Ender Saraç Ödem Söktürücü Çay

Beğendiysen Oy Ver

Ödem, kişinin günlük hayatta beslenmesi ve rahatsızlıklarından dolayı kullandığı ilaçlar yüzünden vücutta aşırı su birikiminin olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bazı rahatsızlıklarda ödem oluşumu vücutta sıkça karşılaşılmaktadır. Özellikle kadınların adet döneminde aşırı şişkinlik ile karşı karşıya kalmaları vücudun ödem yaptığını gösterir. Birçok kadın bu konuda oldukça şikayetçi olmaktadır.

Ödemin oluşmasına sebep olan başlıca faktör tuzlu gıdaların sık tüketilmesidir. Bunun yanı sıra şeker hastaları da sık sık bu sorsun ile karşı karşıya kalmaktadır. Ender Saraç ödem söktürücü çay tarifi ile birçok kişinin bu sorundan kurtulmasını sağlamıştır.

Ender Saraç ödem söktürücü çay tarifi;

Mısır püskülü

Kiraz sapı

Maydanoz

Yeşil çay

Karanfil

Bu bitkileri kaynayan su içerisine ekleyerek 4 dakika demlenmesini sağlayarak ılık bir şekilde bu çayı tüketmeniz gerekmektedir. Ender Saraç ödem söktürücü çayı sabah kalktığınızda aç karnına bir fincan tüketebilirsiniz. Gün içerisinde akşam saatlerinde tekrar tüketerek vücuttaki ödemin hızlı bir şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz.

Ödem söktürücü bu çay ile vücutta istenmeyen su birikmesinin önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Ayrıca ödem oluşumunu engellemek için günlük sıvı tüketimlerinizin arasına bu bitki çayını ekleyerek engel olabilirsiniz. Vücutta biriken suyun şişlik yaparak kişiyi rahatsız edişi kişide halsizliğe sebep olabilir. Bu yüzden ödem oluşan vücutta ödemin idrar yolu ile atılması sağlığı koruyucu etki sağlayacaktır. Yaz aylarında bu çayı buzlu olarak da tüketebilirsiniz.