Galen Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Galen taşları, sülfür ailesine ait olan ve yoğunluğu açısından oldukça katı olan bir taştır. Eski Mısırlılar, güneşin parıltısını azaltmak ve sinekler tarafından taşınan hastalıklardan korumak için onu gözleri altında olarak kullandılar. Galen; Peru, Almanya, Birleşik Krallık, Brezilya ve ABD’de yaygın olarak bulunur.

Galen taşı var olan nihai topraklama taşlarından biridir. Duygusal blokları kaldırabilecek çok uyarıcı ve dengeleyici bir enerjisi vardır. Bu taş zihninizi yeni kavramlara açacaktır . Ayrıca negatif enerjileri de emer ve onları faydalı, yükseltici enerjilere dönüştürür. Galen, yaşamınızda karışıklık, çatışma ya da aşırı işlenmiş duyguların olduğu alanlara istikrar ve güvenlik getirir.

Enerjinizi toplayıp merkezileştirmek için kullanılır, bilgelik ve aydınlanma için yeni yolları uyumlu bir şekilde açar. Barışı, ahengi geliştirecek ve sizi daha sevecen, affedici ve anlayışlı olmaya teşvik edecektir. Galen diğer taş ve kristallerin gücünü artıracaktır. Onların netliği ve saflığı ile onları artıracaktır. Düşünmeniz ve konuşmanız neticesinde yardımcı olur ve kendi kararlarınızı vermeden önce bir hikayenin her iki tarafını da görmenizi sağlar.

Bu taş aynı zamanda ruhsal bilginize erişmenize ve zorlu bir karar verirken size daha iyi bir bakış açısı sunmanıza yardımcı olacaktır. Bu taş, fiziksel beden ile ruhani beden arasında uyum sağlayacak bir taştır. Yaşamınızda barış ve hoşgörüyü teşvik edecek, zorlu zamanlarda size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Ayrıca hayatınızda gerçekleşecek kendini sınırlayan olayların sayısını da azaltacaktır.

Galen ruhsal yolculuğunuzda ve dönüşüm sürecinizde size yardımcı olacaktır. Çok fazla değişiklik olduğunda bile sizi güvende ve demirlemiş olursunuz. Galen, ışığı gölgenizin en karanlık ve en derin bölümüne yansıtacak güçlü bir ayna görevi görecektir. Korktuğunuz kendinizinkini kucaklamayı öğrenirken barış, hoşgörü ve nezaket teşvik edecektir. Aynı zamanda bir takım zorluklarla karşı karşıya olduğunuzda bile iyi olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacak güçlü bir merkezleme enerjisi sağlayacaktır.

Galen Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Fiziksel iyileşme söz konusu olduğunda, Galen iltihapları ve deri döküntülerini azaltma yeteneğine sahiptir. Ayrıca kan dolaşımını uyarabilir ve damarların sağlığını iyileştirebilir. Galen taşlarının iyileştirici enerjileri, bağımlılıktan kurtulduğunuzda vücudun direncine de yardımcı olabilir. Aynı zamanda saçlara faydalı çinko ve selenyumun asimilasyonunu da geliştirebilir.

Galen, görevlerinizi tamamlayabilmeniz ve hedeflerinize ulaşabilmeniz için kişisel gücünüzü kullanmak için size ilham verecektir. İşler zorken ve başarıya giden yol uzun ve sargılı olsa bile, başarılı olmak için motive olacaksınız. Derinlemesine korkularınızın üstesinden gelmenize ve hesaplanan daha fazla risk almak için size ilham verecektir.

Galen, ilişkinizde daha fazla sevgi ve uyuşmaya sahip olmak istediğinizde, kendinizi veya ilişkinizi değiştirmeyi, dönüştürmeyi ciddiye aldığınızda çok yararlı bir taş olacaktır. Aşk yolculuğunuzda size yardımcı olacak son derece etkili bir taş çünkü size iyi tarafı ve kendinizin kötü tarafını nasıl kucaklayacağınızı gösterecektir.

