerinde bozulmalar meydana gelebiliyor. Sistemlerde bozulmalar insanın sağlığının zedelenmesine ve zamanla da sağlığını kaybetmesine yol açıyor. Vücut içerisinde bulunan kanları damarlar tüm vücuda eşit derece de kalp sayesinde pompalayarak alış verişini sağlıyor. Günlük hayatın koşullarına göre veya yeme, içme değişikliklerine göre damarlardaki bu kanların tıkanma oranları oldukça fazla olabiliyor. Güneş taşı kullanan kişilerin damarlarında bulunan tıkanıklıkların zamanla açıldığı görülmektedir.
  • Günlük hayatın koşuşturması içinde olan insanlarda en çok görülen sıkıntıların başında neredeyse stres geliyor. Stresin listede en başı çekmesinin en önemli nedeni de kişinin yapmak isteyipte yapamadığı işlerinin olmasıdır. Çünkü insanoğlu yaşamı boyunca her zaman rahat ve refah bir düzeyde yaşamanın peşinden koşmuştur. Bu hayallerini başarmak isteyen kişilerde de en çok rastlanan sıkıntılı durum stres yaşama olaylarıdır. Bu durumlarda insan kendine ve çevresine zararı oldukça fazla olabiliyor. Stres gibi durumları yaşayan kişilerin Güneş taşı veya değerli taşları yanlarında taşımalarını önermekteyim. Bu değerli taşlar insandaki stresi hafifleterek olaylara karşı daha pozitif yaklaşmalarını sağlıyor.
  • Güneş taşlarını kullanan kişilerin olaylar karşısında daha akılcı düşündükleri ve bunun yanında da kendilerine olan güven duygularını tazeledikleri bilinmektedir. Çünkü bu taşlar manevi olarak bir hava oluşturduğu için insanın içerisinde olan özgüveni dışarıya vurmasını sağlar.

Güneş taşlarının temizlenmesi aşamasına gelecek olursak; ilk başta bu değerli taşların temizliği için kuru bir bez ile detaylı bir şekilde üzerlerindeki tozların alınması gerekiyor. Bu tozların alınması demek değerli taşın etkisinin daha da fazla artırılması anlamına gelmektedir. Sonrasında temiz akan bir su altına koyularak ortalama 5 dakika süre ile altında temizlenmesini beklemek gerekiyor. Ayrıca sirkeli su veya tuzlu suyun olduğu bez içerisinde ortalama 10 dakika bekletilerek de temizliği yapılmış olur. Bunların haricinde ise toprak altında veya güneş ışınları altında 1 gün boyunca bekletilerek de temizliğinin yapılması sağlanmış olmaktadır.

Geçmişten günümüze kadar yaşamış olan veya yaşamaya devam kişiler bu değerli taşlara oldukça fazla önem vermişlerdir. Değer vermelerinin amacı da manevi ve fiziken insana olan yararlarının bilinmesinden kaynaklanıyor. Bu değerli taşları satın alıp kullanan kişilerin inançlarında da sağlam olmaları gerekiyor. Çünkü bu değerli taşlardan yarar görmek için o taşın getirmiş olduğu manevi havaya eşlik etmek gerekmektedir.

Güneş taşı gibi değerli taşları satın almayı düşünen kişiler bu konuda hassas davranmalılar. Çünkü piyasada o kadar fazla sahte ürün yapıp satan var ki kime inanacağımıza şaşırır olduk. Doğada buldukları sahte taşların üzerlerine yapışkan tozların dökülmesi ile birer değerli taşmış süsü vererk piyasada satışa çıkarmaktadırlar. Toz dökülmesinin haricinde ise ilgili olan değer taşın renginden boya dökülerek sahte olan taşı orjinal taşmış gibi gösterenlerinde piyasamızda çok olduğunu söylemeliyim. Bu gibi durumlardan zararlı çıkmamak adına satın alınacak olandeğerli taşları satan kişi veya kurumları detaylı bir şekilde araştırmak gerekiyor.