Garnet Taşının Özellikleri , Faydaları , Yapısı Nelerdir?

Beğendiysen Oy Ver

Doğamızda var olan pek çok taş mevcuttur. Bu taşlardan biri de garnet taşı, halk arasında bilindiği üzere de lal taşı olmaktadır. Garnet taşının özellikleri nelerdir? Ne işe yarar? Nerelerden temin edilebilir? Gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Garnet Taşının Yapısı

Siyah, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu ve pembe gibi pek çok renkte bulunabilen garnet taşları, genel olarak opak ya da şeffaf bir yapıda olabilmekte. Boyut olarak kesitli ya da daha büyük ebatlarda da bulmak mümkün. Bu taşa yüklenen daha derin anlamlara bir göz atmak gerekirse, merhamet taşı ve hayal kuran gibi farklı isimlere de rastlayabiliyoruz. Genel olarak ovalimsi bir görünümde bulunurlar ve aynı zamanda da sevgi ve şefkat sembolüdürler. Daha çok süs eşyası, biblo gibi görsel unsur olarak kullanılmakla birlikte, zımpara, bileme aracı olarak da fayda sağlanabilen taşlar arasındadır.

Garnet Taşının Faydaları nelerdir?

Her taşın kimyasında olduğu gibi garnet taşının da kimyasında bulunan bir takım unsurlardan dolayı şifalı bir taş olduğu biliniyor. Faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan bu taşın ilk faydası, bir ortamda bulunan negatif enerjiyi, pozitif enerjiye dönüştürmek için ilk başvurulan taşlardan biridir. İnsanları pek çok kötülüğe karşı korumasıdır. Yine pek çok bulaşıcı hastalık tedavisi ve hormanel rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılıyor. Hafıza kuvvetlendirme özelliği, bedensel güç dengesi kurma gibi faydaları ile pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Uyuduğumuz yastığın altına konulduğunda ise, kişiye daha rahat ve daha sağlıklı bir uyku vaat etmektedir. Tüm bunların yanı sıra kuyumculukta da ön planda olan bu taş pek çok kolye, yüzük, bileklik tasarımları ile birleştirilerek ortaya çok güzel ürünler çıkarılmaktadır.