Zorlu koşullar karşısında sizi güçlü ve cesur tutacak güçlü topraklama taşıdır. Size zorlu ve rahatsız edici görevleri üstesinden gelme imkanı verecektir. Ayrıca, duygusal istismar ya da travma yüzünden kaybettiğiniz kişisel gücünüzü nasıl geri alabileceğinizi gösterecek bir taş konumundadır. Galenin enerjileri kalbinize iyileştirici, sizi incitmiş veya haksızlığa uğrayan kişilere bağışlar, kalbiniz, zihniniz ve ruhunuzda barış sağlar. Galenin enerjileriyle dolaşırken, değişikliklere, uzlaşmaya ve iletişimden daha fazla hoşnut olacaksınız.

Birbirinize olan bağlılığınızı güçlendirecek ve günaha uzak durmanıza yardımcı olacaktır. İletişim ve güven yoluyla boşluğu doldurmaya yardımcı olacaktır. Galen taşı, sevdiğiniz için en büyük korkularınızla yüzleşmenize, böylece sevdiğiniz ve sevilmek anlamına geldiğini tam olarak keşfetmenize yardımcı olur. Aynı zamanda size daha iyi ve daha akıllı bir insan olmaya, geçmişin aynı hatalarını yapmamaya ilham verecektir.

Galen Taşları Nasıl Kullanılmalıdır ?

Galenin metal enerjisi var. Bu taşı konsantre etmek, çalışmak, yeni fikirler üretmek veya güç toplamak için kullandığınız alanı artırmak için kullanın. Galenin kullanılması, konsantrasyon ve kararlılık enerjilerini hayatınıza, evinize getirecektir. Olmanız gereken yollarla güçlü ve cesur olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Metal enerjisi odanızın veya evinizin batı ve kuzeybatı bölgeleriyle de ilişkilidir.

Galen taşının enerjileri ile çalışırken, hayatınızdaki daha yardımsever ve merhametli insanlara hoş geldiniz deyin, ayrıca bol bol sevap alırsınız. Yanınızda bir parça Galen taşı olması, size daha fazla seyahat imkânı da getirir. Kişisel konutunuzdaki enerjileri hem kişisel hem de mesleki hayatınızda geliştirecektir.

Ailenizdeki veya evinizdeki çocuklar ile bağlarınızı güçlendirecektir. Galen taşı hayatınızı daha iyi hale getirme çabalarınızı güçlendirecek ve ilişkileriniz daha tatlı olmasına katkıda bulunacaktır. Galen, donuk, gösterişsiz veya yorulmamış olan arta kalan yönlerine konsantre olma çabalarınızı artıracaktır. Yatak odasında, bayat ya da sıkıcı geçen uzun vadeli bir ilişkiden kurtulmak için bir Galen taşı parçasına sahip olduğunuzdan emin olun. Bu taş eski hissi tekrar yeni gibi hissetmenize yardımcı olur ve kıvılcımı yorgun ilişkilere geri getirir. Galen taşı, romantizm bölümündeki becerilerinizi de cilalayarak aşk, romantizm ve bağlılığa yeni yaklaşımlar bulmanıza yardımcı olacak.

Bilgisayarın önünde saatlerce vakit geçirirken kullanmak için yararlı bir taş olduğundan, Galen taşlarını ofisinizde istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Galen taşının yüksek kurşun içeriği vardır ve iç kullanım için önerilmemektedir. Bir iksir haline getirilmemeli veya çocuklarda kullanılmamalıdır. Galen taşını elden geçirdikten sonra eller iyice yıkanmalıdır, yüzeyler silinmeli, temizlenmeli ve sterilize edilmelidir.

Galen Taşı Hakkında Fikirler

Galen, hayatınızdaki her seviyede dengeyi sağlayacak bir uyum taşıdır. Zihninizi açar, böylece genişletilmiş fikirlerin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişinizde kök salmış kendi kendini sınırlayan düşüncelerinizi de eritecektir. Bu taş sizi kusurlarınızın ve varlığınızın en karanlık taraflarını keşfetmeye, kabul etmeye teşvik edecektir. Kim olduğunuzu tam olarak kabul ettiğinizde, kusurlarınızı size karşı kullanamaz. Bu taşı seçtiğinizde, hayat için bir arkadaşınız olacak. Barış, sakin, uyum ve denge sağlamak için Galen taşının destekleyici şifa özelliklerine ilgi göstermek gerekiyor.