Grossular taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Grossular taşı, doğada doğal halde bulunan ve değerli taşlardan sayılan ender güzellikteki taşlardır. Grossular taşı, kalsiyum alüminyum silikattır ve açıktan koyu sarıya, altın, turuncu, kırmızı ve koyu kırmızı renklere sahiptir; daha popüler tonlar yeşil renktedir. Adı çileklerin renklerinin açık yeşil benzerliği nedeniyle, gooseberries kelimesinden Latince bir halden türetilmiştir. Güçlü bir refah taşı olan Grossular taşı, fiziksel düzeyde, sağlıkta veya zenginlikteki tüm kısıtlamaları iyileştirmektedir. Yeşil Grossular taşı özellikle rejeneratif bir enerjiye sahiptir, para sorunları yaşayan ve reform yapmak isteyenler için idealdir. Güçlü bir taş olan Grossular taşı, yeni ticari girişimlerden fayda sağlayarak büyümeyi ve sıcak istemci temasını teşvik edecektir. Dava ve tepkilerde daha düşük tepki ve tepki biçimleri ile sevgi dolu yanıt biçimlerine dönüşen kararlılığı güçlendirir. Grossular taşı, gevşemeyi arttırır ve akışla birlikte ilerleyerek hizmete ve işbirliğine ilham verir. Ayrıca; romantizm ve eğlenceyi pratik bir hayata enjekte eder, endişe ile tartılmış bir aşkta tutku ve enerjiyi artırır.

Grossular taşı fiziksel şifa özellikleri, yeni hücre büyümesini yenileyerek ve kanı uyararak hastalık veya travmanın iyileşmesinde yardımcı olmayı içerir. Aynı zamanda vücuttaki iltihapları detokslayarak hafifletir, bağışıklık ve solunum sistemini güçlendirir. Grossular taşı, duygusal aşırılıkları yatıştırmak ve azaltmak, toplumsal gelişmeyi ve topluma hizmet teşvik etmek için mükemmel bir görev üstlenir.

Grossular taşı, üç tanrıçayı onurlandırır ve sayısız renk enerjisine, yemyeşil ışınlardan güneşin en sıcak tonlarına kadar çok sayıda melek çizer. Grossular, ocak ayının geleneksel doğum yıldızıdır ve çeşitli tonlarından dolayı Grossular taşı, ilkbaharın başından ortasına kadar doğanın doğal doğum yıldızıdır.

Grossular Taşının Faydaları Nelerdir ?

* Grossular taşı, hastalık veya travmadan kurtulmada önemli bir yardımcıdır ve vücuda hücresel rejenerasyonda yardımcı olur. Karaciğer ve böbrekleri güçlendirdiği, yağ metabolizmasını düzenlediği, cilt ve müköz zarlardaki iltihapları hafiflettiği düşünülmektedir. Romatizmaya yardımcı olur ve damar tıkanıklığını önler.

Grossular taşı özellikle önceki tüm ilişkileriniz bir drama olsaydı, duygusal aşırılıkları yatıştırmak ve azaltmak için mükemmel bir taş görevi taşırdı. Yenilenen yeşil tonlarında eski duygusal travmaları veya yetersizlik duygularını serbest bırakır ve sosyalleşmeyi ve yeni güven teşvik eder. Hayatlarının büyük bölümünü yaşamla başa çıkmak için harcayanlara yardımcı olur. Grossular taşı, değişikliğe yardımcı olur ve topluluk ruhunu besler. Sosyal ortamlarda hayal gücü ve yaratıcılığı destekler. Kooperatif çabasıyla hizmet idealine ilham verir.

* Grossular taşı, fiziksel zenginlikten İlahi olana ruhsal bağlantıya kadar bol miktarda öğüt verir ve tecrübelerimizin her seviyesinde rızık almamıza yardımcı olur. Neyin var olduğunu kutlamamıza ve şükran duygusunu öğretmemize yardımcı olur.

