En Güzel Bahçe Dekorasyonu Önerileri

5 (100%) 1 vote

Dekorasyon her bahçeye çok kişisel bir dokunuş kazandırır. Ahşap, metal, doğal olsun bahçe dekorasyonunu satın alabilir, aynı zamanda kendiniz de yapabilirsiniz. Gelelim konumuza en güzel bahçe dekorasyonu önerileri nelerdir? Sizin için bir çok seçenek hazırlanmıştır.

1.Bahçe Figürleri

Bahçe dekorasyonu, büyük veya küçük, modern veya doğaya yakın her bahçeye sığar. Doğal bahçeler için söz konusu olan doğal dekoratif objeler ve bahçe figürleri, modern veya resmi bahçeler için oldukça basit nesnelerdir, parlak renkli objeler daha güzel gözükmektedir. Temel olarak, çok fazla bahçe aksesuarları bahçeye aşırı yüklenir ve daha küçük görünmesini sağlar. Ağır heykeller ve diğer büyük nesneler, bahçe tasarımında bahçe dekoru olarak planlanabilir. Çam yaprakları veya bin yıllık yapraklar gibi su bitkileri bahçe masası için mükemmel bir bahçe dekorasyondur.

2.Bahçe Dekorasyonunu

Eski bir ağaç kökü bile güzel ve göz alıcıdır, eğer Moose veya Sedum türlerini koyarsanız, kökün zamanla daha fazla rustik görünmesini sağlar. Bireysel doğal taşlar veya kayalar da bahçe dekorasyonu olarak uygundur. Sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda kaya oluşumlarındaki yüzleri veya efsanevi yaratıkları keşfettiğinizde hayal gücünüzü de uyarırlar. Doğal taşlar, sadece bir bahçe dekoru kadar iyi görünmeyen, kertenkele ve diğer hayvanları da çeken duvarlara ve kuru taş duvarlara dönüştürülebilir. Kuru taş duvarlar genellikle temel olarak sağlam çakıl veya taş levhalar gerektirir ve eğime doğru hafif bir eğime sahip olmalıdır.

3.Bahçe Dekorasyonu Hava Koşullarına Dayanıklı Olmalıdır

Bahçe dekorasyonun hava şartlarına dayanıklı ve iyi emniyetli olması gerekir, rüzgârda hiçbir şey bahçede uçamaz. Rüzgâr çanları da, hangi yükseklikte asıldıkları önemlidir. Yolunuza çıktıklarından ve onları hızlı bir şekilde çıkarabilmeniz için değil, bir fırtınada hasar görmemeleri için dikkat etmeliyiz

4.Kullanılan Dekorasyon

Dekoratif püsküllü ahşap, metal veya beton gibi eski püskü stilde dekorasyon, bahçeye İngiliz tarzı gibi rustik bir dokunuş kazandırır. İdeal ev yapımı ile mükemmel bir şekilde birleştirilen modern dekor elde edilmektedir. Bitmiş şık bir dekorasyon her zaman göz alıcıdır. Zaten paslanmış olabilecek eski tırmıklar, örneğin, sepetleri asmak, mükemmel duvar montajı sayesinde güzel gözükmektedir.

5.Bahçe Dekorasyon Olarak Işık

Işık ve ateş, bahçe aydınlatmasının güvenliği ve atmosferi sağladığı gecede özellikle atmosferik bir bahçe dekorudur. Işık, bir bahçe dekorasyonu olarak çeşitli şekillerde ortaya çıkar: LED, halojen lambalar, hatta mum, yangın kâsesi ve meşaleler şeklinde. Gün boyunca elektrikli ışıklar taşların arkasına ya da çalıların arkasına saklanır ve sadece akşam gösterileri için hayat bulur. Ve sonra ani, hatta tüm bitkiler, gün boyunca fark edilmeyen bahçe süsleri haline gelir.

6.Asya Bahçe Dekoru

Japon veya Asya bahçe dekoru uyum ve huzur anlamına gelir. Bu küçük bahçelerde ve hatta üzerinde belirli bir alanda iyi çalışırsa teras veya balkon çok rahat olmaktadır.. Boyut her şey değil, ama tutarlı olmalı. Bir taburede bir yalnız Buda figürü birkaç dekoratif unsurların kombinasyonu ile mümkündür, Küçük bir çeşme, bambu ve bir tencerede Japon akçaağaç tarafından çerçeveli veya bir bonsai yalnız küçük bir alanda güzel gözükmektedir.

7.Paslı Bahçe Dekoru

Güneş saatleri, fenerler, şamdanlar, kafes yardımcıları veya fantezi figürler: Edelrost adı verilen bahçe dekorasyonu giderek daha popüler hale geliyor. Hiç şaşmamak gerekirse, sıcak kahverengi veya parlak turuncu tonlarda soylu patinaya sahip nesneler bahçede harika bir uyum içinde olabilir ve ahşap veya bitkilerle birleştirilebilir.

8.Yeni Renk Nüansları

Taş zeminlerde, yağmur yağdığı zaman lekelere neden olabilir. Bahçe dekorasyonunu ahşap bir tabağa veya yere koymak en iyi yerdir. Pas lekelerini dışarıda bırakmak isteyen veya belirli bir rengi kalıcı olarak korumak isteyen herkes Edelrost’a özel bakım yağları ile davranır.

9.Edelrost Nedir?

Aslında, pas, istemeyen bir şeydir, çünkü metal nesneler hasar gördükleri anda paslanırlar. Edelrost, geniş bir alanda kontrollü koşullar altında çıplak çeliği paslayabileceğiniz anlamına gelir. İlk başta olağandışı sesler duyulsa bile, bu paslanmaz çelik çeliği bir kat boya gibi hava ile hızlı paslanmaya karşı korur.

10.Metalden Yapılmış Yangın Sepeti

Çoğunlukla sağlam, hava koşullarına dayanıklı yapısal çelik, sözde Corten çeliği kullanılır. Çıplak çelik asitle işlenir ve kademeli olarak bir pas tabakası oluşturur. Normal çelik daha hızlı paslanır, ancak daha ucuz olduğu için bahçe dekorasyonu için de kullanılır.

11.Bahçe Dekoru Ne Kadar Sürer

Paslanmaz çelikle süslemek, nesnenin suyla veya toprakla sürekli teması olup olmamasına bağlı olarak 10 ila 30 yıl arasında bahçede kalır. Doğrudan dikilmiş bir kabuk, bağımsız bir heykel veya bir gölgelik altındaki bir nesne kadar sürmez.

12.Pratik Dekorlu Bahçe Dekoru

Kuş evleri veya yuva kutuları, süs değerine ek olarak çok pratik bir kullanıma sahiptir. Tabii ki, bu aynı zamanda süslü bir elbise içinde asil bahçe aletleri veya ekiciler için de geçerlidir.

13.Bahçe Dekorasyonunda Bitkiler

Parlak kırmızı, parlak sarı ya da zengin mavi: Yatakta ya da kovada yemyeşil bir çiçek, her bahçe sahibinin hayalidir. Çiçeklerin yatakta bahçe süsleri olarak gösterilmesi için bitkileri en baştan düzenlemeliyiz. Güzel bir uzun ömürlü çiçek yatağının özü sadece uyumlu bir renk kombinasyonu değil, aynı zamanda ışıktan koyu tonlara doğru orandır.