Gümüş alyans hangi parmağa takılır

5 (100%) 3 votes

İnsanların sevgilerini ifade ettikleri gümüş alyanslar söz , nişan , evlilik simgesi olarak alınan en özel kararlardan sonra takılmaktadır. Tatlı bir telaştır , her yanımız farklı bir heyecanla sarar dört bir yanımızı.. Peki en çok en çok merak ettiğiniz evlilik , nişan , söz yüzükleri hangi parmağa takılır ? Bu soruyu bu ara çok duyar olduk. Bir çok kişi bu konuda hangi parmak olduğunu tam olarak bilmediği için karıştırmaktadır. Bu konuda artık açıklama gereğinde bulunmak istedik.

Alyans , iki insanın birbirine karşı olan yoğun ilgisinin sevgiye dönüşmesinden sonra aldıkları kararla bağlılık yemini ettiklerini sembolik olarak göstermektedirler. Öncelikle aileleler arası söz yapılmaktadır , ardından nişan töreni yapılır. Bazen her ikisi bir arada yapılabildiği gibi söz ve nişan belirli aralıklarlada yapılabilmektedir.

Söz ve nişan yüzükleri sağ ele takılır. Bu bir nevi evlilik yolunda olduğunuzu fakat henüz evli olmadığınızı göstermektedir. Söz aşamasında genellikle tek taş yüzüklerini takmayan bayanlar nişan töreninden sonra tektaş yüzüklerini alyans ile birlikte takmaktadırlar. Sade alyans kullanmayı seven bayanlar ise tektaş yüzükler pek önemli olmadığı görülmüştür. Yüzükleri birlikte takacak olan bayanlar için nacizane önerimiz renklerine dikkat etmeleridir. Beyaz altın seviyorlarsa ikisinide beyaz yada ikisinide sarı olarak almalıdır.

Son aşamada evlilik adımına geçildiğinde ise artık yüzükler sağ parmaktan sol parmağa geçilmelidir. Bayanlar bu durumda tek taş yüzüklerini ise sağ parmağında kullanabilirler. Ayrıca son dönemlerde gözde olan tek taş ve beştaş bir arada kullanımıda oldukça yaygınlaşmıştır.