* Grossular taşı, doğru atmosferi ve ahlakı korumak için manevi ürünler veya hizmetler sunan şirketler için özellikle yararlıdır, ancak aynı zamanda gerekli kârın uygulanabilir olmasını sağlamaktadır. Yetenekleriniz için tanınma şansını artırmak için renksiz Grossular taşı kullanın. Kırmızı veya Turuncu Grossular taşı özellikle muzip komşulara veya fiziksel tehditlere karşı emici bir kalkan gibi davranır ve pisliği geri yansıtmaktadır.

* Doğal yeşil taşı kolye ya da yüzük olarak kullanın ya da kendi nimetinizi tanımanıza yardımcı olan ve eksik olanı elde etmeye çalışmak için yüreğinizin yanında taşıyın. Yeşil taş, işyerindeki rekabeti azaltıyor ve evdeki kardeşler arasındaki aşırı şiddetli rekabeti önlüyor.

Grossular Taşlarının Renklerine Göre Özellikleri

Yeşil Grossular taşı; doğanın, gelişimin ve yaratmanın ve doğanın sürekli yenilenmesinin dünyadaki yaşam gücünün güçlü bir borusu olan bir büyüme etkisidir. Aile ilişkilerinin yeni gelişip gelişmediği ya da yeni bir iş girişi olup olmadığı, beslenmesinde güçlü bir yardımcıdır. Yeşil taş, kursla ilgili bir girişim, programdaki bir proje ve yol boyunca yaşamı sürdürmek için mükemmeldir. Daha açık olarak söylemek gerekirse yeşil taşlar, manevi büyümeyi ve daha yüksek bir amaca olan bağlılığı telkin eder. Yeşil renkte olan Grossular taşı, baharın kalbinde (20 Nisan – 20 Mayıs) doğacak kadar şanslı olanların doğal doğum yıldızıdır.

Sarı Grossular taş, yeni ilgi alanlarını ve yeni ilişkileri sağlamlaştırma, sizi farklı bir ışık altında görmenizi sağlayacak gücü getiriyor. Açıklık katacak şeyleri uyandırır ve hayata, ilişkilere, iyimserlik ve anlam katar. Açık sarı taşlar, iyi iletişim kurmada yardımcı olarak yeni ilişkilerin iyi bir başlangıç ​​yapmasını sağlar. Bilmekte olduğunuz kişinin veya grubun ihtiyaçlarına odaklanmanıza yardımcı olurlar.

Altın Grossular taşı emek verilmesi dahilinde kişiye hayatında başarılar sağlar. Bununla birlikte de başarıların gelmesiyle kişi de mutluluk ve sevincin artarak devam ettiği görülür. Geleneksel olarak kralların, zenginliklerin ve güneşin rengidir. Altın aklımızın derin bir bölümüne dokunuyor, mistik yerler ve macera görüntüleri yaratıyor. Işık altın taşları bize hayatın neşesinden ve hoşnutluğundan kaynaklanan basit zevkleri sağlar. Karanlık altın taşın, daha derin, daha belirgin bağlılık ve bağımlılık duygusu vardır; bize olgun bir coşku ve ömür boyu sürecek bakım, sevgi taahhüdünü paylaşma yeteneği sağlar.

Turuncu Grossular taşı, sevinç, dostluk, zevk ve aile birlikteliği getiriyor. Bu, ortak yaşamlarımızın parçalarını birleştiren, her şeyi ve insanları bir araya getiren, mutlu ve paylaşımcı bir taştır. Bu değerli taşlar fiziksel zevk ve samimiyet taşıdır. Açık renklerde olan turuncu taş, dostluk ve sevecenlik, karanlık taşlar ise mahkum olma ve ev hapsi havası yaşatma hissini derinleştirir.

Kırmızı Grossular taşı, korkusuzluğa dayanan ve kişinin kendine güvenini getirir. Tutku, enerji ve yaşamın rengini yansıtarak etkilemektedir. Çok güçlü bir renk olan kırmızı benliğini kan renginden alır. Koyu kırmızı taşlar, güçlü, derin duygular, dayanıklı enerji ve sessiz bir tutku barındırır. Eril bir renktir, özellikle bağlılığın arttırılması ve yaşamın ciddiyetinin görülmesi için yararlıdır.