Gümüş alyans nasıl genişletilir ? Nasıl Büyür Yada Küçültülür

5 (100%) 2 votes

Nişan , Söz , Düğün , Evlilik için almış olduğumuz alyans yüzükler kilo alma yada kilo verme sebeblerinden dolayı parmağınıza küçük yada büyük gelebilir. Özellikle kış aylarında parmaklarımızın şişmesinden dolayı yüzükler parmağımızı sıkabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu durumun tam tersi durumlada karşılaşabilirsiniz. Kilo kaybettiyseniz eğer alyans yüzükleriniz parmağınıza bol gelebilir. Parmaklarınıza yüzüklerinizin olmaması tamamen kilo alma yada verme ilgili bir durumda karşılaşmayabilirsiniz.

İlk değinmek istediğim konu ise ; yüzük daraltma işlemi nasıl yapılır ? alyans gümüş yüzük nasıl daraltırılır ? Eğer almış olduğunuz yüzük parmağınıza bol geliyorsa yüzüğünüz parmağınızda döner yada durmaz sürekli düşer gibi olur. Bu şekilde bir sorunla karşı karşıya geliyorsanız herhangi bir kuyumcuya giderek ücretsiz olarak parmak ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Yada internette yüzük ölçüsü hesaplaması yazarak ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Eğer çevrenizde gümüş veya altın takı ustası varsa kendisinede danışabilirsiniz. Eğer yüzüğünüz size bol geliyorsa içerisine 1-2 kat astar atarak yüzüğünüzün ölçüsünü parmağınıza göre ayarlayabilmektedirler. Yüzük daraltmasını kesme işlemi yapıldığı zaman iz kalacağı için pek önermiyoruz. Belli bir süre sonra keyif alarak taktığınız alyans yüzüğünüzü artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Daraltma veya büyültme işlemleri bir kaç saatlik işlemler olduğu için pek fazla yüksek ücretleri bulunmamaktadır.


İkinci değinmek istediğim konu ise alyanslar nasıl genişler yada büyütülür ? Kullanmış olduğunuz alyans parmağınızı sıkıyorsa şayet cildinizde kızarma , kaşınma ve sıkışma gibi rahatsız edici durumla karşılaşırsınız. Yüzüğünüzü daraltmak için bahsetmiş olduğumuz işlemlerin yapılması gerekmektedir. İki tür işlemler yüzükleriniz daraltırılır. Birinci yöntem parça alınarak yapılan işlemlerdir eğer düz bombe bir alyans ile herhangi bir iz kalması söz konusu olmaz. Fakat aksine taşlı bir bayan alyansı olursa parça alınarak küçültme işlemi yapılmaz. Bu durumda ikinci yol olarak içerisine astar atılıp daraltma işlemini yaptırmanızı tavsiye ederiz.