Florit Taşı Faydaları ? Özellikleri ? Nerelerde Kullanılır?

Beğendiysen Oy Ver

Doğa tarafından bize sunulmakta olan şifa taşlarından birisi de florit olmaktadır. Florit taşı geniş tedavi etkisi olma sebebi ile geçmiş tarihlerden bu zamana kadar gelen eski devir itibari ile kullanıldı.

Florit Taşı Özellikleri

Özellikle tespihte, takı tarzı eşyalarda kullanılır. Kuzey Amerika, Çin ve Güney Afrika’da önemli rezervlere sahip olan taşı ülkemizde ise Kırşehir ilinde bulunan kaman ilçesinde çıkarılan madendir.

Florit Taşı Faydası

Florit taşı nerelerde kullanılır? Cinsel istekte artış gösterir. Florit taşı virüs için de faydalı olur. Ülser tedavisinde etkili olur. Nezle, grip ile sinüzit hastalık tedavinde de başarılı bir sonuç elde edilmiştir. Romatizma, sinirsel rahatsızlıkların yanı sıra birçok rahatsızlıkta da tedavi tercih edilir. Baş ağrısı karşısında etkili olur. Boyun bölge yakın kullanımında dikkat artışı alır ve yetersiz bir hissi yok etmektedir. Bu özellik dolayısıyla da yapılmasından çekinilecek olan ve yetersizlik zamanında kalınmış olduğu hissi işleri de fayda sağlar.

Araba kullanılma çekingesi yaşayanlar bu taşı kullanabilirler. Kişide analitik bir yetenek güçlenmesine olanak sağlar. Zihin açıklığı ile konsantrasyon artırma etki dolayısı ile de dikkat gerektirmekte olan işler yapanlar için (öğrenci olanlar özellikle) faydalı bir taş olmaktadır. Kişi zihninde ruhu ile de uyum içinde olma durumunu sağlamaktadır. İlginç proje hayata geçirebilmesi adına yardımcı olur. Konsantrasyon artırmada ve sezgi güçlenmesine sebep olur. Kişi anıları tutsaklığı kurtulmasını sağlamakta ve duyulmakta olan boşluk hissinde yatışma sağlar. Düzenli olmayan ve dağınık his sağlayan anlar için de denge ile dinginlik vermektedir. Enerji, yatıştırma ve huzur verme şeklinde olur. Şeffaf florit ise diğer taşlar ile birlikte kullanılır ama mor florit diğer taş türleri ile beraber kullanılması durumunda etkisi zayıf olur. Belirsiz ve karmaşık olan düşünceler için florit taşını kullanabilirsiniz.