elmas taşı

Elmas Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

2.4 (48.57%) 7 votes

Elmas, en ünlü ve tüm değerli taşların efsanesidir ve birçok açıdan çok benzersizdir. Yeryüzündeki en zor madde olduğu için ünlü olan bu köpüklü ateş, dayanıklılık ve nadirlik elması tüm değerli taşlardan en çok ödüllendiriyor. Hiçbir değerli taş, Elmas taşı kadar cazip ve ilgiyi içeremez.

Taşlar olarak kullanılan çoğu Elmas renksiz veya çok hafif renklidir. Bununla birlikte, fantezi olarak bilinen renkli Elmaslar son derece nadir ve değerli olabilir ve şimdiye kadar bilinen en değerli taşlar fantezi Elmas olmuştur. Aslında fantezi Elmas, canlı renklerle bilinen Elmas’ın tarihsel olarak karat için bir milyon doların üzerinde satılmasıyla insanın bildiği en değerli maddelerdir.

Manevi gücüne ek olarak Elmas yenilmez bir sertliğe sahiptir ve antik çağlardan beri zayıflık taşı olarak bilinir; zafer, üstün güç, dayanıklılık ve cesareti kullanıcıya sunar. Yıldırım ve korkusuzluk korumanın özellikleri ile ilişkilidir. Zenginlik sembolüdür ve yaşamında bolluk tezahür eder; enerjiler, amaçlar ve niyetlerin bir yükseltecidir. İyileşme için diğer kristallerin titreşimlerini büyütmede oldukça etkilidir. Özellikle altın seti ve sol kola takılması oldukça faydalıdır.

Elmas, az bulunurluğu ve güzelliği ile saflık ve masumiyet, sevgi ve sadakat simgesidir. Karakterin, ahlakın ve kendine, başkalarına sadakati kucaklamaktadır. Bu, kişinin fiziksel alana girdiği sevecen ve açık doğayı gösterir, hakikatin ve güveni teşvik eder. Bu, eski çağlarda yalnızca bir hediye olarak kabul edildiğinde erdemli olarak güvenilir sayılan, sevgiyi taşıyan bir kristaldir. Bugün nişan yüzüğü, alyans ve mücevher ürünlerinin diğer parçaları, kişilerin sevgiye sunulmasını sembolize ediyor.

Yapısı mükemmel olan Elmas taşı; ışık yansıması ve dağılma gücünde benzersiz olan taşların kralı olarak bilinir ve bilinen en sert doğal maddedir. Yaşamın temel unsuru olan saf karbondan oluşan sertlik ölçeğinde yoğun ısı ve basınç altında toprağın manto derinliğinde kristalize olan tek taştır.

Elmasın kristal simetrisi, üçgenler, küpler ve amorf şekiller oluşturan kübiktir ve şeffaf, yarı saydam veya opaktır, yağlı bir parlaklık ve mükemmel bölünmeye de sahip olmaktadırlar. Elmas genellikle beyaz, siyah ve çeşitli sarı, kahverengi, mavi, yeşil, pembe, kırmızı, şampanya kahverengi, konyak-kahverengi tonlarında ve çok nadiren lila olarak formüle edilmiş olsa da renksiz olarak düşünülür. Kaliteli Elmas taşlara dikkatlice kesilir ve takılarda kullanılırken daha az elmas, özellikle kesme ve parlatma için endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Metafizik kullanım için Elmas kristalleri elmasları kesmek için tercih edilir çünkü doğal şekil onlardan geçen enerjileri güçlendirmek ve uyumlaştırmak için kullanılır.

Elmas Taşlarının Kullanımları

Elmaslar mükemmel iletkenler ve enerji yükselticileridir, düşünce ve hisleri absorbe ederek onları dışarıya yayarlar. Etrafınızdaki düşünceleri güçlendirmek ve başkalarından olumlu bir tepki almak için Elmasları tutarken veya kullanırken olumlu davranın. İşyerinde uygun bir atmosfer için veya refah çekme fırsatları alanının genişletilmesi için yararlı olabilirler. Bununla birlikte, Elmaslar negatif enerjileri ve olumlu enerjiyi artırırken, tekrar şarj etmeye ihtiyaç duymazken enerjilerini zaman zaman temizlemek iyi bir fikirdir.

Elmas; zenginlik, birikim ve bolluğun tezahürünün sembolüdür. Aynı zamanda, maddi zenginlikten vazgeçmiş bunun yerine gayretli düşünceler ve derin meditasyon için bir nesneyi seçen kişiler için ideal bir taştır. Güzelliklerini ortaya çıkarması için kesilmesi gerektiği insanoğlunun içsel, ruhsal güzelliğiyle kıyaslanır.

Elmas kristalleri korku ve endişe, aşırı aktif imgelemler ve sanrıların giderilmesine yardımcı olur. Rahatsızlığı önlemek için yatmadan önce bir odayı temizlemek harika olabileceği ve istenmeyen varlıkların bir alanını temizlemek için kullanılabilir.

Elmas taşları yorgunluğa karşı koymak için mükemmeldir. Yeniden enerji vermek için banyoda birkaç damla ekleyin. Ham kristaller enerjinin netliğini, vücudun herhangi bir bölümüne veya herhangi bir enerji alanına getirmek için şifa vermek için idealdir. Yüzyıl taşlar, auraya tam şık enerjisi vererek, güçlendirici ve temizleyici tüm tonları ve frekansları yansıtan kullanılabilir.

Elmas Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Elmas taşı, zihin ve beden bütünlüğünü sağlamak için bir usta şifacı olarak düşünülür. Özellikle enerji tıkanıklığının fiziksel bir dengesizliğe neden olduğu durumlarda diğer minerallerin güçlerini güçlendirerek destek konuları olarak kullanılır.

* Elmas beyin fonksiyonunu, sinirleri ve duyu organlarını arındırmada ve güçlendirmede faydalıdır. Beynin hemisferlerini dengelemeye, inmeler, epilepsi için iyi olmaya ve hücrelerin eskimesiyle mücadele etmeye ve enerji düzeylerini düzeltmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

* Elmaslar kabızlık, idrar tutma ve genel olarak tüm organları vücuttan atıkları uzaklaştırmakla ilgilenmek için kullanılmıştır. Böbreklerde Elmas uygulamak, taşların boşaltılmasını hızlandırmak için bilinir. Etki çıkarıldıktan sonra da devam edeceğinden, beş dakikalık kısa oturumlarla devam ettirilmesi önerilir.

* Elmas taşları doğrudan duygusal beden üzerinde çalışmazken, yoğun enerjileri mutluluktan umutsuzluğa kadar herhangi bir duygusal birlikteliğin gücünü artırabilir ve ihtiyatla kullanılmalıdır. Özellikle kötü bir zihin çerçevesinde olanlar çıkartılmak bile gerekebilir. Bununla birlikte, Elmas taşı, enerjik benliğin her kademesini ışık ile enjekte eder ve altta yatan duygusal meseleleri yoğunlaştırıp hafifletmek için düzenli olarak kullanabilir ve böylece daha hafif, daha eğlenceli ve ruh ile daha uyumlu hissetmenizi sağlar.

* Kimliğini veya kendine değerini kaybetmiş karışık, isteksiz veya bu hayatta manevi kaderlerine girmeyi başaramayan herkes için Elmas, parlaklığı hissediyor; aura’yı temizleyen ve boşluğu boşanarak saflığını dolduran sevecen bir enerjidir.

Elmas taşı aynı zamanda yaşam mücadelelerine ve zorluklarına bakmaya, sağladıkları derslerin ve büyümenin olumlu bir şekilde kullanılmasını sağlamaya çalışıyor. Elmas, yüksek basınçlı durumlarla uğraşırken güç verir ve zarafetle cevap vermeye yardımcı olur. Bize, sıkıntıların yaşandığı zamanlarda mütevazı bir model olmasını ister ve bu zor zamanlarda davranışımızın gerçek iç güzelliğimizi ve ruhumuzun bilgisini ortaya koyduğunu anlamamıza yardımcı olur.